Προς το περιεχόμενο

που μπορω να δοκιμασω DIDGERIDOO ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα δεν γνωριζεις την μπιφτεκουολη ??? ειναι ο δρομος με το μονιμο νεφος απο τσικνα στην Γλυφαδα το στενο που ειναι τα Goodys.....!!!

γνωστος τοπος λατρειας του κρεατος και σφαγιασματος τουλαχιστον μιας στανης ανα εβδομαδα....

Ενδεικνειτε δε και δια κιθαριστικα συμποσια οπου το χερι παει σαν τρελλο στην ταστιερα απο την λιγδα του παϊδακιου που εχει νωριτερα καταναλωθει !!!

 

 

http://www.ploigos.gr?sessionid=206df095cdda95c4a84af864f1c384b8

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τα αφήσεις αυτά...μπορείς απλά να οργανώσεις μπυροποσία...ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΦΑΣ!!!. Γίνεται?

 

Δεν ξέρω αλλά σου ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ ότι θα οργανώνω μπυροποσίες μέχρι να το πετύχω!

 

Μα δεν γνωριζεις την μπιφτεκουολη ??? ειναι ο δρομος με το μονιμο νεφος απο τσικνα στην Γλυφαδα το στενο που ειναι τα Goodys.....!!!

γνωστος τοπος λατρειας του κρεατος και σφαγιασματος τουλαχιστον μιας στανης ανα εβδομαδα....

Ενδεικνειτε δε και δια κιθαριστικα συμποσια οπου το χερι παει σαν τρελλο στην ταστιερα απο την λιγδα του παϊδακιου που εχει νωριτερα καταναλωθει !!!

 

http://www.ploigos.gr?sessionid=206df095cdda95c4a84af864f1c384b8

 

Every day is a small step towards wisdom. Merci VAGTANPLAN. Οι υπόλοιποι να προετοιμάζεστε ψυχολογικά.

 

 

 

Ωραία αυτά τα didgeridoo πάντως...

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αλλά σου ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ ότι θα οργανώνω μπυροποσίες μέχρι να το πετύχω!

 

Every day is a small step towards wisdom. Merci VAGTANPLAN. Οι υπόλοιποι να προετοιμάζεστε ψυχολογικά.

 

 

 

Θα χαρω πααααρα πολυ να βοηθησω σε μια συναντηση εφ ολης της υλης...στα καρβουνα και στις χορδες...εχω χωρο με ολα τα χρειαζουμενα (στα καρβουνα) που προτιμουμε με την παρεα μου ζαλιζουμε συχνα τους θαμωνες (οχι επαγγελματικη σχεση !!!!!)....αλλα επειδη το @()%$)$(@@@@ το θεμα καλυτερα να τα πουμε σε αλλο τοπικ αυτα .....

 

 

Ωραία αυτά τα didgeridoo πάντως...

Εγω το δικο μου αφου εφαγα τα πνευμονια και τα χειλια μου το εχω τελεια διπλα στο τζακι να ψαρωνουν οι επισκεπτριες χεχεχεχεχεχεχεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην περιγραφή του Θωμά αναφέρει: mouth-piece made of wax

 

συγνώμη που διακόπτω ιερή μπιφτεκοσυζήτηση, αλλά εχω να πώ κάτι για τα ντιτζεριντού... :-[

 

έχετε και οι δύο δίκιο για το επιστόμιο. Ο ήχος δεν προέρχεται απο το επιστόμιο όπως στα περισσότερα πνευστά. Απλά υπάρχει κερί {το προβλεπόμενο είναι μέλισσας δλδ ό,τι πιο κοντά στη φύση} για να μην έρχονται τα χείλη σου απ ευθείας σε επαφή με το ξύλο. Ως μαλακό και εύπλαστο υλικό καλύπτει τις ατέλειες του ξύλου και προσφέρει καλύτερη εφαρμογή...

ρίξτε και μια ματιά εδώ για το επιστόμιο...

http://en.wikipedia.org/wiki/Didgeridoo

 

Σαν όργανο είναι κάτι εντελώς πρωτόγονο και απλό, τίποτα παραπάνω από έναν ξύλινο σωλήνα. Σε ένα workshop που χα παρακολουθήσει κάποτε, εκτός από παραδοσιακά ξύλινα όργανα, χρησιμοποιούσαν ιδιοκατασκευές, μέχρι πλαστικούς σωλήνες ή εύκαμπτους σωλήνες από ηλεκτρική σκούπα!!!

αυτό σημαίνει ότι μπορείς να βγάλεις ήχο από οποιοδήποτε σωληνα αντίστοιχης διαμέτρου.

 

 

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου