Προς το περιεχόμενο

Yamaha MOTIF ES6


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σευχαριστώ για την απάντηση φίλε Wind. Στείλε μου αν έχεις χρόνο ότι παρατηρησεις έχεις για το mlan γιατί σκέφτομαι να το αγοράσω το επόμενο 15μερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • 1 μήνα αργότερα...

Φίλοι Motifάδες

Θα ήθελα να μάθω τι sequencer χρησιμοποιήτε. Ο λόγος είναι το Studio Manager software της Yamaha. Τα μόνο seqs που δουλεύουν σωστά μαζί του είναι τα Cubase SX3 και SQ1. Ο λόγος είναι η τεχνολογία OPT που δεν υποστηρίζεται σωστά από τις υπόλοιπες εταιρίες.

Εχω βρει ένα τρόπο να προσπεράσω το πρόβλημα αυτό με το yoke και το midiox.Παρόλα αυτά θα ήθελα να χρησιμοποιώ κανονικά το port 0-1 και όχι ημίμετρα. Εσεις χρησιμοποιήτε το SX3 αποκλειστικά ή δε χρησιμοποιήτε studio manager?

Το αστείο είναι ότι ΜΟΝΟ το SX3 από τη σειρά cubase έχει αυτή τη δυνατότητα. Εξοργίζομαι που σε υποχρεώνουν να πας στην ακριβή λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παιδια,

μετα απο ξοδεμα χρονου σε συνθια τελικα το ΜΟΤΙΦ εμεινε μεσα μου! Αυτο που ειπε το παιδι που ξεκινησε το θεμα αυτο ειναι πολυ σωστο. Ζεστος ηχος, φυσικοι ηχοι τελειοι!

 

Τελικα κατεληξα σ αυτο. Ακουσα και αλλα αλλα το μονο που μου εμεινε ηταν τα pads (ΚΟRG για οσους δε καταλαβαν το οποιο ειχε απαραδεκτους φυσικους ηχους!!!)

 

Ελπιζω να πανε ολα καλα και να μου βγει σε καλο η ολη φαση. Λεω να χτυπησω το 8αρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το καινούργιο το mo τι έχετε να πείτε? Έχετε ακούσει τίποτα για το πότε φτάνει στην Ελλάδα και βασικότερα για το τί.. νότες φουμάρει? :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Φίλε 12plus το mo είναι στην ελλάδα και μπορείς να το δοκιμάσεις.

Λένε ότι έχει τη μηχανή του motif es αλλά περιορισμένη. Στα χαρακτηριστικά φαίνεται να έχει και τους ήχους του motif es αλλά δεν το έχω ακούσει να σου πώ κάτι περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια το ΜΟ το επαιχα και εχει πολλους ηχους σαν το ΕΣ αλλα εχει και καινουργιους ηχους και κατα παραξενο τροπο ακουγεται καλλυτερο απο το ες , αξιζη να το ακουσεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει οντως καποιους καινουριους ηχους, αλλα η ποιοτητα τους ειναι χαμηλοτερη απο του ES οπως και να το κανουμε. Διαφερουν οι τιμες τους ελεεινα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου