Προς το περιεχόμενο

Les Paul μέχρι 500-600 ευρώ?


msm6ec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες πρωτη φορα γραφω στο φορουμ και αφου στειλω τους χαιρετισμους μου σε ολους τους κιθαριστες και μη θα εκφρασω τον εξης προβληματισμο:

 

Καταρχην εχω εδω και μια 15ετια μια Kramer 120ST. Επαιζα παλια μανιωδως αλλα θες τα χρονια θες η δουλεια την αφησα σε μια ντουλαπα τα 5 τελευταια. Μου εχει δημιουργηθει η αναγκη για καινουρια σε στυλ LP. Και εδω ακουω την αποψη σας.

Πολλα λεφτα δεν διαθετω, μεχρι 500 αντε 600 το πολυ. Δεν θελω επισης να παρω φθηνη Gibson μονο και μονο για να το λεω.

Αρα Epiphone, VIG, LTD, Michael Kelly, η Vintage.

Δεν παραθετω συγκεκριμενα μοντελα γιατι θελω αποψη για τις εταιριες και τις προσωπικες σας εμπειριες οσοι εχετε.

Πρωσοπικα μαλλον κλεινω προς Κελλυ και  VIG (ειναι ιδιες με τις VGS που βρηκα στο δικτυο?)

Αυτα προς το παρων και κλεινω γραφοντας πως θα τις δοκιμασω ολες αλλα επειδη δεν μπορω να κανω δοκιμες μακρας διαρκειας γιαυτο θελω γνωμες.

Ευχαριστω για το χρονο σας

 

Οποιαδηποτε αλλη γνωμη  για αλλη εταιρια ευπροσδεκτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

γεια χαρά,

 

σε μια σχεδον ιδια φάση ημουν και εγω και χτυπησα την Epiphone Les Paul Custom με 500 ( από εξω). και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.

 

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου πρότεινα να ρίξεις ένα αυτί στη σειρά EC της LTD και στην Ζ της Cort... Και μετά κοιτάς και για Michael Kelly..

Σημείωση: Σου είπα κυρίως metal oriented κιθάρες (λόγω Kramer)... Αν θες κάτι άλλο μάλλον προς Epiphone ή G&D θα σου έλεγα να κοιτάξεις...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι θα ελεγα να κοιτας τακτικα τις αγγελιες γιατι περνανε αστερια συχνα,και θα παρεις ακριβοτερο οργανο απο οτι θα πληρωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι VGS είναι ίδιες με τις παλαιότερες VIG απλά η εταιρία άλλαξε όνομα πέρυσι και προστέθηκαν πολλά νέα μοντέλα. Έχω πάρει την VIG eruption matt black και παίζει πολύ καλά right out of the box. Είναι κατά τη γνώμη μου πιο "γρήγορη" η ταστιέρα της από epiphone LP std και πιο metal κατεύθυνσης λόγω δυνατών μαγνητών.

 

Από την Vintage, αυτή που έχω είναι η LP lemon drop που είναι αρκετά relic εμφάνισης αλλά βασίζεται σε custom μοντέλο της gibson του Peter Green και του Gary Moore. Έχει λεπτό και γρήγορο μπράτσο και Wilkinson hardware και μαγνήτες. Πολύ ιδιαίτερη και καλής ποιότητας κιθάρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω θα σου προτεινα (απο προσωπικη εμπειρια) για καμια Tokai LS-80 Japan στα λεφτα που διαθετεις (τρομερο οργανο για την τιμη της)!Κοιτα μπας και ο Μεταλλιδης εχει τιποτα,αν οχι κοιτα στο ebay (εγω απο το ebay αγορασα την Tokai μου απο ενα μαγαζι στην Ιαπωνια που βγαζει καθε μηνα γιαπωνεζες σε υπερπροσφορα)!Αλλα αν δεν το βλεπεις,επισης υπαρχει αυτη (λιγα λεφτα παραπανω,αλλα αξιζει): http://www.thomann.de/gr/esp_ltd_ec400vf_tsb.htm

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ +1 για epiphone custom.

 

Την έχω σχεδόν 3 μήνες και έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος...

(και σύμφωνα με τα προσωπικά μου γούστα, είναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ  ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι θα ελεγα να κοιτας τακτικα τις αγγελιες γιατι περνανε αστερια συχνα,και θα παρεις ακριβοτερο οργανο απο οτι θα πληρωσεις.

+100000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω φιλε εχω μια epiphone les paul standar.... Την αγορασα πριν 2-3 χρονια και με εχει καλυψει πληρως... Απολυτα ευχαριστημενος...

SOSte ta FREEkia...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου