Προς το περιεχόμενο

Tonelab SE : Κλιπακια - Ερωτησεις - και αλλα...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

:P :P :P

Ρε πως παίζετε έτσι εσείς εδώ μέσα!!!

 

Πολύ καλά clips

 

 

 

 

Υ.Γ. Με βλέπω να αλλάζω χόμπι. Θα πουλήσω τις κιθάρες κλπ και θα το ρίξω στα γραμματόσημα ή τίποτα ακόμα πιο απλό ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 142
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

επειδη εχω τον πιο μοναδικο ηχο και με ΑΠΟΨΗ του noiz και μερικοι εχουν σκασει απο την ζηλεια τους

 

Άκουσα ότι η VOX για τη νέα Tonelab που θα κυκλοφορήσει, έχει ήδη αναθέσει στους μεγαλύτερους προγραμματιστές/modellers στο χώρο του ήχου, για να φτιάξουν preset/effect "Vartaniser".

 

 

ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ

 

Κατάφερα να σας εξασφαλίσω ένα μικρό δείγμα (από τα άδυτα της VOX) του preset "VartaniZer".

 

Είναι ένα sample track που θα συμπεριληφθεί στο demo της νέας VOX και για το οποίο επιστρατεύτηκε ο Scofield στην κιθάρα, o Rudess στα πλήκτρα, o Wooten στο μπάσο και ο Portnoy στα τύμπανα.

 

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ να μη κυκλοφορήσει παραέξω!!!

 

http://www.box.net/shared/foc5o2ls0o

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Not even close!!..

Πέρασε και δεν ακούμπησε η vox!!.... ;D

 

Πώς να μιμηθείς τέτοιο tone εξάλλου...

 

Κρίμα που ο μύθος της tonelab έσβησε μέσα σε ένα λεπτό!!  :(

 

(πάνω που είχα αρχίσει να την συμπαθώ...)..

 

 

Δεν πιστεύω να είχε ενεργοποιηθεί κανένα cabinet emulation??

Είναι παγκοσμίως γνωστό ότι αυτό απαγορεύεται δια ροπάλου if you want to vartanize your tone!!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ηχος που εχω φτιαξει απλα σκοτωνει ειτε το πιστευετε ειτε οχι

 

Ignantie γιααααα κοπιασε και συ να βοηθησεις την κατασταση γιατι μου την εχουν πεσει ολοι να ανεβαζω κλιπια. Τωρα εχω "εργασια" Πλουσιουλη Μαυροπερισσοτερο, κι οπως καταλαβαινεις με εχουν ριξει στα βαθια. Γιαααα λοιπον κι εσυ απεδειξε του λογου το αληθες, και το δικο σου θα εχει πιο ενδιαφερον ακομη με το ...... ανορθοδοξο (που δεν υπαρχει) setup. Ασχετο, κι εγω πριν την TL Sansamp ειχα και ημουν κι εγω ευχαριστημενος. Ρε, μπας και μπαινω κι εγω με 2 ψευδωνυμα και με λενε στο αλλο Ignantio? (Σαν καποιες ....αλλες ψυχες που κανουν το ιδιο?)  ;D  ;D  ;D  ;D

 

Ρε τι ακουει ενας ανθρωπας εδω μεσα. Ακου λεει, "σας εβαζα επιτηδες να τσακωνεστε". Ρε δεν πα να φας κανα σουβλακι? (ασχετο)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια μπορει κανεις να βοηθησει λιγο στο θεμα με το pitch shifter.Δεν μπορω να καταλαβω πως ρυθμιζεις τα διαφορα setting.εαν καποιος ξερει ας μου δωσει και ενα παραδειγμα εαν δηλαδη το κομματι ειναι απο μι- τι ρυθμισεις πρεπει να κανω για να βγουνε διφωνιες.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ρε παιδια,ειναι πολυ δυσκολο πραγμα,να εισαι πρωτοπορος.

Ολοι σε ζηλευουνε. ;D ;D ;D

 

Οπου και να παω για να διαβασω κατι, τσουπ και ολο με αναφερουνε.

Αισθανομαι πολυ περηφανος, που ο ηχος μου,εχει γινει αντικειμενο συζητησεων, ποθου, φθονου, κ.λ.π. και τα λοιπα.

 

Δεν νομιζω,να το εχει καταφερει κανενας αλλος αυτο (χα χα χα χα )

 

Ηχος με ΑΠΟΨΗ.( μετα την μαγικη λεξη που ειπα, λογικα πρεπει να εμφανιστει ο blue.)

 

Και τελικα αγαπητε elavd, δεν χρειαζονται και πολλα πραγματα για να πετυχεις αυτον τον χαρακτηριστικο και αναγνωρισιμο ηχο μου.

 

Ηταν θεμα πρωτιας και εξυπναδας. ;D ;D ;D

 

Υ.Γ Να ηξερες και να επαιζες κιολας σαν και μενα. ;D ;D ;D

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pitch shifter ΔΕΝ ειναι harmonizer δηλαδη, δεν ακολουθει μουσικα διαστηματα (3η, 5η, Σαββατο), αλλα ακολουθει πιστα διαστηματα, δηλ ημιτονια. Το μονο που θα μπορουσες να κανεις ειναι να το ρυθμισεις να σε ακολουθει στις 5ες ωστε να εισαι παντα "κουρδισμενος" (εκτος αν παιζεις wholetone οπως ο Holdsworth οποτε εχει και κατι αλλες αλλα ασε μην κανεις κανεναν εμετο)  ;D

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vartani ειλικρινά σε ΠΑΩ ΜΕ 1000!!!!

 

Hug_emoticon_by_smiekie.gif

 

 

Υ.Γ Να ηξερες και να επαιζες κιολας σαν και μενα. ;D ;D ;D

 

Αυτό δε το συζητάμε καν ;) thumbsup.gif

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου