Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρική κιθάρα στα Alex Pak.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα Alex Pak έχει προσφορά μία ηλεκτρική κιθάρα κινέζικη (League) από €139, €65. Η τιμή είναι για την κιθάρα μόνο χωρίς ενισχυτή φυσικά, με δύο σετ χορδές.

Αν και δεν έχω καμία σχέση με κιθάρες μου καρφώθηκε με αφορμή αυτή την προσφορά να πάρω μία. Δεν θέλω να δώσω πολλά λεφτά (σίγουρα για κάποιον που ασχολείται δεν είναι πολλά ούτε τα €2000 αλλά εγώ δεν θέλω να διαθέσω πάνω από €100-€120) γι αυτό θα ήθελα τι γνώμη σας.

Να πάρω αυτή από τα Alex Pak που η τιμή είναι εξευτελιστική ακόμη και για "διακοσμητική" ή να στραφώ σε ένα σετάκι από το thomann;

π.χ. αυτή ή αυτή θα είναι καλύτερες από του Alex Pak; Επίσης αυτές από το thomann έχουν και θήκη και ενισχυτή.

Το χρώμα αυτής του Alex Pak είναι ίδιο με της πρώτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ζούμε στον αστερισμό της Τσέχας φίλτατε. Τσέκαρε εδώ, θα βρείς κάτι αρκετά καλύτερο σ'αυτά τα λεφτά (ίσως λίγο παραπάνω αλλά πιστεύω αξίζει). Η κιθάρα του Alex pak είναι καυσόξυλο στην καλύτερη, οπότε αν θες ν'ασχοληθείς καλύτερα πάρε κάτι που θα κρατήσει παραπάνω και θα παίζει αξιοπρεπώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα ήθελα να ασχοληθώ όσο εσείς. Απλώς να περνάω λίγο την ώρα μου. Δηλαδή για αυτές από το thomann που είπα πιο πάνω ποια η γνώμη σας; Σίγουρα δεν θα τις προτιμούσε κάποιος που ασχολείται αλλά για τα λεφτά τους αξίζουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα παει πριν απο 2 εβδομαδες περιπου σε ενα alex pak και ειχε παρει το ματι

μου μια νομιζω. Δεν προσεξα τιμη ουτε την κατεβασα απο εκει που την ειχαν

κρεμασμενη για να την δω. Τωρα που ειπες 65 ευρω, θα περασω μια βολτα να

την δω, ετσι να μου φυγει η περιεργεια...

 

...ακους marathon, 65 ευρω στην Ελληνικη αγορα, απιστευτο ετσι? Θα ηταν

οτι πρεπει για πειραματοζωο, βαψιματα, κοψιματα, δοκιμες αλλαγης ταστων,

ρελικαρισματα κλπ κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα ήθελα να ασχοληθώ όσο εσείς. Απλώς να περνάω λίγο την ώρα μου. Δηλαδή για αυτές από το thomann που είπα πιο πάνω ποια η γνώμη σας; Σίγουρα δεν θα τις προτιμούσε κάποιος που ασχολείται αλλά για τα λεφτά τους αξίζουν;

 

Οχι. Τόσο φτηνα οργανα πιθανότατα έχουν κακοτεχνίες και αναξιοπιστα ηλεκτρικα μερη, που η επισκευή τους κοστιζει περισσότερο από τα ίδια τα όργανα.

 

Μια τιμη για να ξεκινησεις, κατα τη γνωμη μου ειναι πανω απο 250€ από τις φτηνές σειρές κάπως επώνυμων προϊόντων (Cort, Epiphone, Ιbanez κλπ). Μαλιστα θα σου προτεινα να κοιταξεις σε εγχωριο καταστημα για να εχεις (κατοπιν συνεννόησης) και εγγύηση που θα περιλαμβάνει το 1ο σεταπ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπα θέλω απλά να περνάω λίγο την ώρα μου. Δεν σκοπεύω να κάνω μαθήματα τόσο λόγο ηλικίας (>21) όσο και λόγω υποχρεώσεων και μαθημάτων για Πανεπιστήμιο. Θα μου πείτε τη γνώμη σας για τις τρεις επιλογές του πρώτου post; Alex Pak...Harley Benton...Behringer; π.χ. αν ναυαγούσατε σε ένα νησί με ποια από τις τρεις θα προτιμούσατε να είστε;

Ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά μπορεί με μια τέτοια κιθάρα να πας εσύ να περάσεις την ώρα σου και αυτή να χαλάσει και να τραβάς εσύ τα μαλλιά σου μετά να δεις τι έπαθε.

(και τι έχει να κάνει που είσαι άνω των 21; ;) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια squier πιστεύω είναι οτι πρέπει για σένα.Τέτοια ήταν η πρώτη μου κιθάρα και τη χαίρομαι ακόμη..

 

http://www.thomann.de/gr/fender_squier_bullet_strat_rw_bk.htm

 

Μακριά απο alex pak κτλ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλη λυση στην περιπτωση σου ειναι να παρεις μια μεταχειρισμενη απο τις

αγγελιες, θα την δεις απο κοντα, ο προηγουμενος ιδιοκτητης θα την εχει σεταρισμενη

και αν εχει ορεξη θα σου φτιαξει ενα καφε, θα σου δειξει και 5 πραματα ;) πχ

http://www.noiz.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=17893

http://www.noiz.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=17315

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω καμέα σχέση με την συγκεκριμένη κιθάρα.... ουτε ξέρω τον πωλητή αλλα 80 ευρω δεν ειναι και άσχημα για μια Squier ... ισως βρεις κι αλλες στις αγγελίες...

 

Στη θέση σου θα έπαιρνα μια Τσεχα... θα συμφωνήσω δλδ με τον X-minor.

 

edit: Με προλαβε ο bihlas!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου