Προς το περιεχόμενο

που μπορω να δοκιμασω DIDGERIDOO ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια χαρά

θέλω να ρωτήσω καταρχήν αν ξέρετε αυτό το όργανο, και κατά δεύτερον αν μπορώ να το βρω σε κάποιο ελληνικό μαγαζί στην αθηνα

έχει παίξει ποτε κανεις?έχει δει live?

 

 

http://www.thomann.de/gr/thomann_didgeridoo_eukalyptus_150cm_n.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που ξέρω οτι υπήρχε στην Ελλάδα το είχε φέρει ο Γ. Αλκαίος απο Αυστραλία πρίν χρόνια. Μήν φανταστείς πάντως οτι μπορείς να το δοκιμάσεις ακόμα κι άν καταφέρεις να βρείς ένα, γιατί δέν έχει καμμιάς μορφής επιστόμιο, αλλά ο ήχος βγαίνει κατ΄ευθείαν απο το στόμα του μουσικού, και όπως μπορείς να καταλάβεις και απο το βίντεο, χρησιμοποιεί τα χείλη του για να παράγει διάφορους ήχους, αλλά και κυκλική αναπνοή. Δηλαδή εισπνέει ενώ φυσάει , και άν προσπαθήσεις να το κάνεις και χωρίς το όργανο, θα καταλάβεις πόσο δύσκολο είναι, και πόσοι λίγοι άνθρωποι το καταφέρνουν στον κόσμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγα χρόνια μου είχαν κάνει δώρο ένα το οποίο γνωρίζω οτι το είχαν αγοράσει από ένα μαγαζί στη Γλυφάδα, αν θέλεις μπορώ και μέσω πμ ποιό ακριβώς μαγαζί. Υπόψιν δεν ήταν το μεγάλο των 3-5 μέτρων αλλά του 1,5 μέτρων. Έχει πραγματικά πολύ ενδιαφέρον όσο και αν θα σου φανεί χαζό στην αρχή το πως πρέπει να τοποθετείς το στόμα σου στο στόμιο. Έχει επίσης ενδιαφέρον και η ηχογράφηση οχι μόνο του οργάνου του ίδιου. Εγώ π.χ. έχω βάλει στην μια άκρη μικρόφωνο για να ηχογραφήσω κιθάρα, πλάκα είχε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει στο ΑΡΚΟ στην Γλυφαδα στα στενα της "μπιφτεκουπολης¨ τηλ 2108941390 ζητα τον Δημητρη ή τον Αλεξανδρο...εχουν ενα στην εκθεση.

 

εχω και γω ενα αλλα @@ ηχο εχω καταφερει να βγαλω ...!! ειναι τρελλη τεχνικη

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως σου ξέφυγε?

 

Θα δώσω εντολή για ένορκη διοικητική εξέταση (μη σου πω Ιερά Εξέταση) και θα ενημερώσω το φόρουμ σε ξεχωριστό θέμα μόλις βγει το πόρισμα.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δώσω εντολή για ένορκη διοικητική εξέταση (μη σου πω Ιερά Εξέταση) και θα ενημερώσω το φόρουμ σε ξεχωριστό θέμα μόλις βγει το πόρισμα.

Να τα αφήσεις αυτά...μπορείς απλά να οργανώσεις μπυροποσία...ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΦΑΣ!!!. Γίνεται?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου