Προς το περιεχόμενο

Faded Fiesta Red alderbody refin


alderbody

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βγήκε εκπληκτικά όμορφη, και το λέω σαν όχι fan του συγκεκριμένου χρώματος. Κουκλάρα! Και το matching headstock της πάει τρελά, και τα νερά του maple στο μανίκι είναι απερίγραπτα όμορφα και μην αλλάξεις ούτε hardware (χρυσό; μπλιάχ... ), ούτε pickguard να μοιάζει σαν τόσες και τόσες άλλες. Είναι τέλεια όπως είναι και οι συνδυασμοί είναι που την κάνουν πολύ ξεχωριστή και "δική" σου.

 

Σοβαρά μιλάω, την έκανες text-book example στο πώς και γιατί να κάνει κάποιος refinish στην κιθάρα του και να την απογειώσει, χωρίς υπερβολές, χωρίς relico-μαλακίες, χωρίς να θυμίζει την κιθάρα κάποιου άλλου.

 

Άψογο βάψιμο από τον κ. Φάνη.

 

Πολλά συγχαρητήρια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Παρ'ολο που οι Strats γενικα δε μου αρεσουν, τουτη εδω ειναι εξοχη.

Ως προς το pickguard, εμενα θα μου αρεσε πολυ και με anodized gold παντως...

 

 

Ευγε!

 

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εδειξα στην δικια μου και ερωτευτηκε αμεσως  ;D

 

wp_20160910_10_19_39_pro1.jpg?w=614

 

και εμενα εχει vintage spec μπρατσο απο Warmoth  :)

 

καλα ρε αθεοφοβε το Base plate στον πισω μαγνητη ειναι οντως ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ στις strat ,στον ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ομως τι ρολο βαραει?  ;D

 

 

ααα  ωραιοτάτη η Τηλεκάστερ σας!  Να τις γνωρίσουμε!...

 

Το σίδερο στον νεκ το είχα βάλει για να μου δώσει κι εκεί λίγο "ψωμί" ακόμα. Ίσως το βγάλω τώρα. Ακόμα όμως δεν την έχω ακούσει στον twin για να βγάλω ασφαλές συμπέρασμα για τα ηχητικά της κάλλη...

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκε εκπληκτικά όμορφη, και το λέω σαν όχι fan του συγκεκριμένου χρώματος. Κουκλάρα! Και το matching headstock της πάει τρελά, και τα νερά του maple στο μανίκι είναι απερίγραπτα όμορφα και μην αλλάξεις ούτε hardware (χρυσό; μπλιάχ... ), ούτε pickguard να μοιάζει σαν τόσες και τόσες άλλες. Είναι τέλεια όπως είναι και οι συνδυασμοί είναι που την κάνουν πολύ ξεχωριστή και "δική" σου.

 

Σοβαρά μιλάω, την έκανες text-book example στο πώς και γιατί να κάνει κάποιος refinish στην κιθάρα του και να την απογειώσει, χωρίς υπερβολές, χωρίς relico-μαλακίες, χωρίς να θυμίζει την κιθάρα κάποιου άλλου.

 

Άψογο βάψιμο από τον κ. Φάνη.

 

Πολλά συγχαρητήρια!

 

Ευχαριστώ πολύ Έκτορα!

Αυτό ήταν και το κονσεπτ.

Καρα-καστομιά και το όποιο ρέλικ να έρθει μόνο του...  :)

 

και η πλάκα είναι οτι την ιδέα την πήρα κυρίως απο κάτι CustomShop Jazzbass που είδα στο www, με faded FR, με tortoise p/g και matching headstock.

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...κι επειδή στο προηγούμενό μου θρενδ ((very) Old Pine Stratocaster in DIY - Page 1 of 6) κατηγορήθηκα ευθέως για τις χρωματικές μου επιλογές

 

Ε δεν κατηγορήθηκες κιόλας, ανέλαβα να πω το προφανές... 8) 8)

 

Ωραίες και οι φωτό και οι μεγειές και τα συχαρίκια, αλλά το thread πάσχει: πού είναι ο Φάνης aka Πνοή και Νύξη να κάνει καμιά εβδομηνταριά νύξεις για τη συγκεκριμένη μετατροπή;

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε δεν κατηγορήθηκες κιόλας, ανέλαβα να πω το προφανές... 8) 8)

 

χαχα, ΟΚ απλά έψαχνα διακαιολογία... 

 

Ωραίες και οι φωτό και οι μεγειές και τα συχαρίκια, αλλά το thread πάσχει: πού είναι ο Φάνης aka Πνοή και Νύξη να κάνει καμιά εβδομηνταριά νύξεις για τη συγκεκριμένη μετατροπή;

 

ε, όλο και θα μπεί να μας δώσει τα φώτα του...  8)

 

 

 

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, νίτρο τα χρώματα, νίτρο και τα clear coats.

 

Ωωωωω τώρα γουστάρω περισσότερο...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου