Προς το περιεχόμενο

Discontinued κάρτες ήχου και drivers...


NoIzY

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mackie δεν είναι ουσιαστικά καν εταιρία, είναι μάρκα, της Loud. http://www.loudtechinc.com/

 

Νταξ, έχει πάρει την κατρακύλα ο Nasdaq, αλλά όχι κι έτσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

http://www.mackie.com/

http://www.mackie.com/enews/

και σύμφωνα με τα newsletter που μου στέλνει, έχει κανονίσει events και διαγωνισμούς, οπότε μάλλον μιλάμε για χοντρή αρβύλα!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μου φαίνεται απίθανο να βγάλουν, οι εταιρίες που δεν το έχουν κάνει ακόμα, οδηγούς για vista από τη στιγμή που η Microsoft έχει ήδη ανακοινώσει τα Windows 7 (και μάλιστα έχει διαρρεύσει και έκδοση beta).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ιδιοκτητες 2-3 μαγαζιων με μουσικα οργανα του κεντρου με ενημερωσαν για αυτο....αν τωρα ειναι τοσο λαθος ενημερωμενοι και αυτοι...τι να πω..! :o :o

 

Ας κανουμε λιγες μερες υπομονη...εγω εμαθα οτι σε πρωτη φαση το εργοστασιο εκλεισε  με 2500 εργαζομενους....αν τωρα βρεθει καμια αλλη εταιρεια και την αναλαβει.....αλλα ολα αυτα θα φανουν τις επομενες μερες.. ;) ;)....δεν βαζω και το χερι μο στην φωτια...απλα μετεφερα κατι που ακουσα απο ατομα που εμπιστευομαι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ιδιοκτητες 2-3 μαγαζιων με μουσικα οργανα του κεντρου με ενημερωσαν για αυτο....αν τωρα ειναι τοσο λαθος ενημερωμενοι και αυτοι...τι να πω..! :o :o

 

Δεν ειναι θεμα ενημερωμενοι - ανενημερωτοι ειναι οτι ψοφανε για διαπλεκομενο....

 

Δε μας λες και απο ποιους το ακουσες να γελασουμε....

 

Να δουμε δηλαδη ποιοι ειναι τοσο μεσα στα πραγματα....

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά... WTFIGOH? :o

 

Στέλνω mail στο thomann (δυο φορές μάλιστα, με διαφορετικό εργαζόμενο να απαντά την κάθε φορά) ρωτώντας αν η mackie onyx satellite είναι discontinued... Kάτι που δεν παραξενεύει αν κρίνουμε από τους ''in development'' drivers για vista (ενώ τώρα βγαίνουν τα windows 7) και τις τρελές πτώσεις στην τιμή... Μου απάντησαν και τις 2 φορές πως είναι discontinued, ωστόσo ψάχνοντας στο internet δε βλέπω κάτι σχετικό... ???

 

Επίσης, έστειλα e-mail σε mackie και zzounds που μου απάντησαν λέγοντας ότι η Mackie δε σταμάτησε την παραγωγή τους... ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαράδεκτα πράγματα διαβάζουμε σε αυτό το thread. Από που να αρχίσω...;

 

α) Windows 7 δεν υπάρχουν, ούτε πρόκειται να υπάρξουν πριν το 2011. Που είδες εσύ φίλε ότι "τώρα βγαίνουν" είναι άξιο απορίας. Ακόμη και όταν βγούν, όλοι εσείς που δεν βάλατε ποτέ Βίστα επειδή ενημερώνεστε από το PC-Mήτσος Ή δεν έχετε καλό μηχάνημα Ή δεν θέλετε να πληρώσετε για το λειτουργικό σας, ΔΕΝ θα τα τρέχετε, οπότε τι σας κόβει;

 

β) Εταιρείες σαν την Mackie δεν κλείνουν. Στην χειρότερη περίπτωση συρρικνώνονται ή πουλιούνται σε μεγαλύτερες. Διαφωνώ κάθετα με την απόφαση του musictech να προστατεύσει τους ηλίθιους που διαδίδουν τέτοιες πληροφορίες και φυσικά θεωρώ ότι είναι και αυτός ένοχος για την αναπαραγωγή και διασπορά τέτοιων "ειδήσεων".

 

γ) Όταν θέλουμε να μάθουμε αν ένα προϊόν είναι discontinued ρωτάμε την κατασκευάστρια εταιρεία, όχι τον Τόμαν. Εγώ λέω να τους ρωτήσεις και μία τρίτη φορά, καθότι μπορεί να μην έχουν καταλάβει ακόμη την ερώτηση.

 

δ) ΝΑΙ, όταν μία κάρτα καταργείται σταματά η υποστήριξή της και ΔΕΝ βγαίνουν καινούργιοι drivers (η αλήθεια αποκαλύφθηκε μετά από 30.000 λέξεις).

 

:)

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mackie δεν είναι ουσιαστικά καν εταιρία, είναι μάρκα, της Loud. http://www.loudtechinc.com/

 

Νταξ, έχει πάρει την κατρακύλα ο Nasdaq, αλλά όχι κι έτσι...

 

To γεγονός ότι μια εταιρεία ανήκει σε έναν όμιλο, δεν σημαίνει ότι παύει να υφίσταται σαν εταιρεία. Υποστηρίζεις δηλαδή ότι η Mackie (αλλά και η Crate, η Ampeq και η Alvarez) δεν έχουν διοικητικό συμβούλιο? Assets? Μετοχές?

 

Με αυτή τη λογική και η Steinberg δεν είναι εταιρεία εδώ και κάτι χρόνια που την έχει εξαγοράσει ο όμιλος της Yamaha.

 

Θα ήθελα και εγώ να μάθω ποιος detective ανακάλυψε ότι έκλεισε η Mackie φίλε musictech...  ::)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ιδιοκτητες 2-3 μαγαζιων με μουσικα οργανα του κεντρου με ενημερωσαν για αυτο....αν τωρα ειναι τοσο λαθος ενημερωμενοι και αυτοι...τι να πω..! :o :o

Sorry κιόλας φίλε μου αλλά αυτές ήταν οι περιβόητες πληροφορίες που σε έκαναν να δηλώσεις με περισσή σιγουριά ότι η Mackie έκλεισε; Εγώ νόμισα ότι είχες τουλάχιστον κάποιο κονέ στη Mackie ή σε κάποια στενά συνεργαζόμενη εταιρία και σου έδωσε inside info ή κάτι τέτοιο.

 

Λίγο προσοχή στις δηλώσεις ρε παιδιά. Ειδικά όταν μιλάμε για κάτι τόσο κουφό πρέπει να το διπλο-τσεκάρουμε και να είμαστε απόλυτα βέβαιοι ότι δεν διαδίδουμε 46άρι άρβυλο...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wow!,

Καταρχάς, προς τι η επιθετικότητα και η ειρωνεία? Εκτός αν τα μπλε αστεράκια δίνουν αυτό το δικαίωμα στους κατόχους τους και δεν το έχω πάρει χαμπάρι...

 

α) Αυτό για το 2011 πρώτη φορά το ακούω είναι η αλήθεια...

Εδώ (αλλά και σε πολλά άλλα sites) άλλα έχω διαβάσει...

Επίσης, από τη στιγμή που ανοίγω ένα τέτοιο θέμα (για discontinued κάρτες και drivers), προφανώς με ενδιαφέρει να μπορώ να χρησιμοποιώ την κάρτα μου σε μελλοντικά λειτουργικά οπότε άκυρο αυτό που λες περί λειτουργικού...

 

γ) Ναι, όπως και η tascam που έχει τη fireone στο ίδιο ''τσουβάλι'' με τις κάρτες που συνεχίζει να παράγει, ψάχνοντας όμως στο net διαπιστώνεις εύκολα ότι είναι discontinued...

Btw, εσύ δεν έχεις πέσει ποτέ σε ηλίθιους υπάλληλους? Προσωπικά, μου έχει τύχει πολλές φορές να πάρω διαφορετικές απαντήσεις από άτομα που δουλεύουν στο ίδιο μαγαζί...

 

δ) Thx για την απάντηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου