Προς το περιεχόμενο

AC/DC - Black Ice


oizgeorge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρχηγε και για τον ενα και για τον αλλο λιγους λες. Και οι 2 εχουν συνεργαστει με απειρους περισσοτερους. Το Dynasty εχει και κομματατρες μεσα, προσωπικα ΚΑΙ το I was made το θεωρω κομματαρα, αν και ειναι απο τα χειροτερα που εχουν γραψει (μαζι με τον Desmond Child) αλλα το Sure know something ειναι ΥΜΝΟΣ.

Τελος το Revenge στεκεται ΑΝΕΤΑ αναμεσα στους καλλιτερους δισκους των KISS και σιγουρα ενας απο τους καλυτερους hard rock δισκους της χρονιας.

Kι εγω με το DEUCE αρχισα......

 

Αλλα εδω λεμε για τους AC/DC

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βρε παιδια συγνωμη αλλα μπηκα στο θεμα για να διαβασω αποψεις για το cd των AC/DC και παρ'ολα αυτα διαβασα 4 σελιδες για τους kiss! Ημαρτον! ας πει καποιος κατι στο θεμα να ακουσουμε καμια γνωμη!

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδια συγνωμη αλλα μπηκα στο θεμα για να διαβασω αποψεις για το cd των AC/DC και παρ'ολα αυτα διαβασα 4 σελιδες για τους kiss! Ημαρτον! ας πει καποιος κατι στο θεμα να ακουσουμε καμια γνωμη!

 

+1.1  :P

Βι βιλ βι βιλ ροκ γιου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nognir, μεταλακι 15 χρονών?Γιατί δεν γίνεται να βλέπεις έτσι τους ac dc.

 

Kαι για να στο θέσω πιο απλά. Αν δεν σου αρέσει ένας δίσκος δεν τον ακούς. Αν δεν σου αρέσει μια μπάντα, δεν την ακούς.

Τέλος από κάποιες μπάντες περιμένεις εξέλιξη. Από κάποιες άλλες περιμένεις το ίδιο.

Πολύ απλά τα πράγματα.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν με απασχόλησε ποτέ η αποδοχή του κόσμου όσο αφορά τον τρόπο που παίζω όπως και πολλούς άλλους εδώ μέσα, συνάμα θα ακουγόταν ωραία να φτάναμε την ηλικία αυτών των συγκροτημάτων και να μας συζητάνε ακόμα.

 

Τίποτα δεν είναι τυχαίο με αυτές τις μπάντες και επειδή δεν αρέσουν σε κάποιον οι KISS ή οι AC/DC δεν σημαίνει τίποτα όλα είναι σχετικά, μερικά δισεκατομμύρια μύγες θα συναινέσουν οτι τους αρέσουν τα κόπρανα και λοιπόν πρέπει να τα φας αναγκαστικά. Εγώ γουστάρω αυτά που κάνουν και οι δύο μπάντες γιατί μεγάλωσα με αυτές και άλλες μπάντες, είμαι ρομαντικός τι να κάνουμε  ;D ;D ;D ;D 

 

Το γούσταρα το νέο CD αν και προς στο τέλος με κούρασε αλλά πάντα αυτο τον αντίκτυπο είχαν τα CD των AC/DC σε μένα και έτσι πάντα επέλεγα τραγούδια από τους δίσκους τους, πιστέψτε και απ' αυτών θα επιλέξω δεν θα τον αφήσω στην απ' έξω.

 

Το θέμα είναι οτι ακόμα και μετά από τόσα χρόνια όταν αναφερόμαστε σε κάποια συγκροτήματα είτε για να τα επευφημήσουμε είτε για να τα κατακρίνουμε, διατυπώνουμε το όνομα τους σωστά !

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως,σε καποιο κομματι ακουσα ΔΙΠΛΗ αντι για ΜΟΝΗ μποτια και κοντεψα να τρελλαθω..αισχος!! ;D ;D

 

Μια φορά... τους συγχωρούμε...

Μόνο μην είχαν κανά γύρισμα γιατί τότε...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nognir, μεταλακι 15 χρονών?Γιατί δεν γίνεται να βλέπεις έτσι τους ac dc.

Πιο πάνω γράφω πως ακούω εδώ και 7 χρόνια rock και metal. Αν πιστεύεις πως άρχισα να ακούω στα 8 μου ή πως το γράψιμό μου αρμόζει σε γράψιμο 15χρονου τότε δεν σχολιάζω... Να κόψεις 2-3 χρόνια απ'την ηλικία μου να το καταλάβω, αλλά 8; Επειδή βλέπω τους acdc με μια ώριμη πλέον μουσικά προσέγγιση; Έλεος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαρεθηκα αυτη την ανουσια κοντρα....που εχει φτασει τις 4 σελιδες  :o

 

καθενας εχει την αποψη του....την εκφραζει μας αρεσει δεν μας αρεσει.....ολα αυτα ειναι υποκειμενικα..........

 

 

Long Live Rock N' Roll  :P 8)

Βι βιλ βι βιλ ροκ γιου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή βλέπω τους acdc με μια ώριμη πλέον μουσικά προσέγγιση; Έλεος...

 

Εμείς το λέμε το έλεος ρε φίλε. Εμείς το λέμε. ΕΛΕΟΣ.

Η δική μας μουσική προσέγγιση δλδ είναι ανώριμη; Δε χαλαρώνεις λιγάκι λέω εγώ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου