Προς το περιεχόμενο

Κομματια κιθαρας blues για εξασκηση solo!


sotirakos10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα!Ειμαι κι εγω ενας απο τους λατρες του blues και ιδιαιτερα του acoustic blues και ψαχνω να βρω καποια κομματια που να εχουν ρυθμο blues σε κιθαρα (αν ειναι δυνατον) για να κανω εξασκηση στο σολαρισμα.Να προλαβω να πω οτι δεν υπαρχουν τα (μεσα) για να γραψω δικη μου δουλεια οποτε καταλαβαινετε!Ευχαριστω!

Let 's Play Some F@cking

          Rock 'n Roll

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια λύση είναι να παίζεις πάνω από backing tracks:

http://www.noiz.gr/index.php?topic=7646.0

 

Στην πρώτη απάντηση του μέλους Clouseau,αναφέρονται sites με backing tracks,όπως:

 

http://www.guitarbackingtrack.com/

http://www.guitarbt.com/

 

Have fun!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα!Ειμαι κι εγω ενας απο τους λατρες του blues και ιδιαιτερα του acoustic blues και ψαχνω να βρω καποια κομματια που να εχουν ρυθμο blues σε κιθαρα (αν ειναι δυνατον) για να κανω εξασκηση στο σολαρισμα.

Επειδη αναφερεις acoustic, εννοεις για fingerstyle κ slide παιξιμο κ επιρροη, η γενικα blues 1-4-5, απλα για να παιζεις απο πανω τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη αναφερεις acoustic, εννοεις για fingerstyle κ slide παιξιμο κ επιρροη, η γενικα blues 1-4-5, απλα για να παιζεις απο πανω τους?

 

Απλα κομματια 1-4-5 για εξασκηση solo!

Let 's Play Some F@cking

          Rock 'n Roll

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε στα site που σου προτειναν οι φιλοι, θα βρεις αρκετα.

Απλα ρωτησα λογω αναφορας που εκανες για ακουστικο blues και συνειρμικα σε σχεση με ενα αλλο thread που ειχες ανοιξει εσυ αν δεν κανω λαθος, σχετικα με open tunnings κλπ...

Εκει θα προτεινα αλλα κομματια, γι'αυτο ρωτησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε στα site που σου προτειναν οι φιλοι, θα βρεις αρκετα.

Απλα ρωτησα λογω αναφορας που εκανες για ακουστικο blues και συνειρμικα σε σχεση με ενα αλλο thread που ειχες ανοιξει εσυ αν δεν κανω λαθος, σχετικα με open tunnings κλπ...

Εκει θα προτεινα αλλα κομματια, γι'αυτο ρωτησα.

 

Σωστα!Δεν κανεις λαθος εγω ειχα ανοιξει εκεινο το thread.Βλεπεις δεν εχω πολυ καιρο που πιαστηκα με το blues και εχω ενθουσιαστει και εχω πεσει με τα μουτρα!Παντως αν θελεις κανε και μια προταση απο αυτες που θα εκανες να εχω μια αποψη!Ευχαριστω!

Let 's Play Some F@cking

          Rock 'n Roll

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για να μη χαθείς στα backing tracks,εκτός από τα γνωστά κομμάτια,μπορείς στο search να γράφεις κάτι,όπως:jam,blues jamming,jamtracks κτλ και να κάνεις εξάσκηση σε πιο ελεύθερο στυλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου