Προς το περιεχόμενο

Το Extraterrestrial Live των BOC τώρα με εικόνα


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Extraterrestrial Live των Blue Oyster Cult ήταν από τα άλμπουμς στη δισκοθήκη μου που κυριολεκτικά καταστράφηκαν από το πολύ παίξιμο. Ώρες με κλειστά τα μάτια στην εφηβεία μου να τους "βλέπω" live.

 

Σήμερα που γύριζα στο Youtube βρήκα τα παρακάτω.

Ο παληκαράς που έφτιαξε τα βίντεο λέει πως βρήκε bootleg videos από το gig της ηχογράφησης του live στο Hollywood Sportatorium και τα συγχρόνισε.

Ό,τι και νάκανε και όπως και να τόκανε δεν με νοιάζει. Όσοι έχετε σκίσει το Extraterrestrial Live δώστε του ένα like.

 

 

 

 

 

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Extraterrestrial Live των Blue Oyster Cult ήταν από τα άλμπουμς στη δισκοθήκη μου που κυριολεκτικά καταστράφηκαν από το πολύ παίξιμο. Ώρες με κλειστά τα μάτια στην εφηβεία μου να τους "βλέπω" live.

Όσοι έχετε σκίσει το Extraterrestrial Live δώστε του ένα like.

 

Με συγκινησες Ray,ειλικρινα.

Οπως ακριβως τα εγραψες τα εχω νιωσει και του λογου μου.

Στα 14-15 μου ειχα παρει το δισκο,στη Σαλονικη απο το Blow up.

Kαταστραφηκε απο το παιξιμο και το χαρισα σε εναν καλο φιλο

γιατι μαζευε διαφορα περιεργα και με λαθη αλμπουμς.Στον συγκεκριμενο δισκο οι ετικετες ηταν τυπωμενες αναποδα και σε μερικα κομματια οι τιτλοι ηταν γραμμενοι λαθος η καποια που αναγραφονταν δεν υπηρχαν καν.

Επισης θυμαμαι οτι οι "μεγαλοι" Ελληνες μουσικοκριτικοι της εποχης τον ειχαν ψιλοθαψει

λεγοντας οτι το Ε.Τ.live ηταν πολυ κατωτερο του On Your Feet or on Your Knees,χωρις ποτε να καταλαβω γιατι τα συνεκριναν.Δεν ειχε βεβαια και καμμια σημασια για παρτη μου.

Αυτο και το life των Thin Lizzy ηταν για πολλα χρονια τα αγαπημενα μου live,ισως επειδη ηταν συνδεδεμενα με διαφορα "πραγματα" και θυμησες-ομιλουν τα περηφανα γηρατεια τωρα ;D.

Να'σαι καλα που μας θυμιζεις και πολυ ευχαριστουμε!

Όσοι έχετε σκίσει το Extraterrestrial Live δώστε του ένα like.

Του δωκαμε ηδη,το αξιζε.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

και το life των Thin Lizzy ηταν για πολλα χρονια τα αγαπημενα μου live,

 

 

+100000000000000

 

Για αυτό σου έχω αδυναμία  ;) 8)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανολογω οτι θα αρεσει και στον Ρευ το life μια κι απ'οτι εχω καταλαβει πρεπει να ειναι Sykes fan.Και ανεξαρτητως της κακιστης παραγωγης-τι σημασια εχει,ροκενρολλ ειναι το πραμα-ο Sykes γαζωνει σ'αυτον το δισκο.

Το θεμα βεβαια εχει να κανει με ΒΟC αλλα επιτρεψε μας Ρευ να ξεφυγουμε για μια ακομη φορα,εντος των πλαισιων βεβαιως. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

το εν λόγω bootleg των BOC το έχω σε μορφή dvd με μενού και τα σχετικά.

Επίσης έχω 28 gb !!!!!  :o που αποτελούνται από bootleg των THIN LIZZY σε μορφή flac και mp3. Συμπεριλαμβανομένου και του soundchek από το "LIFE" .

Όποιος επιθυμεί μπορώ να κάνω μια προσπάθεια να ανεβάσω κάτι από αυτά στο blog που διατηρώ: http://hxomythies.blogspot.gr  . ;)

Πριν πολλά χρόνια είχα ανεβάσει κάποια από αυτά σε ελληνικούς trackers (bluewhitegt & gamato)  :'( , ίσως κάποιοι συμφορουμητες να τα έχουν κατεβάσει από τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρέι, ως die-hard φαν των BOC, σε ευχαριστώ κι εγώ που βρήκες και ανέβασες αυτά τα διαμάντια.

 

Τι ωραία που το Joan Crawford συνεχίζει να με ανατριχιάζει μετά από τόσα χρόνια...

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου