Προς το περιεχόμενο

Discontinued κάρτες ήχου και drivers...


NoIzY

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αloha παιδιά του noiz..

 

Να σας ρωτήσω κάτι..

Όταν σταματά η παραγωγή μιας κάρτας ήχου, τότε η εταιρεία σταματά να βγάζει και drivers για την κάρτα?

 

Π.χ. παίρνω μια κάρτα που είναι discontinued και οι τελευταίοι drivers που βγήκαν είναι για xp.. Υπάρχει περίπτωση να βγουν drivers για vista? Αν όχι, υπάρχει κάποιος τρόπος να δουλέψω με αυτές σε vista (π.χ. με asio4all ίσως?)?

 

Άνοιξα το θέμα επειδή βλέπω τις tascam fireone (discontinued) και mackie onyx satellite (μάλλον discontinued) σε πολύ χαμηλές τιμές, αλλά το θέμα με τους drivers με έχει ξενερώσει... Xώρια που Mackie και Tascam δε φημίζονται για το support τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η mackie εδώ δεν έχει βγάλει ακόμα 64bit drivers για winXP, θέλεις και για Vista; Είναι επειδή εργάζονται ακατάπαυστα να προλάβουν να βγάλουν drivers για τα windows 7...  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, προτεραιότητά τους είναι να βγάλουν drivers για vista 32-bit και μετά vista 64-bit.. (δε νομίζω να βγάλουν για xp 64-bit)...

Έχουν πει θα βγάλουν μέχρι το τέλος του 2008...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yeaaaaaa.............ετσι εμαθα....αν οι πληριφοριες μου ειναι σωστες....θα μαθευτει πολυ συντομα..!! ;) ;) ;)

Μήπως μπορούμε να μάθουμε κι εμείς κάποιο επιπλέον στοιχείο για αυτή τη βόμβα; Το να λες ότι κλείνει η Mackie εν μία νυκτί είναι τουλάχιστον τολμηρό. Δεν έχω κάποιο αντίθετο στοιχείο ώστε να διαφωνήσω, απλά φαντάζει κάπως... περίεργο, δε συμφωνείς;

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναζητώντας σχετικές πληροφορίες στο google δε βρήκα κάτι... Αρχικά νόμιζα πως ο φίλος του έλεγε μεταφορικά λόγω της υποστήριξης.

Πάντως μούφα μου ακούγεται... έχω ένα προαίσθημα  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου