Προς το περιεχόμενο

Περί Ψώνιων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην τελική αμα δεν ήμασταν ψώνια δεν θα ασχολούμασταν με τη μουσική.

Ελπίζω να μην το εννοείς σοβαρά αυτό ή να καταλαβαίνεις πόσο ανόητο είναι...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να μην το εννοείς σοβαρά αυτό ή να καταλαβαίνεις πόσο ανόητο είναι...

 

Το εννοώ και το πιστευω, απλά πιθανώς εγώ να έχω απενοχοποιήσει την λέξη "ψώνιο", και εσύ να την εκλαμβάνεις με 100% αρνητική έννοια. Για το αν είναι ανόητο, δέχομαι την κριτική σου κι ας είναι αρνητική. Αλλά ας μην αλλάζουμε θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εννοώ και το πιστευω, απλά πιθανώς εγώ να έχω απενοχοποιήσει την λέξη "ψώνιο", και εσύ να την εκλαμβάνεις με 100% αρνητική έννοια. Για το αν είναι ανόητο, δέχομαι την κριτική σου κι ας είναι αρνητική. Αλλά ας μην αλλάζουμε θέμα.

Έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο να ασχολούνται κάποιοι με τη μουσική επειδή τους αρέσει η μουσική; Ξέρω, σπάνιο αλλά πιθανό, έτσι;

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο να ασχολούνται κάποιοι με τη μουσική επειδή τους αρέσει η μουσική; Ξέρω, σπάνιο αλλά πιθανό, έτσι;

 

 

νομίζω ότι έχεις μια δόση ειρωνίας στην ερωτησή σου, αλλά στον παρακάτω σύνδεσμο αν δεις την ερμηνία της λέξης θα καταλάβεις ότι η λέξη ψώνιο δεν αποκλείει το ενδεχόμενο που έθεσες. ( Μάλιστα αποτελεί και παράδειγμα χρήσης)

http://www.greek-language.gr/greekLang/modern_greek/tools/lexica/triantafyllides/search.html?lq=%CF%88%CF%8E%CE%BD%CE%B9%CE%BF&dq=

 

τελος πάντων ξεκαθαρίζω και πάλι το ότι για μένα αυτή η λέξη δεν έχει απαραίτητα κακή έννοια. και επιμένω ότι δεν έχει νόημα να αλλάζουμε θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το θέτεις γλωσσολογικά, είναι διαφορετικό το είμαι ψώνιο, είναι το ψώνιο μου, ψωνίζω και ψωνίζομαι. Η ρίζα παραμένει ίδια.

Αντιλαμβάνομαι τι ήθελες να πεις και εν μέρει συμφωνώ. Απλώς το είπες λάθος.  ;)

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ αμα σου πω είμαι ψώνιο με την μουσική ( ποδοσφαιρο, γυμναστικη, μοντελισμό η οτιδήποτε) τι καταλαβαίνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ αμα σου πω είμαι ψώνιο με την μουσική ( ποδοσφαιρο, γυμναστικη, μοντελισμό η οτιδήποτε) τι καταλαβαίνεις?

...ότι την έχεις ψωνίσει ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου