Προς το περιεχόμενο

Περι διατροφης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελος παντων η αποψη σου ,αποψη σου και η δικη μου (και χιλιαδων αλλων που εκοψαν το γαλα και βρηκαν την υγεια τους) αποψη μας ;)

 

προσωπικα αν και δεν ειχα δυσανεξεια στο γαλα απο την ημερα που το εκοψα νοιωθω 100 φορες καλυτερα ;)

 

η συντριπτικη πλειοψηφια των ελληνικων..γαλατων ΕΙΝΑΙ πιο επικινδυνα απο το τσιγαρο (σκονες,παγοκολωνες γαλακτος απο τη Σερβια,ανακυκλωμενα ληγμενα και αλλα τετοια ωραια .. ;D) ευχαριστω δεν θα παρω...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τελος παντων η αποψη σου ,αποψη σου και η δικη μου (και χιλιαδων αλλων που εκοψαν το γαλα και βρηκαν την υγεια τους) αποψη μας ;)

 

προσωπικα αν και δεν ειχα δυσανεξεια στο γαλα απο την ημερα που το εκοψα νοιωθω 100 φορες καλυτερα ;)

 

η συντριπτικη πλειοψηφια των ελληνικων..γαλατων ΕΙΝΑΙ πιο επικινδυνα απο το τσιγαρο (σκονες,παγοκολωνες γαλακτος απο τη Σερβια,ανακυκλωμενα ληγμενα και αλλα τετοια ωραια .. ;D) ευχαριστω δεν θα παρω...

 

Ωραία προτείνω από το 2009 την απαγόρευση της δημόσιας καταναλωσης γάλακτος εκτός του καπνίσματος!!Εμείς εδώ έχουμε τη Δωδώνη και γουστάρουμε!!!Πάντως να ξέρεις ότι αν το πας με αυτό το σκεπτικό δε θα πρέπει να καταναλώνεις και πολλές τροφές...καλώς όρισες στον 21ο αιώνα!!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι πολύ μπροστά εσύ ;D!πες μου τώρα ότι είσαι και κατά του μητρικού γάλακτος να σε λιθοβολήσω!Επίσης ρε μάστορα μια ερώτηση ακόμα:εσείς στην πρωτεύουσα το τυρί και το γιαούρτι με τι το φτιάχνετε??με jack daniels??τουλάχιστον εμείς στην επαρχία χρησιμοποιούμε το γάλα σαν πρώτη ύλη και αν είναι σκατά το γάλα,όπως λες, τότε και τα υπόλοιπα σκατά θα είναι! ;) άρα ασβέστιο σε σκόνη=λεφτά στις φαρμακευτικές και οστεοπόρωση στα 40!καλό ακούγεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειπαμε γιαουρτι μονο προβειο με την πετσουλα του και απο μικρους παραγωγους..την θελουμε τη ζωουλα μας... αν θελαμε να φαμε ζελατινες θα τρωγαμε φρουϊ ζελε! ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσείς στην πρωτεύουσα το τυρί και το γιαούρτι με τι το φτιάχνετε??με jack daniels??

 

:o μα καλά αυτό πως δεν το είχα σκεφτεί τόσο καιρό να το δοκιμάσω;!  ;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειπαμε γιαουρτι μονο προβειο με την πετσουλα του και απο μικρους παραγωγους..την θελουμε τη ζωουλα μας... αν θελαμε να φαμε ζελατινες θα τρωγαμε φρουϊ ζελε! ;D ;D

 

Γιαούρτι με πετσούλα,ψωμί με προζύμι,ραδίκια από τη γλάστρα,κρέας ελευθέρας βοσκής,τσιπούρα αλανιάρα ιχθυοτροφείου,κρασί από σταφύλλια πατημένα με τα ποδαράκια μας,αυγά από κόκκορα...και του πουλιού το γάλα :D!Οικολογικά προιόντα σε μία καθόλου οικολογική φύση,λίγοι εξάλλου έχουν πρόσβαση σε αυτά...άλλη μία μόδα που δυστυχώς λίγα μπορεί να προσφέρει στην πρόληψη του καρκίνου,των καρδιοπαθειών και στα άλλα προβλήματα υγείας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα εγω το τρωω επειδη μου αρεσει η γευση του (αυτα τα... ομογενοποιμενοστραγγισμενα εχουν γευση ασβεστη) ;D ;D

 

βιολογικα δεν τρωω στην Ελλαδα (δεν εχω λεφτα καρδια μου) αλλα αμφιβαλλω και για το κατα ποσο πραγματικα βιολογικα ειναι,στη Γερμανια οπου τα βιολογικα ειναι στο ιδιο περιπου επιπεδο τιμων με τα "κανονικα" τα προτιμω γιατι (ξανα) εχουν καλυτερη γευση.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου λέγανε όταν ήμουν μικρός: "αν θες να κάνεις bends όταν μεγαλώσεις, να πίνεις ΟΛΟ το γάλα σου!" Και γω τι να κάνω, το έπινα. Μετά ήθελα να κάνω και arpeggios, οπότε συνέχιζα να πίνω γάλα. Τελικά όμως τσάμπα πήγανε τόσα λίτρα γάλα (και τα λεφτά), γιατί έπρεπε να μου είχαν πει ότι βρίσκομαι στην Ελλάδα, όπου και απεμπλουτισμένο ουράνιο να βάλω στη διατροφή μου δεν θα παω ΠΟΥΘΕΝΑ!  :D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περι χοληστερολης.

 

Φυσικα μιλησα για περιορισμο των απλων υδατανθρακων,{κ οχι των συνθετων πλουσιων σε ινες } οι οποιοι ειναι υπευθυνοι για το φαινομενο της παχυσαρκιας,την αυξηση του διαβητη κ της κακης χοληστερολης(συμφωνα παντα με τα "φρεσκα κουλουρια " :))Εξηγησα περι τοξικης συνυπαρξης κτλ.βλέπε στο κειμενο μου.

 

Το αγελαδινο γαλα δεν ειναι κ οτι καλυτερο,κ αυτο ειναι 100% τεκμηριωμενο αδερφε John Mayall  :D

 

 

 

 

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου