Προς το περιεχόμενο

Electro Vampires


nikodemos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Οι Electro Vampires είναι σίγουρα η αγαπημένη μου Ελληνική μπάντα αυτή την στιγμή.....ίσως να φταίει ότι παίζουν αυτό το γκαραζο, post-punk, σκοτεινοsomething που σημάδεψε και στοίχειωσε την εφηβεία μου (και συνεχίζει να με στοιχειώνει)....δεν ξέρω....πάντως είμαι τρομερά χαρούμενος που τους έκανα την παραγωγή στο πρώτο τους άλμπουμ που θα κυκλοφορήσει σύντομα.....είχα πολύ καιρό να αισθανθώ τόσο απόλυτα στο στοιχείο μου.....βαμπίρια, σκοτάδια, feedback, τεράστια τύμπανα, minimal παιξίματα, θόρυβος, ηρεμία, θόρυβος κλπ κλπ......τα πιο γερόντια που περάσατε και από αυτή την πιο σκοτεινή πλευρά του πράγματος ξέρετε  ;)

 

 

enjoy.....και όπως λέει και ο Bella Lugosi στο "Glen or Glenda" του Ed Wood: "Beware........" 

check my website
https://www.mixingnik.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Well done......πολυ καλη παραγωγη !!!! Μου άρεσαν τα τύμπανα σε συνδυασμό με τον χώρο σου ο οποίος έχει ένα signature ήχο , ειδικά στης μποτες.....επίσης θεωρω σημαντικο το γεγονός ότι το γράψανε live , νομίζω σε τετοιες μουσικές είναι απαραίτητο. Και παλι Μπράβο και στο παραγωγό αλλα φυσικά και στην μπάντα  ;D

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικότατο - δεν περίμενα τίποτα λιγότερο! Ήδη από την περιγραφή μπήκα με αυξημένες προσδοκίες, και δεν απογοητεύτηκα από τίποτα: μουσική, στίχοι, βίντεο και παραγωγή σε πάρα πολύ ψηλά επίπεδα. Μπράβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσαν πολλά στοιχεία για να τα απαριθμήσω ενα ενα ;D

 

Αλλά το el.piano με χτύπησε στην καρδιά. Τι ακριβώς χρησιμοποιησε ο συνάδελφος? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

glad you like it  :)

 

ο χώρος έπαιξε τρομερά σημαντικό ρόλο στην όλη φάση

 

Νίκο δεν θυμάμαι τι ακριβώς ήταν το ηλεκτρικό πιάνο  :-\ ......θα το βρω όμως  :)

 

Τα βιντεάκια είναι απλά τα projection που χρησιμοποιούν τα παιδιά στα live.

 

...άιντε ακόμη ένα λίγο πιο "ζωηρό"

 

check my website
https://www.mixingnik.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

(Ξανά) Έχοντας πολύ πρόσφατο το “The Hunger” του Tony Scott, το γούσταρα δεόντως.

Μπράβο σε όλους σας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Catherine Deneuve με μαύρο βέλο, Bowie, βαμπίρια, τσέλο, Bauhaus και όλοι οι πρώην να σαπίζουν στα κουτάκια τους.......αγαπημένη ταινία  :)

 

...θα σου αρέσει αυτό το άλμπουμ LK....είμαι σίγουρος  ;)

check my website
https://www.mixingnik.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Και εγώ έτσι πιστεύω. Κράτα με ενήμερο για το album!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναγνωρίζοντας το πολυ ιδιαιτερο της φωνής, προσπαθώ να καταλάβω ακόμα αν μου αρεσει :)

 

Παντως το συνολο είναι παρα πολυ καλό. Εχει αποψη που ξεχωρίζει και αυτό είναι πολυ σημαντικό για να κατσεις να ακουσεις μια μπαντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου