Προς το περιεχόμενο

Ο Edge των U2 μας ξεναγεί στον εξοπλισμό του!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είπα εγώ να μην την απολαμβάνεις;

Αλλά να σε ρωτήσω κάτι.. το νέο δίσκο της Μπεζεντάκου τον αγόρασες; Μάλλον όχι. Γιατί όμως... μήπως έπρεπε να τον αγοράσουμε;.. άλλωστε καίτοι είναι γελοία, μπορεί η μουσική του πέμπτου τραγουδιού να είναι απολαυστική..., έτσι δεν είναι;.. και τι θα πούμε αν εμφανιστεί κάποιος και πει, "παιδιά, είναι όντως γελοία, αλλά η μουσική της είναι πολύ απολαυστική κατά τη γνώμη μου..", είναι εντάξει αυτή η δήλωση;

 

....

 

Τέλος πάντων, παίδες, ας μην το συνεχίσουμε. Μετά από τέσσερα χρόνια συμμετοχής, βλέπω ότι το φόρουμ ανθίσταται σθεναρά στην ιδέα ότι μπορεί να υπάρχουν πιο σοβαρά κριτήρια από το "μ' αρέσει" και "δεν μ' αρέσει", οπότε επιστρέφουμε στα συνηθισμένα, μην μου στενοχωριέστε.

 

:)

 

 

Προσωπικά θεωρώ ότι υπάρχουν ΚΑΙ πιο σοβαρά κριτήρια από το μ'αρέσει/δε μ'αρέσει (αλλιώς θα άκουγα/έκανα άλλα πράγματα). Επίσης, όμως, θεωρώ ότι δεν είναι σωστό να εξετάζω ΚΑΘΕ περίπτωση με τα ΙΔΙΑ κριτήρια. Η μουσική σαν σύνολο απευθύνεται σε πολλά επίπεδα συναισθημάτων και αντίληψης, από τα πιο βασικά/πρωτόγονα εως και τα πιο εκλεπτισμένα. Συνεπώς, απ'τη στιγμή που το αντιλαμβάνομαι αυτό καταλαβαίνω ότι τα κριτήριά μου πρέπει να είναι και αντίστοιχα με το επίπεδο αυτών των συναισθημάτων κατά περίπτωση. Δηλαδή, δεν έχω τα ίδια κριτήρια για τα ΗΜΙΣΚΟΥΜΠΡΙΑ και τους DREAM THEATER (2 γκρουπ που μου αρέσουν και αγοράζω δίσκους τους).

 

:)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 150
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου