Προς το περιεχόμενο

improvisation


vasilisgeo72

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους βαζω και εγώ ενα βιντεάκι απο ενα αυτοσχεδιασμό σε ένα backing track που μου άρεσε. Έχω ανοίξει κάποια θέματα με συμβουλές για το πως να επιταχύνουν τα δάκτυλα μου για πεντατονικες κτλ... Η συμβουλές κάποιον απο το νοιζ με βοήθησαν το ευχαριστώ μου εδώ..https://www.youtube.com/watch?v=Puq-ajAHu50&feature=youtu.be

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή προσπάθεια Βασίλη!

 

Είχες κάποιες ωραίες φράσεις και μου άρεσε ο ήχος σου αν εξαιρέσουμε το υπερβολικό εφφέ (reverb αν δεν κάνω λάθος) το οποίο έκρυβε και έπνιγε τον ήχο σε κάποια σημεία.  :)

 

Συνέχισε δυνατά!  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφερον σε σημεια αλλα θελεις πολυ δουλεια στα σηκωματα, επισης σαν να ειναι λιγο ξεκουρδιστη η κιθαρα.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν ευχαριστώ και τους δύο για τις επισημάνσεις αλλά θέλω να σταθώ στον Δημήτρη (geodimitri).Δεν υπάρχουν γρήγορα δάκτυλα αλλά χαλαρά δάκτυλα ....έτσι μου έγραψες εσύ και ο Dreamdancer .Αυτό και οι ασκήσεις που μου στείλατε με έκαναν πολύ καλύτερο παίκτη. Κάθε μέρα και καλύτερα Europa,Little Wing,marroned,the loner,Parisienne Walkways και άλλα κομμάτια πλέον δεν είναι άπιαστα .....  ;Dκαταλαβαίνεις τι εννοώ;D ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΞΑΝΑ και δεν ξαναέχω βάλει πάγο στο χέρια μου  ;) δεν χρειάζεται πλέον....

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή προσπάθεια Βασίλη!

 

Είχες κάποιες ωραίες φράσεις και μου άρεσε ο ήχος σου αν εξαιρέσουμε το υπερβολικό εφφέ (reverb αν δεν κάνω λάθος) το οποίο έκρυβε και έπνιγε τον ήχο σε κάποια σημεία.  :)

 

Συνέχισε δυνατά!  8)

το υπερβολικό εφέ είναι μια κακιά συνήθεια που την αποβάλω σιγά σιγά όσο για τον ήχο αφού αγόρασα 5 κιθάρες σε 3 μήνες και τελικά καταστάλαξα σε μια les pαul και σε μια stratocaster τις υπόλοιπες τις έστειλα... έχω αρχίσει να ψάχνομαι και ηχητικά με κάποια πετάλια και ενισχυτές...όλα σιγά σιγά....Καληνύχτα! 

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το υπερβολικό εφέ είναι μια κακιά συνήθεια που την αποβάλω σιγά σιγά ....

 

Να μην αποβάλεις τίποτα αγαπητέ...

Απλά νομίζω οτι είναι θέμα εξοπλισμού..

καί από κεί καί πέρα στα χέρια σου 

διαχειρήσιμο για το αν θα πνίγει τον ήχο..

 

Ωραίο το feeling στο ντέμο σου..

 

Καλημέρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μην αποβάλεις τίποτα αγαπητέ...

Απλά νομίζω οτι είναι θέμα εξοπλισμού..

καί από κεί καί πέρα στα χέρια σου 

διαχειρήσιμο για το αν θα πνίγει τον ήχο..

 

Ωραίο το feeling στο ντέμο σου..

 

Καλημέρα!

Καλημέρα αδελφέ. Σ ευχαριστώ για το σχόλιο σου η αλήθεια είναι ότι για να καλύψω τις αδυναμίες μου έβαζα παραπάνω εφέ. Με τον καιρό και την εξάσκηση πρόοδο καταλαβαίνω ότι το εφέ είναι για άλλο λόγο ;).... Αυτό ακριβώς θεωρώ κακιά συνήθεια γιατί και εμένα μου αρέσει και θέλω να το χρησιμοποιώ σωστά. Από ενισχυτή έχω έναν fender mustang II (κάποια στιγμή θα πάρω λαμπάτο νο μανι τώρα τα έδωσα για κιθάρες) και στο συγκεκριμένο κομμάτι παίζω μόνο με πετάλι zoom G2U1 απευθείας στο PC. Απο feeling έχω ευτυχώς μπόλικο γιατί το αγαπάω και το μαθαίνω μόνος μου ένα χρόνο τώρα. Έχω βγάλει κάποια κομμάτια που τα δουλεύω και θα τα περάσω μόλις αποκτήσουν το feeling που τους αξίζει. Ευχαριστώ :)

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου