Προς το περιεχόμενο

Hagstrom vs Les Paul


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hagstrom ελλαντα γιοκ.Guitar playback καλες τιμες νομιζω σ'αυτες.Παρτε αφοβα λαε τώρα που γυρίζει κ ειναι φτηνό το πράμα.Κάθε χρονο ανεβαίνει κ απο 100.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Χαιρετώ το φόρουμ!!

 

Ψήνω την αγορά μιας Hagstrom...θα πήγαινα για την Swede καθώς είμαι LP φαν..

αλλά η S.Swede έχει το coil tap το οποίο βρίσκω εξαιρετικά ενδιαφέρον όποτε έμπλεξα

λίγο..με τις σκάλες.

 

Παίζω Heavy Rock και η κιθάρα θα σεταριστει 1 τόνο κάτω και θα μείνει εκεί..

 

Να προτιμήσω την κλασική LP σκάλα η να πάω για την S.Swede,τι λέτε ?

 

 

www.freakout.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο ειναι οσο χαμηλωνει το κουρδισμα να...μακραινει η σκαλα..... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, παρε την S.Swede η απλη μπορει να ειναι πολυ μαλακη ενα τονο κατω. Και θα εχεις και το coiltap, που μπορει να αποδειχθει χρησιμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω μια Τσέχα φίλη...ήδη έχει πάρει το site τους για να μαζέψει πληροφορίες. Κάποια στιγμή θα πάει να δεί τους γονείς της...

 

Ποιες ειναι αυτες οι τσεχες, καποιο λινκ? Το καστομ μπασο μου παντως απο τσεχια μου κοστισε αρκετα ακριβα, πολυ φθηνοτερα ομως απο οτι αν φτιαχνοταν αγγλια, ιταλια κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Επαναφέρω το τοπικ για να πω 2-3 πραματάκια

η κιθαρα(S.Swede) εφτασε στα χερια μου πριν κανα 4ημερο..τη αγορασα απο εδω

http://guitare.playback-europe.com/

 

Ολα πήγανε ρολόι σε 5 εργάσιμες έφτασε στα χέρια μου.

 

Εμφανισιακά σκίζει αν και στις φώτο το VS φαινότανε πιο σκούρο,το μόνο που με χάλασε είναι τα κλειδιά τα οποία δεν μου άρεσαν καθόλου-εμφανισιακά-γιατί κατά τα άλλα μια χαρά κάνουνε την δουλειά τους.

 

Παιχτικα χωρίς να έχω τρελή εμπειρία, μου άρεσε πάρα πολύ, χαμηλό action καθόλου σχεδόν τασταρισμα, χωρίς να την έχω σεταρει ακόμα όπως πρέπει,παίζω και ένα τόνο κάτω.Μετά απο κανένα 30λεπτο παιξίματος ήτανε σαν το είχα το όργανο χρονιά πολύ βολικό και ευκολοπαιχτο.

 

Οι Μαγνήτες όπως έχει ήδη γραφτεί είναι πολύ καλοί και παίρνεις αυτό που θέλεις στα λεφτά που δίνεις.

 

Το coil tap εχει να δώσει πολλά, κάνει το όργανο πραγματικά ευέλικτο.

 

Πρώτο δείγμα θετικό...

 

υ.γ αυτοί στο http://guitare.playback-europe.com αν έχεις εταιρικό Α.Φ.Μ σου στέλνουνε χωρίς Φ.Π.Α,έτσι το κιθαρονι μου βγήκε κάνα 80αρι φτηνότερα..

 

www.freakout.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο καλοπαιχτη!  ;)

Αυτο με το ΑΦΜ, τι ακριβως γινεται, αν εχεις εταιρεια που χτιζει τουβλα π.χ. κανενα προβλημα, μπορεις να παρεις κιθαρα χωρις ΦΠΑ και να μην σε ελενξει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΗΝΧ!! :)

 

ναι μάλλον κάτι τέτοιο παίζει,εγώ έβαλα ΑΦΜ από εταιρία άσχετη με μουσική,μουσικά όργανα κτλ και δεν είχα πρόβλημα, το όνομα της κάρτας όμως ήταν το ίδιο με το όνομα του ΑΦΜ.

www.freakout.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου