Προς το περιεχόμενο

λίγο john mclaughlin ακόμη ?


NicolasAth72

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Τι... αφού τον βαριέμαι αφόρητα. Να μην το πω?  :)

 

(Σκεφτείτε: Το να λες ότι δεν σου αρέσει η μουσική κάποιου που θεωρείται σημαντικός, είναι ταπεινότητα όχι αλλαζονεία.)

 

 

 

 

αλλιως λεγετε  ;D ;D

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Ας μην χαλάσουμε άλλο το thread.... :)

 

 

bluezlick, σου εύχομαι αυτό που λέω να το καταλάβεις μια μέρα (ας είναι και βράδυ δεν έχει σημασία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Χασμουρητό)

 

 

Δημοκρατία έχουμε έτσι? :)

 

ΑΙΣΧΟΣ. :-X

 

Τι... αφού τον βαριέμαι αφόρητα. Να μην το πω?  :)

 

(Σκεφτείτε: Το να λες ότι δεν σου αρέσει η μουσική κάποιου που θεωρείται σημαντικός, είναι ταπεινότητα όχι αλλαζονεία.)

 

Μην αγχώνεσαι αγόρι μου, δεν είναι για όλους αυτά τα επίπεδα...πρέπει να έχεις και σχέση με το άθλημα για να καταλάβεις το βάθος... :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Παιδιά.... δεν θέλω ρε σεις να σας χαλάσω το thread, αλλά με τσιγκλάτε. :)

 

......πρέπει να έχεις και σχέση με το άθλημα για να καταλάβεις το βάθος... :) :) :)

Ναι βρε συ mij, αυτό ακριβώς εννοώ.

Ήθελα να' ξερα αν θα βρεθεί κανένας που να παίζει άλλο όργανο (πλην κιθάρας) και να πει "έκλεισα τα ματια, άκουσα και ναι.. μαγεύτηκα". Εγώ έτσι (προσπαθώ να) ακούω μουσική. Και ναι, όσο μεγάλη κι αν είναι η αξία του (κουφός δεν είμαι) δεν παύω να τον βαριέμαι.

Και σιγά μην αγχωθώ γι αυτό.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bluezlick, σου εύχομαι αυτό που λέω να το καταλάβεις μια μέρα (ας είναι και βράδυ δεν έχει σημασία).

 

κ εγω σου ευχομαι να καταλαβεις την μουσικη του mclaughlin!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, δεν εχει να "καταλαβει" κανενας τιποτα...δηλαδη σε οποιον δεν γουσταρει να ακουει Βανδή σημαινει οτι δεν μπορει να "καταλαβει" την θεαρεστη τεχνη της? Ο καθενας ακουει, τον μαγευει, τον ενθουσιαζει κλπ κλπ οτι ταιριαζει στην ψυχοσυνθεση του πρώτα απο ολα και ευτυχως που ολοι μας εχουμε διαφορετική, παιζουμε διαφορετικα, συγκινουμαστε απο διαφορετικα πραγματα κλπ κλπ... ;)

 

Μην το συνεχιζετε γιατι βραδακι ειναι και θα σας καλεσω ολους στο σπιτι μου να διαλογιστουμε γυμνοι στο σαλονι μου (Earendil, βαζω τον πλέξι, βαζεις τις NOS λαμπες?  :-*  )

 

;D

 

 

Ενα απο τα αγαπημενα μου απο τους Μαχαβισνου (σε 2 τευχη γιατι αυτοσχεδιαζουν και τζαμαρουν μεχρι θανάτου)...

 

Dawn

 

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το συνεχιζετε γιατι βραδακι ειναι και θα σας καλεσω ολους στο σπιτι μου να διαλογιστουμε γυμνοι στο σαλονι μου (Earendil, βαζω τον πλέξι, βαζεις τις NOS λαμπες?  :-*  )

 

Aye, it's a deal. ;D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Παιδια, δεν εχει να "καταλαβει" κανενας τιποτα...δηλαδη σε οποιον δεν γουσταρει να ακουει Βανδή σημαινει οτι δεν μπορει να "καταλαβει" την θεαρεστη τεχνη της? Ο καθενας ακουει, τον μαγευει, τον ενθουσιαζει κλπ κλπ οτι ταιριαζει στην ψυχοσυνθεση του πρώτα απο ολα και ευτυχως που ολοι μας εχουμε διαφορετική, παιζουμε διαφορετικα, συγκινουμαστε απο διαφορετικα πραγματα κλπ κλπ... ;)

Συμφωνώ.

Και γι αυτούς που δεν θέλουν με τίποτα να καταλάβουν αυτό που λέω, να αναφέρω ότι η κιθαριστική μου καριέρα ξεκίνησε προ 20ετίας, (όπως για όλους εκείνη την εποχή) με φωτοτυπίες και κασέτες. Τον Mclaughlin δεν τον άκουσα πρώτη φορά χθές αλλά τότε.

Και χρειάστηκε να περάσουν πολλά χρόνια μέχρι να αποφασίσω ότι αν κάτι στη μουσική ΔΕΝ μου προσφέρει ευχαρίστηση, ΔΕΝ ΟΦΕΙΛΩ να το κυνηγάω (τεχνικά και αισθητικά) επειδή (π.χ) είναι ευρέως αποδεκτό ως "state of the art" ή τεχνικά ανεβασμένο.

 

Ο Mclaughlin είναι πράγματι μεγάλος κιθαρίστας αλλά δεν έχω καμία διάθεση να τον ακούω. Που το βλέπετε το περίεργο?

(Αν με θεωρείτε αδαή γι αυτό το λόγο μάλλον έχουμε τελείως διαφορετική αντίληψη για το τι είναι μουσική. )

 

@Marathon, αυτό το κομμάτι που λες δεν το έχω ακούσει.

 

Μην το συνεχιζετε γιατι βραδακι ειναι .......

Μην ανυσυχείς freedom .... αυτός που εισέπραξε προσβολές είμαι εγώ, και εγώ δεν θυμώνω εύκολα.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου