Προς το περιεχόμενο

Yngwie Malmsteen - Perpetual Flame


Steve_Vai06

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νέος δίσκος από τον σουηδό μάγο! Εμένα προσωπικά μου άρεσε αν και δυο φορές πρόλαβα και τον άκουσα. Ο Yngwie όπως πάντα είναι σε άψογη κατάσταση. Η μπάντα είναι ωραία δεμένη και ο τραγουδιστής Tim "Ripper" Owens μπορώ να πώ οτι ταιριάζει με το στύλ των τραγουδιών του σουηδού. Τα τραγούδια του μου φαίνονται λίγο πιο ζωηρά από τους τελευταίους δίσκους του. Πιστεύω οτι άξιζε η αναμονή τριών χρόνων. Μπράβο Yngwie!

 

ΥΓ. Για όσους αρχίσουνε να λένε οτι είναι μια απο τα ίδια, τι να πω...

Δεν νομίζω οτι κάποιος περιμένει από το Malmsteen να αλλάξει είδος μουσικής.

Κάποια πράγματα δεν αλλάζουνε!

 

 

Ioannina! The best city in this f@ckin' world!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 100
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μα καλά κανένας σε αυτό το φόρουμ δεν ακούει ή δεν ενδιαφέρθηκε να ακούσει το cd του Malmsteen.    ???

Κιθαριστικό φόρουμ και να μην ασχολείται κανένας με έναν από τους καλύτερους κιθαρίστες που υπάρχουν,

πρώτη φορά βλέπω!    ;D

Ioannina! The best city in this f@ckin' world!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Yngve εβγαλε δισκαρα. Πανω απο τις προσδοκιες μου. Καλυτερη παραγωγη απ οτι περιμενα, ο Ripper οχι τοσο "μαναβης" οσο ο Boals (αν και τον θεωρω εξαιρετικο τραγουδιστη, μαλλον ο malmsteen τον εβαλε) και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ τα κομματια δεν ειναι ΟΛΑ δικασα και στο 1000 (βλ ALchemy) και εχει μερικες ΚΟΜΜΑΤΑΡΕΣ. Αγαπημενα δικα μου, Live to fight another day, Red Devil (τον πuστη για την Ferrari θα το εγραψε :))

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι που συμφωνούμε playloud. Δισκάρα! Όσο για το Red Devil, το έχει γράψει σίγουρα για την Ferrai γιατί σε όλο το τραγούδι μιλάει για το αυτοκίνητο και αλλάγες ταχυτήτων κ.λ.π.  :) :) :) :) :) :) :) :) :) ΘΕΟΣ!!!

Ioannina! The best city in this f@ckin' world!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μμμμ ναι, εχεις δικιο, "μαναβηδες" λεμε τους τραγουδιστες που τραγουδανε ΣΥΝΕΧΕΙΑ ψηλα και ως επι το πλειστον πιο πολυ ΦΩΝΑΖΟΥΝ παρα τραγουδανε. Ξαναλεω ομως οτι μαλλον δουλεια του malmsteen ειναι αυτη παρα επιλογη του Boals γιατι σε αλλες δουλειες του δεν τραγουδουσε ετσι (πχ Trilogy, Ignition (προσωπικο) κι αλλα)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τ ακούσω το απόγευμα αλλά το εξώφυλλο είναι... :-\ :-\...η απόλυτη κακογουστιά και λίγα λέω...Ο ripper είναι καλός στο death dealer που άκουσα στον εσυσωλήνα αν και η ρετσινιά του halford-mimic δεν την ξεκολάει τουλαχιστόν σε αυτό το τραγούδι..τον μιμείται τόσο μα τόσο πολύ.. :P ;D

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι ο Edge των U2 είναι κορυφαίος κιθαρίστας. Οι (όποιες) τεχνικές του αδυναμίες καλύπτονται από το καλό του γούστο και την ευφάνταστη χρήση των εφέ για τη δημιουργία μοναδικών ηχοχρωμάτων και φυσικά από το απίστευτο συνθετικό του ταλέντο.

 

Ωχ! Σε λάθος thread έγραψα. :D :D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου