Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση του κατάλληλου οργάνου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

12plus και τα τρια αυτα μηχανηματα ειναι πολυ καλα.Κανε τον κοπο και ακουσε τα!Πιο ευκολο παντως σαν χρηση workstation ειναι το triton λογο οθονης.Το μονο κατα τη γνωμη μου μειονεκτημα του motif ειναι η πολυ μικρη οθονη του.Οποιο παντως και να διαλεξεις αυτο που θελεις θα στο κανει και με το παραπανω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι αποφευγεις το pc??ποιος ειπε οτι θα κανεις ευκολοτερα την δουλεια σου με ενα workstation??

εκτος αν σε χαλανε τα πειρατικα,τοτε παω πασο,δεν συμφερει..παρε workstation :wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή να χρησιμοποιούσα pc με ένα απλό midi controller? Ένας βασικός λόγος που αποφεύγω το pc είναι η μερικώς πλήρης άγνοια μου στο τι κάνει τι και πως θα το χρησιμοποιήσω :lol: . Έπειτα δεν έχω pc! Όχι, εντάξει πλάκα σας κάνω για το τελευταίο αλλά και το pc μου θέλει μουσείο σιγά σιγά... Επίσης, να, καμμιά φορά θέλω να πάω σε κανένα φιλαράκι να παίξουμε μουσική. Τι να κάνω, να κουβαλάω μαζί το laptop? Μου φαίνεται πολύ πιο πρακτική μια all-in-one λύση :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pc φιλε,ειναι πανευκολο και πολυ οικονομικοτερο (ειπαμε με ποιες προυποθεσεις)..αν ποτε θελεις βοηθεια πες μου (μενουμε κοντα)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή -ξαναρωτάω(συγνώμη αν σας πρήζω, αλλά δεν ξέρω)- από hardware χρειάζομαι μόνο ένα midi-συμβατό κλαβιέ?

(Δηλαδή αρκεί κ το αρμόνιό μου? :cry: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ 'όσο ξέρω,μπορείς κάλλιστα να πάρεις ένα synth που να πληρεί τις "παιχτικές" σου απαιτήσεις (κλαβιέ,faders/knobs,playability,βάρος...) και να έχει κάποιο είδος μνήμης (και φυσικά midi i/o) έτσι ώστε να "φορτώνεις" ότι ήχους θέλεις (και θα έχεις φτιάξει στο pc)από το pc.Έτσι μπορείς να έχεις όλους τους ήχους του κόσμου(δηλαδή να μην περιορίζεσαι στους ήχους του πληκτροφόρου) και ταυτόχρονα την ευκολία που ζητάς σε ένα workstation,καθώς και μεταφορά αυτού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ρε συ, με τρελαίνει κάπως η ιδέα να μην έχεις μπροστά σου ένα πράμα που αν θες να το παίρνεις και να φεύγεις. Βέβαια θα ήθελα να ξέρω και τις δυνατότητες που σου δίνει η χρήση του υπολογιστή με το software που μπορώ να του φορτώσω (seqs, soft synths κλπ...) Θα ήθελα, αν κάποιος καλός χριστιανός θέλει και μπορεί να μου εξηγήσει (έστω για δώρο για τη γιορτή μου που 'χα χτες :D ) με απλά ελληνικά και χωρίς ιδιαίτερη ορολογία ποιες δυνατότητες (τουλάχιστον τις πιο βασικές) σου δίνει ο συνδυασμός ενός κλαβιέ midi και ενός υπολογιστή.

Ευχαριστώ πάρα πολύ! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου