Προς το περιεχόμενο

Λαμπατος Ενισχυτης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το θεμα ειναι οτι αν δεν δωσει ο καθενας περισσοτερες πληροφοριες θα εχουμε αλλα....αν του πουμε κοιτα να.....και του δωσουμε 100 λαμπατους σε αυτα τα χρηματα μετα θα μας πει....ποιος κανει για μεταλ η μπλουζ η η η η η.....μετα θα εχουμε αααααααλλο ψαξιμο...μετα θα μας πει....ποια πεταλιερα συνεργαζεται καλυτερα με τον κααααααθε ενισχυτη.....αααααααλλο ψαξιμο και παει λεγοντας.....αααααν δεν ανοιξει αλλο θρεντ για καθε ερωτημα βεβαια....οποτε καταλαβαινετε οτι δεν τα χωνουμε σε κανεναν.....απλα αν ρωτησει ποιο συγκεκριμενα πραγματα θα βοηθηθει περισσοτερο σε αυτο που ψαχνει ο καθε ενας ;)....για καλο του ειναι....και απο τη στιγμη που του εχει ξαναγινει αυτη η "παρατηρηση" ενταξει....δεν εχουμε προηγουμενα με κανεναν ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ριξε μια ματιά στον Laney cub12 που δεν αναφέρθηκε ακόμα. Ιδανικός ενισχυτής για σπίτι, πρόβα λάιβ, μικρός ελαφρυς λουπα 12αρι ηχειο. Πολυ καλός.

 

ναι αλλά φαίνεται πως έχουν κάποια... θεματάκια...  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ σορρυ που δεν χαιρετησα στην αρχη  ...  Λοιπον παμε παλι η χρηση που τον θελω ειναι λιγο απο ολα να μην για κατι συγκεκριμενο (π.χ. metal ) αμα υπαρχει κατι τετοιο σε αυτα τα λεφτα πειτε το ... Ευχαριστω  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι γινεται τωρα  ;D ;D ;D

 

λοιπον - για all around (λιγο απ'ολα) ενισχυτη προσωπικα θα σε πηγαινα σε fender χωρις να εχω εμπειρια σε all around (δεν ξερω και αν υπαρχει τετοιος ενισχυτης) αλλα νομιζω οτι οι fender γενικοτερα ειναι πιο "ευπλαστοι" στον ηχο

μετα πας σε orange αλλα ειναι εκτως του budget σου σε λαμπατους

αλλα σε sold state εχεις καλες επιλογες

οπως :http://www.thomann.de/gr/orange_crush_pix_35ldx.htm

και http://www.thomann.de/gr/orange_crush_pix_20ldx.htm σε πιο χαμηλα watt και πιο φτηνος

 

προσωπικα εχω ΚΑΙ τον buggera v22 που σου εχουν ποσταρει ηδη και απλα με ενα πεταλακι distorsion θα εκανες ανετα την δουλεια σου "πιστευω"

οτι αλλο θες να ρωτησεις εδω ειμαστε ;) ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ σορρυ που δεν χαιρετησα στην αρχη  ...  Λοιπον παμε παλι η χρηση που τον θελω ειναι λιγο απο ολα να μην για κατι συγκεκριμενο (π.χ. metal ) αμα υπαρχει κατι τετοιο σε αυτα τα λεφτα πειτε το ... Ευχαριστω  ;D

 

Το θεμα ειναι...θελεις εναν ενισχυτη που να ειναι ολιγον απ'ολα ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ η τον θελεις να ΓΙΝΕΙ ολιγον απ'ολα σε συνδιασμο με πεταλιερα η πεταλακια?...γιατι εκει εχει διαφορες το πραγμα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον buggera v22 συμφωνω απολυτα...ο ηχος του (παρα πολυ καλος) καμμια σχεση μετα χρηματα που εχει...αν τελικα ειναι αυτο που ψαχνεις απο θεμα ηχου παντα....ειναι και υποκειμενικο το θεμα στον ηχο....εγω θα τον χτυπησω καποια στιγμη.

Για την m9 δεν εχω αποψη.

 

Αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλά φαίνεται πως έχουν κάποια... θεματάκια...  ::)

 

ε κοίτα το δείγμα που έχω για να πώ οτι έχει ή δεν έχει κάποια θεματάκια ειναι πολύ μικρό.

 

Νομίζω πως το θέμα που αναφέρεσαι είναι ένα τυχαίο πρόβλημα και όχι συστηματικό και μάλιστα δεν έχει ξαναγίνει ποτέ.

 

Εγώ δε θα απέρριπτα τόσο ωραίο ενισχυτή επειδή σε έναν συμφορουμίτη συνέβη να σβησει μια φορά απο ανεξηγητη αιτια.

 

 

Προσωπικά για να βγάζω όσο πιο ασφαλή συμπεράσματα μπορώ, κοιτάζω στο harmony central οπου πιστεύω χρησιμεύει ΜΟΝΟ για να δεις αμα υπάρχει κάποιο συστηματικό ελάττωμα. ;)

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου