Προς το περιεχόμενο

To Τέλος του Bill Gates και η καινούργια του αρχή.


kilon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και πολλοί εδώ μέσα γνωρίζουν την αντιπάθεια μου για τα windows παρόλα αυτό που ίσως δέν γνωρίζουν  είναι ότι συμπαθώ τον Bill Gates πολύ περισσότερο απο τον Steve Jobs. Ό λόγος είναι φυσικά το αλάνθαστο ένστικτο μου αλλά και το μεγάλο φιλανθρωπικό έργο του Bill το οποίο φένεται οτι τώρα ξεκινά πιο δυναμικά απο την αρχή . Γιατί καλό είναι να βγαίνουν λεφτά αλλα ακόμα καλύτερο να επενδύονται εκεί που έχει πραγματική σημασία. 

 

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=914536&lngDtrID=252

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έχω την εντύπωση πως το φιλανθρωπικό έργο του Bill άρχισε την εποχή που τον είχε στριμώξει η αμερικάνικη δικαιοσύνη...

 

Σωστά, αλλά το δικό μου δεν έχει αρχίσει ακόμη...  ;)

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση πως το φιλανθρωπικό έργο του Bill άρχισε την εποχή που τον είχε στριμώξει η αμερικάνικη δικαιοσύνη...

 

Ναι δεν βλέπεις ίδρωσε το αυτί του. Αν θυμάμαι καλά πάντως η φιλανθρωπία πάει στην οικογένεια μιας και ο πατέρας του έχει δώσει τεράστια ποσά σε φιλανθρωπικές οργανώσεις, αν δεν κάνω λάθος είναι πάμπλουτος δικηγόρος.

 

Η περιουσία του Bill Gates πριν μερικά χρόνια (τουλάχιστον 5) υπολογίστηκε ότι ήταν αρκετή για να λύσει το οικονομικό πρόβλημα 13 αφρικανικών κρατών .

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι οι αμερικάνοι υπερπλούσιοι είναι και φιλάνθρωποι γιατί και εκπίπτουν φόρους και δείχνουν και ωραία εικόνα πρός τα έξω. Και οι περισσότεροι απο αυτούς είναι οι ίδιοι που ευθύνονται για πολλά άλλα δεινά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι οι αμερικάνοι υπερπλούσιοι είναι και φιλάνθρωποι γιατί και εκπίπτουν φόρους και δείχνουν και ωραία εικόνα πρός τα έξω. Και οι περισσότεροι απο αυτούς είναι οι ίδιοι που ευθύνονται για πολλά άλλα δεινά.

 

Άμα βγάλεις το "υπερπλούσιοι" και ίσως το "αμερικάνοι", όλα όσα γράφεις ισχύουν και για εμένα και για εσένα και για όλους, στον ένα ή τον άλλο βαθμό. Αλλά δεν κάνουμε καμία φιλανθρωπία (αν δεν απατώμαι).

 

Ας μην προσπαθούμε να υποτιμήσουμε το έργο ενός ανθρώπου. Χωρίς τον Gates οι πιο πολλοί από εμάς δεν θα είχαμε αυτή τη στιγμή κομπιούτερ μπροστά μας. Στο ίδιο διάστημα που ο Gates έκανε αυτά που έκανε, οι έλληνες φτιάξαμε το....  άντε μην το πω μεσημεριάτικα...

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι οι αμερικάνοι υπερπλούσιοι είναι και φιλάνθρωποι γιατί και εκπίπτουν φόρους και δείχνουν και ωραία εικόνα πρός τα έξω. Και οι περισσότεροι απο αυτούς είναι οι ίδιοι που ευθύνονται για πολλά άλλα δεινά.

 

Δεν ξέρω για το δικό σου αλλα στον δικό μου λεξικό ήμισυ φιλάνθρωπος δεν υπάρχει ή είσαι ή δεν είσαι. Και εξάλλου δεν γνωρίζω για τι δεινό ευθύνεται ο Bill Gates. Έχεις κάτι να μας πείς?

 

Εννοείται ότι για όλα τα δεινά φταίνει οι πλούσιοι και για όλα τα κάλα οι φτωχοί. Μην δηλώνουμε και το αυτονόητο.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου