Προς το περιεχόμενο

Τι ΔΕΝ μου αρέσει στην πεταλιέρα μου!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν απο αυτη ειχα την rp1 για τουλαχιστον 20 χρονια,πολυ καλη και αυτη!

Ενα μικρο review απο την rp 21 d    http://www.soundonsound.com/sos/apr00/articles/digitechrp21.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 202
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

παιδες τα εχουμε πει

σημασία δεν εχει η πεταλίερα

σημασία έχει ο παίχτης, ο ενισχυτής και η κιθάρα...

εγώ όποτε βλέπω σε λάιβ μου άλλους κιθαρίστες με της παναγιάς τα μάτια

(μιλαμε για υπερβολες του στυλ 5 βαλίτσες πετάλια για μια σκηνη σαν του αφτερ νταρκ ετσι....)

ξέρω ότι πολύ πιθανόν πάνε άκλαφτα. Εγώ έπαιζα για πολλά χρόνια με μια korg ax1 και την πέταξα γιατι...χαλασε, πήρα μία boss me70 και τελέ...άντε έβαλα και ένα distx μπροστά για να έχω 2 τύπους παραμορφώσεων και παντρέυτηκα πεταλιέρα...

Για να μην πω ποσους τύπους έχω δει στη ζωή μου με line 6 k boss τεράστιες και πανακριβες να μην ξέρουν να τις ψάξουν και να τις προγραμματίσουν και να παίζουν με κατι πρεσετ ήχουν χειρότερους απο την ax1 που είχα...

έχω δει και το άλλο...καποιος νόμιζε ότι είχε χαλάσει η πεταλιέρα του (line 6 500hd νομίζω)

γιατί ο ήχος ήταν μάπα ενώ αυτό που πραγματικά είχε συμβεί ήταν ότι είχε κλάσει η λάμπα του μάρσαλ (ο τύπος δεν ήξερε καν οτι ο ενισχυτής είναι λαμπάτος και θέλει αγάπη φροντίδα και προδέρμ και καμια αλλαγή λάμπας ανα κάποια χρόνια....) και δεν έβγαινε ήχος με τίποτα.....τι να λέμε τώρα...

 

 

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθολου ειρωνικα δεν το λεω,με αυτην την πεταλιερα κανω live και recordings!!!

 

Είσαι όμως εκτός θέματος, το οποίο έχει τίτλο "Τι ΔΕΝ μου αρέσει στην πεταλιέρα μου!" ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες τα εχουμε πει

σημασία δεν εχει η πεταλίερα

σημασία έχει ο παίχτης, ο ενισχυτής και η κιθάρα...

εγώ όποτε βλέπω σε λάιβ μου άλλους κιθαρίστες με της παναγιάς τα μάτια

(μιλαμε για υπερβολες του στυλ 5 βαλίτσες πετάλια για μια σκηνη σαν του αφτερ νταρκ ετσι....)

ξέρω ότι πολύ πιθανόν πάνε άκλαφτα. Εγώ έπαιζα για πολλά χρόνια με μια korg ax1 και την πέταξα γιατι...χαλασε, πήρα μία boss me70 και τελέ...άντε έβαλα και ένα distx μπροστά για να έχω 2 τύπους παραμορφώσεων και παντρέυτηκα πεταλιέρα...

Για να μην πω ποσους τύπους έχω δει στη ζωή μου με line 6 k boss τεράστιες και πανακριβες να μην ξέρουν να τις ψάξουν και να τις προγραμματίσουν και να παίζουν με κατι πρεσετ ήχουν χειρότερους απο την ax1 που είχα...

έχω δει και το άλλο...καποιος νόμιζε ότι είχε χαλάσει η πεταλιέρα του (line 6 500hd νομίζω)

γιατί ο ήχος ήταν μάπα ενώ αυτό που πραγματικά είχε συμβεί ήταν ότι είχε κλάσει η λάμπα του μάρσαλ (ο τύπος δεν ήξερε καν οτι ο ενισχυτής είναι λαμπάτος και θέλει αγάπη φροντίδα και προδέρμ και καμια αλλαγή λάμπας ανα κάποια χρόνια....) και δεν έβγαινε ήχος με τίποτα.....τι να λέμε τώρα...

 

 

 

degdekis εισαι πολύ σωστος!

Δεν πάει καιρός που βρέθηκα να δώ live, και κοιτάζοντας τη σκηνή πριν ξεκινησουν, να βλέπω μια PRS να στεκεται ηγετικά πάνω σε μια βάση, έναν MESA σε stby, και ένα Rackmount με 4-5 φέτες από reverb, πολυεφφέ, equalizer και εγώ δεν ξέρω με πόσες μπάντες, κλπ, ααα και κανά 2 πετάλια, συν ένα CryBaby της τάδε edition...

... αν ακούστηκα υπερβολικός, φαντάσου να τον βλεπεις τον μάγκα να παίζει επιπέδου κιθαριστα στην ταινία "School of Rock"!!!

Εεεε, εντάξει, εγώ ακούγομαι κάπως, ή "όσο δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμασταρια?"

Βλέπεις 10χρονα, να παίζουν σε μισή ταχύτητα απο τον καθένα και να λες... το κ@λόπαιδο, έχει ωραίος grasp & feeling!!!! 8)

....shhhhh! I hear music in my ears...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και τα πολυεφε αναλογα τη συνδεση ανταποκρινονται διαφορετικα θελω να ανανεωσω την αποψη μου για την gt10

 

Μετα την αναβαθμιση ενισχυτη (jvm πλεον \m/-_-\m/ ) φανηκαν και καποιες αδυναμιες της gt10. Πρωτα πρωτα το οτι δεν εχει ισορροπημένες εισοδους/εξοδους στο loop της. Επισης δεν εχει αχρωμο AD/DA convertion. Αυτα τα θεματα με εκαναν να ψαχνω 3 μερες περιπου να την κανω διαφανη πανω στον ενισχυτη μου με 4CM. Βεβαια για αλλη μια φορα το βαθος της παραμετροποιησης της απεδειξε οτι μπορει να κανει τα παντα, αρκει να ψαχτεις ;)

 

Να τονισω οτι τετοιο ψαξιμο δεν ειχε χρειαστει η gt8 σε αναλογη συνδεσμολογια....

Παντως πραγματικα πλεον εχω τον ηχο και την πρακτικοτητα που παντα ονειρευομουν, σε σημειο που αν βρω καμια gt10 ευκαιρια θα την παρω για backup ;D

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου