Προς το περιεχόμενο

Πως θα ξεκινήσω να παίζω με γκρούπ;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα για να μπώ και εγω στη συζήτηση, όλα αυτά που γράφεται τα εννοείτε ή σας ξεφεύγουν...;

 

eye, φαντάζομαι ότι θα κινηθείς ανάλογα με τη δημοσιεύση ολόκληρης της συνέντευξης στο ΒΗμα του παπαθανασίου που υπάρχει αυτην την στιγμή στο noiz... Δεν νομίζω να έχεται ειδική άδεια για αυτό....

 

πάμε στο επόμενο ο σιδηρόπουλος μια χαρά τα λέει, και άν εχετε να σχολιάσετε σε κάτι απο αυτά, καλό θα είναι να μετρηθήτε πρώτα σε μπόι με τον σιδηρόπουλο και μετά να κάνετε δηλώσεις, διότι για τον πολύ κόσμο το τι λέτε εσείς είναι αθόρυβο μπροστά στο τι λέει ο σιδηρόπουλος..

 

Ο έργο του δημιουργού έχει δικιά του οντότητα, και χρέος του δμιουργού είναι αυτό.. Εσείς απο την άλλη μπορείτε να κλειδώνετε τα έργα σας, μπορείτε να έχετε σκληρά copyrights και άλλες ρήτρες.. Θέλω να δώ πόσο πιο διάσημοι οι γνωστοί ή σημαντικοί καλλιτέχνες θα γινεται.. αλήθεια, πως θα σας μνημονεύει ο κόσμος..

 

Σε αυτό το σημείο θεωρώ χρέος να αναφέρω την κατάληξη της υπόθεσης του napster και των metallica οι οποίοι απολογηθηκαν κάποια στιγμή στους φαν τους..Δεν είπαν (κοίτα έχουμε πνευματικά δικαιώματα και άλλες δικαστικές αηδίες)

 

Αυτά προς το παρών

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 182
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για την ιστορία, και για να προλάβω όσους τώρα ανακάλυψαν ότι ο δυστυχής Kevin Carter αυτοκτόνησε μετά το σάλο που προκλήθηκε, να διευκρινήσω ότι το μόνο που με ενοχλεί είναι η άσκοπη χρήση τέτοιων φωτογραφιών σε εντελώς χαζές ιντερνετοσυζητήσεις.

 

 

Άκου φίλε... οκ, η φωτογραφία αυτού του είδους ενοχλεί. Έχεις σκεφτεί το γιατί;

Γιατί απλά αποδεικνύει τις ενοχές μας τις οποίες προσπαθούμε να μην σκεπτόμαστε

όταν θέλουμς να αγοράσουμε την 10η κιθάρα μας και το 20ό σύνθ μας,

ή το νέο αυτοκίνητο των 40.000 €.

 

Μας ενοχλεί να ξέρουμε πως

1ον. θα έπρεπε να πάρουμε ένα με 20000€ και τα υπόλοιπα να τα στείλουμε εκεί, και

2ον. μας ενοχλεί να ξέρουμε οτι εμείς ζούμε καλά εις βάρος τους

αφού η παραγωγή  των δικών μας μή αναγκαίων "αγαθών"

είναι αυτό που έφτασε αυτούς τους ανθρώπους σε αυτή την κατάσταση.

 

Για ποιο λόγο ο νομοθέτης θεωρεί αυτές τις φωτογραφίες παράνομες;

Για να μπορούμε να στρουθοκαμηλίζουμε και να δουλεύει καλά η αγορά; >:(

 

Εγώ θα έλεγα να στέλνουμε μια τέτοια φωτό, σε όποιον αγόρασε κάτι

που είναι προφανές οτι δεν το χρειαζόταν οποσδήποτε.

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εργο με το που εφυγε απο το δημιουργό του πηρε το δρομο του και αντε γεια... αντε μαζεψε το αν μπορεις.

 

 

Αν εσύ οταν γραφεις ενα κομματι γραφεις και εγχειρίδιο χρήσης είναι δικό σου πρόβλημα.

 

Νομίζω πως αυτό είναι ένα πολύ καλό θέμα για συζήτηση. !!!

Φίλε αν θέλεις άνοιξε ένα θέμα με αυτόν τον τίτλο.  :)

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η θέση μου:

 

 

 

- Ο Μάνος, παρ' ότι μπορεί να έχει αγαθότερα κίνητρα, νομίζει ότι με την ανάρτηση "σοκαριστικών" εικόνων υπογραμμίζει τη (δημοσιογραφική, όπως κατέδειξα) θέση του. Αυτό είναι αστείο, και συντελείται κατά παράβαση των πνευματικών δικαιωμάτων των δημιουργών του φωτογραφικού υλικού. Πολύ απλά, μπορεί οι φωτογράφοι να μη συμφωνούν με αυτά που γράφει ο Μάνος, παρ' ότι αυτός είναι απόλυτα βέβαιος ότι πρόκειται για ομοϊδεάτες.

 

:)

 

 

 

 

Δεν γνωρίζουμε όμως αν το επιθυμεί ο εικονιζόμενος στην φωτογραφία,

και αν ακόμα επιθυμούσε να φωτογραφηθεί. οκ ?

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα για να μπώ και εγω στη συζήτηση, όλα αυτά που γράφεται τα εννοείτε ή σας ξεφεύγουν...;

 

Εγώ τα εννοώ, δεν μου ξεφεύγουν.

 

eye, φαντάζομαι ότι θα κινηθείς ανάλογα με τη δημοσιεύση ολόκληρης της συνέντευξης στο ΒΗμα του παπαθανασίου που υπάρχει αυτην την στιγμή στο noiz... Δεν νομίζω να έχεται ειδική άδεια για αυτό....

 

Αυτή η παρατήρηση είναι σωστή. Ίσως όμως δεν πρόσεξες ότι αυτός που έχει βάλει τη συνέντευξη του Παπαθανασίου, διευκρινίζει ότι πριν το κάνει επικοινώνησε με τον yameth. Δεν ξέρω την ταυτότητά του, ούτε ξέρω τι συζήτησαν, αλλά εφ' όσον έχει εμπλακεί ο admin το ζήτημα δεν με αφορά. Εννοείται ότι αν δεν υπήρχε αυτή η διευκρίνηση, εγώ προσωπικά θα το είχα σβήσει το thread.

 

πάμε στο επόμενο ο σιδηρόπουλος μια χαρά τα λέει, και άν εχετε να σχολιάσετε σε κάτι απο αυτά, καλό θα είναι να μετρηθήτε πρώτα σε μπόι με τον σιδηρόπουλο και μετά να κάνετε δηλώσεις, διότι για τον πολύ κόσμο το τι λέτε εσείς είναι αθόρυβο μπροστά στο τι λέει ο σιδηρόπουλος..

 

Για κάθε Σιδηρόπουλο που αδιαφορούσε για τα πνευματικά δικαιώματα, υπάρχει ένας Χατζιδάκις ο οποίος τα υπερασπιζόταν με λύσσα. Τώρα, νομίζω ότι δεν είναι ωραίο να σου ζητήσω να έχεις το ανάστημα του Χατζιδάκι για να πεις τη γνώμη σου για κάτι. Πέραν αυτού, εγώ που είμαι ευγενικότατος, σχολίασα τις απόψεις του Σιδηρόπουλου χωρίς να τις περιφρονήσω, παρά το γεγονός ότι δε συμφωνώ μαζί σου για το καλλιτεχνικό του ανάστημα.

 

Ο έργο του δημιουργού έχει δικιά του οντότητα, και χρέος του δμιουργού είναι αυτό.. Εσείς απο την άλλη μπορείτε να κλειδώνετε τα έργα σας, μπορείτε να έχετε σκληρά copyrights και άλλες ρήτρες.. Θέλω να δώ πόσο πιο διάσημοι οι γνωστοί ή σημαντικοί καλλιτέχνες θα γινεται.. αλήθεια, πως θα σας μνημονεύει ο κόσμος..

 

Όταν λέμε την αλήθεια, δεν σκοπεύουμε στο να μας μνημονεύει ο κόσμος. Ο κόσμος (αν δεν το πρόσεξες) δεν μνημονεύει ούτε τον Σιδηρόπουλο, αντιθέτως μνημονεύει την Paris Hilton. Αν ήθελα να με μνημονεύει ο κόσμος δε θα ξόδευα τον καιρό μου να γράφω τις απόψεις μου για το ανώνυμο κοινό του noiz, αλλά θα έβρισκα να κάνω τίποτε πιο εντυπωσιακό και πιο τηλεοπτικό, αν με εννοείς.

 

Σε αυτό το σημείο θεωρώ χρέος να αναφέρω την κατάληξη της υπόθεσης του napster και των metallica οι οποίοι απολογηθηκαν κάποια στιγμή στους φαν τους..Δεν είπαν (κοίτα έχουμε πνευματικά δικαιώματα και άλλες δικαστικές αηδίες)

 

Δεν γνωρίζω σε τι αναφέρεσαι καθώς δεν παρακολουθώ το τι κάνουν οι Μετάλικα, οι οποίοι με τη σειρά τους αμφιβάλλω αν ξέρουν το Σιδηρόπουλο, με τον οποίο όμως εγώ έχω πιει καφέ. Μπορεί να νομίζεις ότι όλοι αυτοί που ατάκτως αναφέρεις έχουν κοινή ιδεολογία (μεταξύ τους και με 'σένα) αλλά δεν είναι έτσι: απλά κάποια πράγματα έχουν πάνω από μία ερμηνεία.

 

Αυτά προς το παρών

 

Ξέρεις, το να συμμετέχεις στο φόρουμ όταν θίγονται ιερά και όσια είναι "εύκολο". Θα θέλαμε τη συμβολή σου και όταν τα θέματα είναι λίγο πιο περίπλοκα.

 

:)

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωρίζουμε όμως αν το επιθυμεί ο εικονιζόμενος στην φωτογραφία,

και αν ακόμα επιθυμούσε να φωτογραφηθεί. οκ ?

 

Πολύ σωστά, αλλά αυτό επαφίεται στο φιλότιμο του καθενός. Εγώ προσωπικά, και πιστεύω και εσύ, δεν θα τράβαγα αυτή τη φωτογραφία.

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκου φίλε... οκ, η φωτογραφία αυτού του είδους ενοχλεί. Έχεις σκεφτεί το γιατί;

Γιατί απλά αποδεικνύει τις ενοχές μας τις οποίες προσπαθούμε να μην σκεπτόμαστε

όταν θέλουμς να αγοράσουμε την 10η κιθάρα μας και το 20ό σύνθ μας,

ή το νέο αυτοκίνητο των 40.000 €.

 

Μας ενοχλεί να ξέρουμε πως

1ον. θα έπρεπε να πάρουμε ένα με 20000€ και τα υπόλοιπα να τα στείλουμε εκεί, και

2ον. μας ενοχλεί να ξέρουμε οτι εμείς ζούμε καλά εις βάρος τους

αφού η παραγωγή  των δικών μας μή αναγκαίων "αγαθών"

είναι αυτό που έφτασε αυτούς τους ανθρώπους σε αυτή την κατάσταση.

 

Για ποιο λόγο ο νομοθέτης θεωρεί αυτές τις φωτογραφίες παράνομες;

Για να μπορούμε να στρουθοκαμηλίζουμε και να δουλεύει καλά η αγορά; >:(

 

Εγώ θα έλεγα να στέλνουμε μια τέτοια φωτό, σε όποιον αγόρασε κάτι

που είναι προφανές οτι δεν το χρειαζόταν οποσδήποτε.

 

Όχι δεν συνηθίζω να σκέφτομαι γιατί είμαι ένα άβουλο ον, προϊόν της τηλεόρασης και της παγκοσμιοποίησης. Ίσως και των EuroDeals στα Mickey D's. Και είσαι ο καταλληλότερος κριτής μου.

 

 

 

Τώρα για να μπώ και εγω στη συζήτηση, όλα αυτά που γράφεται τα εννοείτε ή σας ξεφεύγουν...;

 

eye, φαντάζομαι ότι θα κινηθείς ανάλογα με τη δημοσιεύση ολόκληρης της συνέντευξης στο ΒΗμα του παπαθανασίου που υπάρχει αυτην την στιγμή στο noiz... Δεν νομίζω να έχεται ειδική άδεια για αυτό....

 

πάμε στο επόμενο ο σιδηρόπουλος μια χαρά τα λέει, και άν εχετε να σχολιάσετε σε κάτι απο αυτά, καλό θα είναι να μετρηθήτε πρώτα σε μπόι με τον σιδηρόπουλο και μετά να κάνετε δηλώσεις, διότι για τον πολύ κόσμο το τι λέτε εσείς είναι αθόρυβο μπροστά στο τι λέει ο σιδηρόπουλος..

 

Ο έργο του δημιουργού έχει δικιά του οντότητα, και χρέος του δμιουργού είναι αυτό.. Εσείς απο την άλλη μπορείτε να κλειδώνετε τα έργα σας, μπορείτε να έχετε σκληρά copyrights και άλλες ρήτρες.. Θέλω να δώ πόσο πιο διάσημοι οι γνωστοί ή σημαντικοί καλλιτέχνες θα γινεται.. αλήθεια, πως θα σας μνημονεύει ο κόσμος..

 

Σε αυτό το σημείο θεωρώ χρέος να αναφέρω την κατάληξη της υπόθεσης του napster και των metallica οι οποίοι απολογηθηκαν κάποια στιγμή στους φαν τους..Δεν είπαν (κοίτα έχουμε πνευματικά δικαιώματα και άλλες δικαστικές αηδίες)

 

Αυτά προς το παρών

 

Σαφώς και μας ξεφεύγουν. Εγώ απλά προσπαθώ να είμαι αρεστός σε όλους γιατί δεν έχω υπόσταση, ούτε σκέφτομαι (όπως έγραψα πιο πάνω).

 

Προσωπικά νιώθω πολύ λίγος μπροστά στο Σιδηρόπουλο αλλά και στον κάθε Σιδηρόπουλο, τόσο λίγος και μικρός σαν τα Polly Pocket ένα πράγμα. Γι'αυτό περιορίζομαι στο να βγάζω το άχτι μου σε ασήμαντα φόρα όπως το ΝΟΙΖ (μόνο εδώ γράφω βασικά γιατί είναι ίσως το πιο ασήμαντο που υπάρχει στην ελληνική γλώσσα).

 

Ενίοτε οργανώνω Μπυροποσίες για να δικαιολογήσω κάπως την ποταπή ύπαρξή μου.

 

Ξεγυμνώθηκα μπροστά σας. Ο βασιλιάς πέθανε. Ζήτω ο βασιλιάς.

 

 

Jasemeister ίσως να αναφερομαστε σε διαφορετικα θεματα... Αν εχω καταλάβει καλά εξετάζουμε πλεον το κατά πόσο συμφωνούμε ή όχι και γιατί με τα λεγόμενα του Σιδηρόπουλου που παρέθεσα σε προηγούμενο ποστ. Αν ειμαι on-topic δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο στον μεταξύ μας αντίλογο.  :)

 

Όχι εξετάζουμε κατά πόσο σχετικό είναι με το (μπερδεμένο πλέον) θέμα και αναπόφευκτα τίθεται θέμα ορθότητας του αποφθέγματος.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν συνηθίζω να σκέφτομαι γιατί είμαι ένα άβουλο ον, προϊόν της τηλεόρασης και της παγκοσμιοποίησης. Ίσως και των EuroDeals στα Mickey D's. Και είσαι ο καταλληλότερος κριτής μου.

 

 

 

έκανες ακριβώς αυτό που περίμενα.

Κρύφτηκες πίσω από το δάχτυλο σου και προσπάθησες χρησιμοποιώντας την  ειρωνεία

να το παίξεις έξυπνος και ανώτερος για να τονώσεις τον εγωισμό σου .

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκανες ακριβώς αυτό που περίμενα.

Κρύφτηκες πίσω από το δάχτυλο σου και προσπάθησες χρησιμοποιώντας την  ειρωνεία

να το παίξεις έξυπνος και ανώτερος για να τονώσεις τον εγωισμό σου .

 

 

Exactly mate.

 

Regards

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας λήξουν οι χαζομάρες επιτέλους.

 

Μολις θυμηθηκα οτι σε ενα εργαστηριο πυρηνικης φυσικης,βομβαρδιζαμε με πυρηνες ραδονίου και κοβαλτίου φύλλα χαλκού.Ειναι κατι βεβαιο σε μενα και σε οσους παρακολουθησαν το εργαστηριο οτι ο χαλκός ΔΕΝ ΕΒΡΕΧΕ.

 

Μην κρυβεστε πισω απο το δαχτυλο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου