Προς το περιεχόμενο

Καινουριο Music Video των Peppers!


rhcpgiannis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τι μουστακα ειναι αυτη ρε Αντωνη?Γρηγορα στο μπαρμπερη.... σαν το Ζαππα μετα απο ξενυχτι εισαι! ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό αυτό αλλά ο Josh με μία γρήγορη ματιά είναι ίδιος ο Frusciante παίζει με σχεδόν ίδιο εξοπλισμό , σχεδόν ίδιο στυλ κάνει φωνητικά με το ίδιο ακριβώς στυλ . Είναι λίγο σαν να παίζει το alter ego του Frusciante . Το θέμα είναι συνθετικά τι έχουν κάνει στο αλμπουμ γιατί (αν και προτιμώ να βλέπω τον Frusciante γιατί του έχω αδυναμία και γιατί είναι ο Frusciante) γενικά μου κάθεται μια καλά ο Klinghoffer σαν κιθαρίστας των Peppers.

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό αυτό αλλά ο Josh με μία γρήγορη ματιά είναι ίδιος ο Frusciante παίζει με σχεδόν ίδιο εξοπλισμό , σχεδόν ίδιο στυλ κάνει φωνητικά με το ίδιο ακριβώς στυλ . Είναι λίγο σαν να παίζει το alter ego του Frusciante . Το θέμα είναι συνθετικά τι έχουν κάνει στο αλμπουμ γιατί (αν και προτιμώ να βλέπω τον Frusciante γιατί του έχω αδυναμία και γιατί είναι ο Frusciante) γενικά μου κάθεται μια καλά ο Klinghoffer σαν κιθαρίστας των Peppers.

 

Δεκέμβρη Μόναχο καραψήνομαι να πάω να τους δω. Klinghoffer μια χαρά. Παρόμοιο vibe.

Άσε που και με τον Navaro να παίζανε πάλι θα τους έβλεπα ! (Ο δίσκος που συμμετείχε μου είχε αρέσει πολύ ελπίζω να εντάξουν κομμάτια επιτέλους στα live γιατι o frusci δεν τα πολυέπαιζε)

Να σημειώσουμε εδώ ότι ο Frusciante είναι και ^αμώ και τον υπερθαυμάζω.

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεκέμβρη Μόναχο καραψήνομαι να πάω να τους δω. Klinghoffer μια χαρά. Παρόμοιο vibe.

Άσε που και με τον Navaro να παίζανε πάλι θα τους έβλεπα ! (Ο δίσκος που συμμετείχε μου είχε αρέσει πολύ ελπίζω να εντάξουν κομμάτια επιτέλους στα live γιατι o frusci δεν τα πολυέπαιζε)

Να σημειώσουμε εδώ ότι ο Frusciante είναι και ^αμώ και τον υπερθαυμάζω.

Εγω ψηνομαι για Δεκεμβρη, Μιλάνο που ειναι και διπλα. Γιατι Ελλαδα δεν το κοβω να ερχονται.

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderator

Εμένα με αρέζουνε με τον Νavarro! :D

smiley για χασμουρητο υπαρχει??? ::)

Αμέ , διάλεξε:  

4__Kap_use_1.jpg.7b01fbc1059901ad82ba2d4b4c48ddb7.jpg

4__Kap_use_2..jpg.2cceb9b725caa7c16cd6906412c5ba58.jpg

4__Kap_use_3.jpg.51dadfcc61103f601ac47798dd278d3b.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε μια χαρα ειναι ο ηχος των κιθαρων(ε) ;D,οπως και η παραγωγη.

 

Το προβλημα ειναι οτι οι RHCP εχουν το προβλημα που ειχαν και οι U2 πριν απο καποια χρονια,δηλ.λογω του γεγονοτος οτι δεν ειναι πλεον απλα μπαντα αλλα INSTITUTION νομιζουν οτι οτιδηποτε και να βγαλουν θα το "φαει" ο κοσμος οποτε εχουν πεσει στην παγιδα του "τα ιδια και τα ιδια",εφυγε και το genius o Frusciante.....δυσκολα τα βλεπω τα πραγματα αν δεν στρωσουν τον πωπο τους κομματακι στο συνθετικο τομεα.

 

Παντως πρεπει να εχουν βγαλει καμμια 30αρια κομματια με αυτη την ακολουθια ακκορντων...(σε λιγο θα νικησουν και τους CURE... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου