Προς το περιεχόμενο

Korg Polysix 81' problem


Προτεινόμενες αναρτήσεις

η μπαταρια ειναι αυτη η γαλαζια .... γκουμουτσα ....

 

ενα παραδειγμα απο leaked battery.....

 

 

πραγματικα δεν γινεται διαγνωση απο φωτο αλλα αμα δεν παρατηρησει κατι γυρω απο την μπαταρια δεν ειναι αυτο.... ρωτα στο σερβις παντως για τιμη πριν το πατε και καλη τυχη .....

"Don't panic!" - Douglas Adams

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ δύσκολα πάντως να στο αναλάβει η Bon Studio.

Εφόσον δεν καλύπτουν τα Trinity που είναι κατά πολύ μεταγενέστερα νομίζω οτι δεν θα ασχοληθούν και με το εν λόγω όργανο.

 

Μια ερώτηση ποτέ δεν έβλαψε κανένα όμως.

 

Αν δε στο αναλάβουν ψάξε για το Μουσικό Οίκο Παυλίδη στο Μενίδι και πήγαινέ το στο Service εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εφοσον εισαι σιγουρος οτι  ολες οι αλλες λειτουργιες του synth δουλευουν σωστα και οτι δεν εχει βγαλει υγρα η μπαταρια ,  προτεινω τα εξης :

1) Δοκιμασε να απενεργοποιησεις τα εφφε. Μηπως μετα απο αυτο εχεις ηχο ? Εαν ναι το προβλημα ειναι μαλλον στην πλακετα των εφφε. (τερμα αριστερα)

2) Αν συνεχιζει να μην αναπαραγεται ηχος , τοτε πιθανον το προβλημα να ειναι στον επεξεργαστη IC6, o οποιος βρισκεται στην τερμα δεξια πλακετα klm-366 (ειναι "κρυμμενος" κατω απο το κλαβιε) και ειναι υπευθυνος για την επικοινωνια του κλαβιε με το synth-engine.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις συμβουλές παιδιά.

 

Ο φίλος μου μου είπε πως σίγουρα δεν παρατήρησε κάποιο υγρό ή οποιαδήποτε διαρροή οπότε θα ακολουθήσουμε τις συμβουλές του Jack2 και αν δεν υπάρξει αποτέλεσμα θα κάνουμε ένα τηλέφωνο στα Bon Studio.

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες αργότερα...

το τότε νεκρό συνθι πλέον μπορει και κελαηδάει. μετα απο πολύ χρόνο και μεράκι και προγραμματισμό εξ'αρχής ήχων  τιτιβίζει με μελωδικά sweeps ;D ;D

 

 

demo λινκ.

http://rapidshare.com/files/443947023/polysix_by_korgy_mp3_demo.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ωραίος korgy! Το πήρες και το έφτιαξες?

 

Ακούω το demo link, είμαι στο 5ο λεπτό και ψάχνω ήδη καρώ παντελόνι ;D

 

oi%20kykloi%20girnane%20etsi.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου