Προς το περιεχόμενο

Αγορα ηλ.τυμπανων


undo_an

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδες...

Καταρχην δεν ειμαι ντραμερ απλα θελω να φτιαξω ενα χωρο για κανω προβες

(γκαραζ πολυκατοικιας) και θελω να αγορασω ενα σετ ηλ.τυμπανα.

Η λυση τον ηλ. τυμπανων ειναι η μοναδικη,διοτι ειναι πολυκατοικια και θελω να παιζω (και) σε ωρες υσηχιας.

Λοιπον με μια απλη ερευνα αγορας που εκανα κατεληξα οτι το ποσο που θα διαθεσω θα κυμαινεται μεταξυ 600-700 ευρω.Με αυτα τα λεφτα ειδα οτι μπορω να βρω ενα σετ μεταχειρισμενα Roland που απο οτι καταλαβα η Roland ειναι μια αρκετα καλη λυση για ηλ. τυμπανα.

Βεβαια μετα  απο ψαξιμο σε παλιοτερα θεματα του site ειδα και για καποια τυμπανα PINTECH τα οποια ειχαν αρκετα καλα σχολια τιμης-ποιοτητας.Αξιζει η αγορα τους η οχι σε σχεδη με Roland;Το προβλημα ειναι ομως πως ο αντιπροσωπος στην Ελλαδα πλεον δεν τα φερνει,μονο μεσω Internet τα βρισκεις.Προτεινεται εσεις και καποια αλλη μαρκα;

Δωστε μου τα φωτα σας...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες....

Καινουργιος στο φορουμ... καλως σας βρηκα....

Επειδη υπάρχουν πολλα (μα πάρα πολλα...) threads, παιζει να μου πει καποιος αν υπαρχει θέμα για την Roland HD-1 είτε μεμονομενο είτε σε σύγκριση με άλλα σετ;

Να μη γραφω και όπου να'ναι...  ;D

Θενκσ προκαταβολικα και ελπιζω σε αλληλοβοηθεια (αν και με το επιπεδο μου λιγα μπορω να προσφερω προς το παρον....)

Cheers....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλον δεν θα σε ικανοποιησει αυτο το μοντελο.πηγες να το δοκιμασεις; οποιο και να ειναι το επιπεδο σου παρε κατι με αληθινο πεταλι για κασα,και καλο παντ(με διχτακι)στο ταμπουρο,για να μελετας πιο ρεαλιστικα(τελοςπαντον..) παντως ψαχτην και θα βρεις ακρη.. ;)

τούπαπα κουτρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως τα pintech που εχω εγω ειναι με διχτακι σε ολα τα κομματια και αν τα βρεις πουθενα δοκιμασε τα. ειναι πολυ βολικα, τα pads μεγαλυτερα σε διασταση (10'') απο τα φθηνα roland και τα πιατα εχουν ρεαλιστικες διαστασεις (14'', 16'') εκτος απο το hi-hat που ειναι 8''. Εβαλα κ μια φωτο να δεις τι εννοω. Στα λεφτα που διαθετεις μπορεις να αναζητησεις μεταχειρισμενα (αν τα βρεις) γιατι καινουρια πανε απο 1000 κ πανω. Μπορεις βεβαια να πας για τα Roland td-3 η td-6 παντα σε μεταχειρισμενα.

1428834974_040.thumb.jpg.c0f3ec57a18db41087d23125d612ec54.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε δε διαφωνω... Εχω πει και δυο κουβεντες με εμπειρους ντραμερ αλλα....

1) Λογω ¨καλης γειτονιας (τι ομορφα που τα λεω...) ¨ υποχρεουμαι¨  να περιοριστω στην ηλεκτρικη ντραμς. Πριν καποια χρονια που ξεκινησα με ηλεκτρικα επαιζα, αλλα συνεχισα με μια ακουστικη Sonor στην οποια καταλαβα τις μεγαλες διαφορες στις επιστροφες της μπακετας.

2) Λογω χωρου στο σπιτι και σε αντιδιαστολή με την οικονομική μου κατασταση κατεληξα σε αυτη την περιπτωση. Και πανω σ'αυτό χρειαζομαι την βοηθειά σας... Υπάρχει άλλο σετάκι, της ίδιας ή άλλης εταιριας σε αυτό το μέγεθος;;; Για να σας δώσω να καταλάβετε κοίταξα και άλλα σετ της Roland (Td 3 & 4) και της Yamaha και συνειδητοποίησα πως μονο η HD 1 χωραει στο δωματιο χωρίς να κανω σλαλομ για να παω για ύπνο....  ;D

Αν έχετε κάτι υποψη σας θα με εκανε χαρουμενο...

Να, κάπως ετσι....  ;D

:P

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο αντιπροσωπος της pintech ηταν αυτος http://www.telesound.gr/gr/home_gr.html

αλλα οπως ειπε και ο φιλος στο 1ο ποστ δεν τα φερνει πια,κριμα γιατι συγκρητικα με τα roland επαιρνες μεγαλυτερες ιντσες στην ιδια τιμη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιαδια αν σας ενδιαφερει εχω βρει τα pintech μεσω e-bay απο μαγαζι στην Αμερικη με 816,47 ευρω το μοντελο Ε-gig μαζι με module της pintech + τα εξοδα αποστολης και ο τυπος τα φερνει Ελλαδα.

Οντως αξιζουν σαν αγορα;

 

Με τελωνειο ομως τι παιζει;Δεν εχω αγορασει ποτε απο Αμερικη.

 

Το link:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&Item=390145522138&Category=38097&_trkparms=algo%3DLVI%26its%3DI%26otn%3D1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου