Προς το περιεχόμενο

Χειριστήριο για "REASON"


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν παίζουμε μαζί και δεν ξέρω τι θέλει να κάνει ???

 

Καλά, και γιατί ασχολείσαι;

Αυτός δεν ξέρει, εσύ δεν ξέρεις τι θέλει, αυτός δεν ξέρει ποιος είναι, εσύ δεν ξέρεις αν υπάρχει, εμείς δεν ξέρουμε τι συμβαίνει... ψιλομπερδεμένη φάση μυρίζομαι.

Ίντερνετ δεν έχει, να μπει να μας πει μόνος του τι σκέφτεται; Ίσως βγει καλύτερη άκρη έτσι.

 

Ασχολούμαι γιατί θέλω να τον διευκολύνω. Τίποτα το συγκλονιστικό.

 

Δουλεύουμε μαζί και πάνω στην κουβέντα μου ζήτησε να μάθω τις σχετικές πληροφορίες.

 

Εννοείται οτι του πρότεινα να γίνει μέλος να ψάξει το φόρουμ κλπ

Δεν ξέρω εαν έχει γίνει ήδη.

 

Το μπέρδεμα δεν βλέπω που είναι.

 

Τώρα αν αυτο που ζητάει είναι λάθος ή είναι διαφορετικό απο αυτό που έχει στο μυαλό του......πρόβλημά του

 

Δεν κατάλαβα ούτε και εγώ τι ψάχνει. Απλά μετέφερα την ερώτηση.

 

Του είπα οτι στο φόρουμ υπάρχουν άπειρες πληροφορίες και οτι αν θέλει μπορεί να βρεί οτι σχετικό θέλει

 

Μάλλον κακώς ασχολήθηκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μάλλον κακώς ασχολήθηκα...

 

μπα μαλλον καποιοι αλλοι κακως ασχοληθηκαν :P

 

 

 

(δεν εννοω φυσικα αυτους που προσπαθησαν να σε βοηθησουν)

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μην τον αποπάρουμε τον mkm, μια χάρη πήγε να κάνει ο άνθρωπος. Απλά ίσως να ήταν πιο χρήσιμο να ρωτούσε ο ίδιος ο ενδιαφερόμενος...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος πάντων εγώ θα του πω του ανθρώπου τι γίνεται και από εκεί και πέρα ας κάνει αυτός ότι νομίζει καλύτερο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος πάντων εγώ θα του πω του ανθρώπου τι γίνεται και από εκεί και πέρα ας κάνει αυτός ότι νομίζει καλύτερο ;)

 

Ότι είπα εγώ το είπα καλοπροαίρετα , δηλαδή απο την θέση ενός ανθρώπου που έχει βιωσει το πρόβλημα. H αλήθεια είναι οτι τα πρώτα χρόνια μέρχρι να μάθεις τα βασικά είναι πολύ δυσκολα. Αν μόνο στηρίζεσαι στο εύκολο τρόπο του ρωτάω σε ένα φόρουμ θα δημιουργήσει κενά που θα σε μπερδέψουν και θα σε παιδέψουν. Είναι λοιπόν καλό να διαβάσεις και παράλληλα να πειραματιστείς. Να χτίσεις δηλαδή τις βάσεις. 

 

Η λειτουργία ενός midi controller δεν είναι τόσο εύκολη όπως ακούγεται. Άλλες φορές μπορεί να είναι plug n play και άλλες plug n pray. Είναι λοιπόν καλό ο φίλο σου να διαβάσει κάποια πολύ βασικά για το τι είναι MIDI , CC, midi assign , midi learn κτλ κάποια απο αυτά θα τα βρέι και στο εγχηρίδιο του REASON κάποια άλλα απο το Manual του midi controller και τα ενδιάμεσα σε εξωτερικές πηγές.

 

Και απο εκεί και πέρα εδώ είμαστε να απαντάμε σε απορίες και να κάνουμε και δικές μας ερωτήσεις. Γιατί κανείς δεν γεννήθηκε σοφός.  ;)

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(δεν εννοω φυσικα αυτους που προσπαθησαν να σε βοηθησουν)

 

Δεν ξέρουμε ποιους εννοείς διότι δεν μας λες, αλλά θα (σε) τσιμπήσω:

ΚΑΝΕΙΣ δεν μπορεί να τον βοηθήσει διότι αυτός ο ίδιος δεν ξέρει για ποιο πράγμα μιλάει.

 

Κατ' αρχήν "χειριστήριο για REASON" δεν υπάρχει. Υπάρχουν midi controllers, με ή χωρίς κλαβιέ. Αν αυτός που το θέλει είναι πληκτράς, πρέπει ο ίδιος να διευκρινήσει αν θέλει κλαβιέ ή όχι και αν καταλαβαίνει τι είναι midi ή όχι. Οπωσδήποτε, είτε στη μία περίπτωση είτε στην άλλη, ο controller ΔΕΝ αντικαθιστά το ποντίκι, ούτε καν μειώνει το χρόνο χρήσης του.

 

Έχουμε λοιπόν ένα 100% άκυρο ερώτημα, από έναν άνθρωπο που ο ίδιος παραδέχεται ότι δεν κατέχει το ζήτημα.

 

Και μάλιστα με ρωτάει που βλέπω το μπέρδεμα. Το βλέπω εκεί που θα το έβλεπε ο κάθε πωλητής ρούχων αν στέλνατε ένα φίλο σας να πάρει παντελόνι για εσάς.

 

Θα χάσουμε πολύ χρόνο ακόμη με αυτή την υπόθεση;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε μου τότε οτι δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα που με ρωτάει και οτι λέω βλακείες να του το πω και εγώ για να τελειώσει το θέμα

 

No offense

 

Αν η ερώτηση είναι άκυρη, σβήστε το θέμα

 

Κανένα πρόβλημα

 

Αν πάλι χάνετε χρόνο ασχοληθείτε με κάτι άλλο και αφήστε αυτούς που έχουν να ασχοληθούν με άκυρες ερωτήσεις και πράγματα που δεν υπάρχουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(δεν εννοω φυσικα αυτους που προσπαθησαν να σε βοηθησουν)

 

Δεν ξέρουμε ποιους εννοείς διότι δεν μας λες, αλλά θα (σε) τσιμπήσω:

ΚΑΝΕΙΣ δεν μπορεί να τον βοηθήσει διότι αυτός ο ίδιος δεν ξέρει για ποιο πράγμα μιλάει.

 

Κατ' αρχήν "χειριστήριο για REASON" δεν υπάρχει. Υπάρχουν midi controllers, με ή χωρίς κλαβιέ. Αν αυτός που το θέλει είναι πληκτράς, πρέπει ο ίδιος να διευκρινήσει αν θέλει κλαβιέ ή όχι και αν καταλαβαίνει τι είναι midi ή όχι. Οπωσδήποτε, είτε στη μία περίπτωση είτε στην άλλη, ο controller ΔΕΝ αντικαθιστά το ποντίκι, ούτε καν μειώνει το χρόνο χρήσης του.

 

Έχουμε λοιπόν ένα 100% άκυρο ερώτημα, από έναν άνθρωπο που ο ίδιος παραδέχεται ότι δεν κατέχει το ζήτημα.

 

Και μάλιστα με ρωτάει που βλέπω το μπέρδεμα. Το βλέπω εκεί που θα το έβλεπε ο κάθε πωλητής ρούχων αν στέλνατε ένα φίλο σας να πάρει παντελόνι για εσάς.

 

Θα χάσουμε πολύ χρόνο ακόμη με αυτή την υπόθεση;

 

κούλαρε....

 

Φυσικά και υπάρχει χειριστήριο για REASOΝ για την ακρίβεια υπάρχουν πολλά.

 

Ορίστε ένα

http://www.thomann.de/gr/novation_remote_25_sl_compact.htm

 

Και τα BCR2000 BCF2000 είναι για reason

 

Και πολλά άλλα που δεν χρειάζονται το παραμικρό setup και μπορούν να τα λειτουργήσουν άμεσα χωρίς να υπάρχουν ιδαίτερες γνώσεις. 

 

Η ερώτηση του μια χαρά ήτανε. Προφανώς δεν ξέρει το παιδί απο που να ξεκινήσει και ζητάει βοήθεια και εσυ τον αποπέρνεις .

 

Δεν υπάρχουν ηλίθιες ερωτήσεις μόνο ηλίθιες απαντήσεις.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(δεν εννοω φυσικα αυτους που προσπαθησαν να σε βοηθησουν)

 

Δεν ξέρουμε ποιους εννοείς διότι δεν μας λες, αλλά θα (σε) τσιμπήσω:

 

 

και καλα θα κανεις

 

δε νομιζεις οτι στον αριθμο των λεξεων που εχεις παραθεσει θα μπορουσες να του εχεις κανει μια μικρη εισαγωγη για το midi αντι να υποννοεις συνεχεια οτι χανεις το χρονο σου μαζι του?

 

αφου χανεις χρονο οπως αφηνεις να εννοηθει για ποιο λογο συμμετεχεις?

 

ελπιζω να μη μου πεις οτι δεν καταλαβες τι χρειαζεται.

 

υποθετω κι εγω πλατιαζω off topic τωρα αλλα πραγματικα με ενοχλει το υφος και το σνομπαρισμα σου σε καποιον που οπως φαινεται ειναι πολυ αρχαριος.

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα BCR2000 BCF2000 είναι για reason

 

Όχι, δεν είναι ΓΙΑ Reason. Είναι για οποιαδήποτε midi-aware εφαρμογή.

 

Η ερώτηση του μια χαρά ήτανε. Προφανώς δεν ξέρει το παιδί απο που να ξεκινήσει και ζητάει βοήθεια και εσυ τον αποπέρνεις .

 

Δεν τον αποπαίρνω, πόσο μάλλον όταν δεν είναι αυτός που χρειάζεται βοήθεια.

 

Δεν υπάρχουν ηλίθιες ερωτήσεις μόνο ηλίθιες απαντήσεις.

 

Βεβαίως υπάρχουν ηλίθιες ερωτήσεις. Η ερώτηση του ανθρώπου όμως ΔΕΝ είναι ηλίθια, πόσο μάλλον δεν μπορεί να είναι ηλίθια η απάντησή μου καθότι δεν έδωσα καμία: από τη πρώτη στιγμή λέω ότι η ερώτηση είναι άκυρη.

 

δε νομιζεις οτι στον αριθμο των λεξεων που εχεις παραθεσει θα μπορουσες να του εχεις κανει μια μικρη εισαγωγη για το midi αντι να υποννοεις συνεχεια οτι χανεις το χρονο σου μαζι του?

 

Δεν είναι δουλειά μου να γράψω καμία εισαγωγή για τίποτε, ιδιαίτερα όταν δεν μου τη ζητάει κανείς. Ο άνθρωπος είναι κιθαρίστας. Ο πραγματικός ενδιαφερόμενος για το θέμα, δεν είναι στο φόρουμ.

 

αφου χανεις χρονο οπως αφηνεις να εννοηθει για ποιο λογο συμμετεχεις?

 

Διότι μία άκυρη και χασομέρικη ερώτηση πρέπει να καταδεικνύεται ως άκυρη και χασομέρικη. Το διαβάζουν πολλοί άνθρωποι το φόρουμ.

 

ελπιζω να μη μου πεις οτι δεν καταλαβες τι χρειαζεται.

 

Γιατί, εσύ κατάλαβες; Αν κατάλαβες μπράβο σου! Γιατί δεν του λες κιόλας να ησυχάσουμε; Τι, δεν κατάλαβε αυτός;...;

 

υποθετω κι εγω πλατιαζω off topic τωρα αλλα πραγματικα με ενοχλει το υφος και το σνομπαρισμα σου σε καποιον που οπως φαινεται ειναι πολυ αρχαριος.

 

Σνομπάρισμα είναι το ότι τον παρότρυνα να μελετήσει πριν αρχίσει να δίνει χρήματα; Η αλήθεια είναι σνομπάρισμα; Διαφωνώ μαζί σου, μακάρι εμένα να μου τα είχαν πει αυτά τότε που έπρεπε, αλλά ήταν πιο απασχολημένοι να μετράνε τα λεφτά μου. Και γιατί δεν αντιλαμβάνεσαι ως σνομπάρισμα το ότι ο φίλος του δεν μπαίνει ο ίδιος να ρωτήσει;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου