Προς το περιεχόμενο

Εξοπλισμοί...Αξίζουν τον κόπο?



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mια διασκευή r 'n' b /progressive/τσάμικο θα του πάει γάντι...Solo εγώ λεω να βάλουμε ενα και να καίει (κανα μισάωρο πιστεύω είναι οριακά αρκετό)...

endrix was a tweaker...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

:lol: :lol: :lol:

εγω εχω στο μυαλο μου κατι σε στυλ too many guitars απο το blues album"dog party",του scott henderson :wink:

αν δεν το εχεις ακουσει μην ξαναμπεις στο noiz μεχρι να το ακουσεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας παρακαλώ κύριε , πως τολμάτε....?

 

Ααααααααα <με ύπουλο ύφος> μόλις μιλούσα με έναν κύριο στο Lounge , δεν ξέρω αν τον γνωρίζεις , vhollund λέγεται και μου λέγε κάτι για μηνύσεις , πνευματικά δικαιώματα και κάτι άλλες ασυναρτησίες.Μήπως έχεις τίποτα υπόψη σου....

endrix was a tweaker...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχαχαχαχα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

<με υφος υπεροπτικο>,εγω το ειπα απο την αρχη..ειδες δεν ειμαι υπουλος :P

τιποτα δεν σου ξεφευγει...χεχε

λες να τον ρωτησουμε πριν μας κανει την μυνηση;; :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...οχι ρε.Οι Έλληνες είναι πασίγνωστοι για την αντιγραφή , σε επίπεδο φωτοτυπίας , στον μουσικό κόσμο.Έπρεπε να το περιμένει...

endrix was a tweaker...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος αυτός ο παραλληλισμός με τη γυναίκα,μου άρεσε και συμφωνώ.Δεν είναι αναγκη να φτάνει κανείς σε σημείο υπερβολής..δε νομίζω πως χρειάζεται κανείς 3 distortion πετάλια στο signal chain του.Από εκεί και πέρα είναι θέμα προσωπικού γούστου τι αρέσει στον καθένα να χρησιμοποιεί.Αλλά,σίγουρα ο εξοπλισμός βοηθάει στην αναπτυξη της δημιουργικότητας.Για παράδειγμα,προσπαθoύσα εδω και χρόνια να βγάλω σωστά το "where where you" του Jeff Beck,αλλά κάτι πάντα δεν μου ακουγόταν καλά.Ώσπου με την κατάλληλη επιλογή εξοπλισμού βγήκε "σχεδόν" το επιθυμητό αποτέλεσμα:

 

δάχτυλα---> jeff beck strat (όκ,οποιαδήποτε άλλη strat ίσως να έκανε τη δουλειά,αλλά η συγκεκριμένη δεν ξεκουρδίζεται ΠΟΤΕ) --> ts9dx (για να προκαλεί ελαφρό feedback) ---> digitech whammy WH-1 ---> marshall jubilee 2554.

 

Kαι λέω σχεδόν γιατί ο γερο-Jeff δεν είχε το whammy για να τον βοηθάει..έκανε τα bendings με το χέρι και το τρέμολο...αλλά δυστυχώς δεν είμαι ο Beck.Όπως και να έχει το αποτέλεσμα μου φάνηκε καλό,αν και σε μερικά σημεία δεν μοιάζει με το πρωτότυπο...είναι πιο μοντέρνο.Κάποια στιγμή που θα έχω χρόνο θα το ηχογραφήσω σωστά και θα σας το δώσω να το ακούσετε.

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια διασκευή r 'n' b /progressive/τσάμικο θα του πάει γάντι...Solo εγώ λεω να βάλουμε ενα και να καίει (κανα μισάωρο πιστεύω είναι οριακά αρκετό)...

 

Ε βάλε και εσυ κανένα λεπτάκι παραπάνω μισή ώρα τι να προλάβουμε να παίξουμε; :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια διασκευή r 'n' b /progressive/τσάμικο θα του πάει γάντι...Solo εγώ λεω να βάλουμε ενα και να καίει (κανα μισάωρο πιστεύω είναι οριακά αρκετό)...

 

Ε βάλε και εσυ κανένα λεπτάκι παραπάνω μισή ώρα τι να προλάβουμε να παίξουμε; :D

 

Για την radio friendly έκδοση μιλάω... :wink:

endrix was a tweaker...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την radio friendly έκδοση μιλάω... :wink:

 

Α ΟΚ πες έτσι τρόμαξα.Οπότε αν ξεσαλώσει ο Takis και την δει Stevie τον αλυσοδένουμε για να μην υπερβούμε τον χρόνο :D :D :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα μονο& το κλασσικο lick του albert king θελω να το παιζω τουλαχιστον για 10 λεπτα...ποτε δεν το βαριεμαι..em.icon.wink.pngουτε και ο stevie απο οτι εχω καταλαβει τοσα χρονια σε ολους του τους δισκουςem.icon.cool.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου