Προς το περιεχόμενο

Τrademark - the band


metalash

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 4 μήνες αργότερα...
  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παρεμπιπτόντως είχα τραγουδήσει με την αναφερομένη καλλιτέχνιδα , όταν ήμουν φαντάρος στη γιορτή του Πάσχα. Όντως φωνάρα. Μεγαλεία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

¶γγελε,απόψε πάω Metallica.Ελπίζω να σε δώ,έστω και τυχαία,όπως πρόπερσι στους DD.

Ρε γαμώτο.Πολύ θα ήθελα να βρισκόμασταν τα παλιά μέλη,για κανα τζαμάρισμα.Οι μπαγκέτες μου είναι ακόμα φυλαγμένες.Ευχαρίστως θα τις ξεσκόνιζα ;-).

Τόσοι και τόσοι κάνουν reunion.Από τους πιό μεγάλους,μέχρι τους πιό απίθανους.Εμείς γιατί όχι,έστω και για μιά βραδιά ?

Πώς θα σου φαινόταν 3 κιθάρες,δύο τύμπανα (σαν τους Crimson Glory) και καναδυό μπάσα,ας πούμε ? :-P

¶μα γουστάρετε παιδιά,εγώ είμαι πάντα μέσα για κάτι τέτοια,να θυμόμαστε τα νιάτα μας στην υπόγα του "κόκινου βαρώνου" (και ο νοών νοείτω).

Χλίδα !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
Παιδιά γεια σας. Για πλάκα έδωσα στο google για να δω τι μπορώ να βρω για την παλιά μου μπάντα τους trade mark και έπεσα πάνω στο παρόν φόρουμ. Με πήγατε λοιπόν πολλά χρόνια πίσω. Είμαι ο πάλαι ποτέ τραγουδιστής της μπάντας και νιώθω πολύ όμορφα που υπάρχουν ακόμη φίλοι που θυμούνται τους trade mark. Λοιπόν για όσους αναρωτιούνται που βρισκόμαστε' date=' ο Σωτήρης (κιθάρα) και ο Χρήστος (τύμπανα) εκτός των ordinary επαγγελματικών ασχολιών τους, παίζουν με τις Ρόδες. Τα ίχνη του μπασίστα μας αγνοούνται προ πολλών ετών (βάσιμες φήμες married with children). Όσο για την αφεντιά μου που και που ηχογραφώ κανένα τραγούδι στο home studio του Σωτήρη και εξακολουθώ να τραγουδώ σε ένα κλαμπάκι στην Καλλιθέα, ερασιτεχνικά ασφαλώς. Για επανασύνδεση ούτε λόγος. Δεν υπάρχει ούτε ο χρόνος αλλά ούτε και κοινός τόπος πάνω στα μουσικά μας γούστα πια. ¶λλωστε αυτός ήταν και ο λόγος που το διαλύσαμε. Είχε φτάσει ο καιρός που όλοι θέλαμε να παίξουμε διαφορετικά πράγματα. Αυτά και να περνάτε καλά[/quote']

 

In the prison cell. Το πρώτο κομμάτι των Trade Mark που άκουσα, σε μια εκπομπή ραδιοφωνικού σταθμού του Πολυτεχνείου Κρήτης. Πραγματικά έπαθα πλάκα, μου άρεσε πάρα πολύ… Από ‘κει κατάφερα να βρω ολόκληρο το δίσκο (thanx Anagwge!) που είναι ακόμα καλύτερος απ’ ότι φανταζόμουν! In the prison cell, fatal blues, burn the sky, cold love, tears in your eyes, should και τόσα άλλα… Υπέροχη μουσική, δυνατές κιθάρες, κομμάτια γεμάτα ένταση, εκφραστικοί στίχοι… Στεναχωρήθηκα όμως πολύ όταν έμαθα ότι το ”fatal blues” είναι ο μοναδικός δίσκος που βγάλανε.. Από προσωπική πάντα άποψη, πιστεύω πως είναι από τις καλύτερες ροκ μπάντες στην Ελλάδα (έστω, ήταν……).

¶γγελε, Χρήστο, Σωτήρη, ευχαριστώ, καιρό τώρα αναρωτιόμουν τι να γίνατε εσείς, τα μέλη της μπάντας, γιατί διαλύθηκε, αν υπήρχε περίπτωση για τυχόν επανασύνδεση κλπ. , και βρήκα τις απαντήσεις μέσα από τα «μηνύματα» σας…

 

 

Υ.Γ.: Μπορώ να βρω κάπου άλλο υλικό ή έστω ηχογραφήσεις από Trade Mark, εκτός του cd fatal blues? Και τους στίχους του tears in your eyes?

 

 

Υ.Γ.2: Ξέρει κανείς αν υπάρχει ιστοσελίδα της μπάντας?

 

anna m.

Αnna Μ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου