Προς το περιεχόμενο

Axiom 49 USB cable or MIDI???


ontheflow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω μια m-audio fast track pro Και το axiom 49, Δουλεύω midi μέσα στο FL Studio άλλα διαπιστώνω πως έχω latency όταν γράφω νότες με το Midi πάνω από τα όργανα που ακούω...βγαίνω εκτός μέτρου ενώ ακουστικά μου φαίνεται να είμαι μέσα. και η ερώτησή μου είναι η εξής...μήπως φταίει που δουλεύω το axiom από το usb σαν midi in??? μήπως θα ήταν καλύτερα να αγοράσω ένα midi cable και να το πάω από το midi out στο midi in της fast track και να λειτουργό το in της fast track midi στο sequencer??? θα δω διαφορά???

επίσης να διευκρινίσω ότι έχω κάνει όλες της απαραίτητες ρυθμίσεις για το χαμηλότερο latency στην fast track αλλά μάλλον δεν έχει σημασία γιατί δουλεύω μέσο του usb midi του axiom... τα φώτα σας!!!  ;D

 

USB cable or MIDI???  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Λογικά θα έπρεπε να μην έχεις latency. Κοίταξε πρώτα τους drivers.

Επίσης δοκίμασε με ένα καλώδιο Midi. Μπορεί για το latency να ευθύνονται άλλα, όπως γιά παράδειγμα ρυθμίσεις του προγράμματος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά θα έπρεπε να μην έχεις latency. Κοίταξε πρώτα τους drivers.

Επίσης δοκίμασε με ένα καλώδιο Midi. Μπορεί για το latency να ευθύνονται άλλα, όπως γιά παράδειγμα ρυθμίσεις του προγράμματος.

 

Δεν τίθεται θέμα για drivers έχω τους lastest. Τώρα όσο για ρυθμίσεις του sequenser πιστεύω πως και εκεί δεν έχει μίνι κάτι που να μου φαίνεται περίεργο... μάλλον πρέπει να δοκιμάσω με midi cable απευθείας στην fast track...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου