Προς το περιεχόμενο

Gibson ES-335 με Bare Knuckle Stormy Monday (AIV) pickups


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ηλία αν και χωρίς παντόφλα (see attachment), "το μπιρμπιλάς" πολυ ωραία.  :)

Οι μαγνήτες ακούγονται πολύ ωραία αλλά είναι τόοοοοσο καλύτεροι από τους προηγούμενους?

 

Παρεπιπτόντως, η γνώμη μου είναι να μην πουλήσεις τους original μαγνήτες. Μπορεί κάποτε να θέλεις να την δώσεις "all original".

+1 (σε όλα τα σχόλια)

 

Ωραίο παίξιμο. Αντί για μουστάκι, σε βλέπω να αφήνεις μούσι. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παρεπιπτόντως, η γνώμη μου είναι να μην πουλήσεις τους original μαγνήτες. Μπορεί κάποτε να θέλεις να την δώσεις "all original".

 

Είμαι υπέρ, αν δεν καίγεται για ρευστό ο Μαστρο-Elavd...Όχι βέβαια ότι ο,ποιαδήποτε κιθάρα "χάνει" σε τιμή από μια τέτοια μετατροπή. ;)

 

Ηλία αν και χωρίς παντόφλα (see attachment), "το μπιρμπιλάς" πολυ ωραία.  :)

 

ΔΕΝ

ΣΕ

ΠΙΣΤΕΥΩ

ΛΕΜΕ.

 

;D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηλία άργησα να σε ακούσω γιατί ήθελα να αφιερώσω τη δέουσα προσοχή.

 

 

 

 

Δεν κατέχω τις αντίστοιχες κιθάρες αλλά μου αρέσει που ακούω την "πένα" σου ξεκάθαρα στο κομμάτι. Πολύ καλός ήχος!

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι το σκέφτηκα κι εγώ να μη τους δώσω, όχι τόσο για αυτό που λέτε (μιας και δεν νομίζω την 335 να τη δώσω ποτέ*), όσο γιατί οι Classic 57 μπορεί να χρειαστούν σε κάποια άλλη κιθάρα που έχω κατα νου (ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΧΙ δε σας λέω, για να σκάσετε...:P)

 

Σχετικά με το αν είναι καλύτεροι οι Bare Knuckle από τους 57, θα πω ότι για τα γούστα μου, ναι είναι καλύτεροι. Και δεν μετάνιωσα καθόλου που τους αγόρασα.

 

Χαρακτηριστικό συμβάν:

όταν περίμενα στο μαγαζί του Ντούκα (όπου την είχα δώσει για να κάνει το swap των μαγνητών) έπιασα κουβέντα με τον κιθαρίστα που παίζει δημοτικά με τον μέγιστο Πετρολούκα Χαλκιά, ο οποίος μόλις είχε παραλάβει από setup μια Guild Starfire του 60-φεύγα...

Στην Guild είχε βάλει τους Classic 57.

Όχι να το περιαυτολογήσω, αλλά στο Α/Β test, η δική μου την πάτησε κάτω την Guild...Πιο χαμηλή ένταση μεν (λόγω χαμηλότερου output), αλλά μιλάμε για ΔΙΑΥΓΕΙΑ...

 

O εν λόγω κιθαρίστας (ο οποίος έχει φάει τα νιάτα του με 335 στα πανηγύρια), μόλις άκουσε 1 ακόρντο από τη δική μου, ειλικρινά έκανε σαν να τον τσίμπησε μύγα!!! ;D

Μου λέει "ΑΥΤΟΥΣ ΘΕΛΩ. Γράψε μου ΤΩΡΑ σε ένα χαρτί πώς τους λένε για να τους πάρω. ΤΟΥΣ ΘΕΛΩΩΩΩΩ" ;D ;D ;D

 

 

@harilatron: είσαι τόσο άσχετος από σκάφη τελικά;

Το σκάφος θέλει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ γυμνό πόδι για να αποδώσει καλύτερα. Έχει καλύτερο όγκο η κιθάρα και καθαρότερη ατάκα. Αν δε ξέρεις, μη μιλάς. Άσε εμάς τους σκαφάτους να κάνουμε τη δουλειά μας όπως μόνο εμείς γνωρίζουμε.

REGARDS

 

*θα την δώσω μόνο αν βρεθεί κάποιος που θέλει να την ανταλλάξουμε με μια 60s style 335 (με block inlays).

Αλλά επειδή, δεν πρόκειται να βρεθεί ποτέ αυτός ο κάποιος και επιπλέον η συγκεκριμένη κιθάρα είναι απίστευτα καλή, θα παραμείνει στην κατοχή μου για πολλά χρόνια ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε, το πανηγύρι θέλει 490Τ/490R....  ;) ;) ;) ;) ;)

 

Πάντως για να λέει ο Ηλίας ότι κάτι τον τσίμπησε τον μπαλαμό..... με βάζει σε σκέψεις....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού δε μπορώ να ανεβάσω video με καλό ήχο, πάρτε το προηγούμενό μου κλιπάκι με slideshow ;)

 

http://uk.youtube.com/watch?v=QGOKh3ZyXRI

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε κι άλλο ένα clip με λίιιγο "γρέζι" αυτή τη φορά:

 

http://www.box.net/shared/aslhfq7lst

 

Παίζω με εξομοίωση Marshall αυτή τη φορά στον Trademark 30. Εκτός από το solo, παίζω αριστερά-δεξιά κάποια μικρά γεμισματάκια πάλι με την 335, γιατί το backing track ήταν κάπως άδειο...

 

;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού δε μπορώ να ανεβάσω video με καλό ήχο, πάρτε το προηγούμενό μου κλιπάκι με slideshow ;)

 

http://uk.youtube.com/watch?v=QGOKh3ZyXRI

 

Πόσα πήρες για τη διαφήμηση? :P

 

Το καινουριο κλιπακι ηταν κι αυτο παρα πολυ καλο ρε.Μετρημενο με παυσεις πολλες και μικρες ευκολες φρασεις.Ταιριαστο με το backing.Εισαι κρυφη μανουλα εσυ κυρ καθηγητα ναπουμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αμέ, της πάει και το γρεζάκι! Την καθοδηγούν και άξια χέρια βέβαια... ;) :P

 

Περιττή ερώτηση, αλλά μήπως έχεις τσεκάρει είτε τους Gibson είτε τους Bareknuckle με τερματισμένο overdrive; Ξέρω ότι δεν είναι ο...τομέας ευθύνης σου, αλλά δεν θα ήταν κακό να ξέρουμε... ;)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου