Προς το περιεχόμενο

Peavey Valveking ή Βugera 333?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Α οκ φιλος ;) Αφου εχεις αποφασισει δεν υπαρχει λογος να σου προτεινω κατι αλλο! 8)

τον εχεις και θελεις να τον ξεφορτωθεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οχι.απλα με λιιιγα χρηματα παραπανω μπορεις να βρεις κατι καλυτερο.Τωρα δεν ξερω αν εχεις τη δυνατοτητα να το κανεις αυτο.

Οχι οτι ο Bugera ειναι κακος,ισα ισα!

Αλλα μιας κ εχεις αποφασισει δεν υπαρχει λογος να σου προτεινω κατι.

Αυτο

OrangeRocker50...Goblin!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι.απλα με λιιιγα χρηματα παραπανω μπορεις να βρεις κατι καλυτερο.Τωρα δεν ξερω αν εχεις τη δυνατοτητα να το κανεις αυτο.

Οχι οτι ο Bugera ειναι κακος,ισα ισα!

Αλλα μιας κ εχεις αποφασισει δεν υπαρχει λογος να σου προτεινω κατι.

Αυτο

 

Πες μας... μην μας κρατας σε αγωνια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μας... μην μας κρατας σε αγωνια...

 

http://www.thomann.de/gr/blackstar_ht_stage_100_venue_head.htm

καμπινα μπορει να παρει οποια θελει.εχω ακουσει και τον bugera και αυτον και απλα για μεταλ καταστασεις ειναι οτι πρεπει στα λεφτα που διαθετει το παληκαρι.

Προσεχε μη φας και τα δαχτυλα σου απ'την αγωνια ε?

OrangeRocker50...Goblin!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως ιδιοκτήτης Bugera 333 και επί μακρών χρήστης Peavey σε studio. Προτείνω Bugera. Πιο ευέλικτος , με οποιαδήποτε κιθάρα παίζει αυτό που μπορεί, καθαρά κάπως χρωματισμένα σε αντίθεση με τον Peavy.

To γκάζι του 333 εκθετικά φτάνει και για καφρίλες χαλαρά ενώ έχω την εντύπωση ότι ο Peavy μετά από ένα σημείο και μετά είναι φλάτ η απόδοση του (μιλώντας πάντα για το overdrive).

 

Όσο για την ένταση φτάνει και από τους δυο και παραφτάνει. Δεν χρειάστηκε να τους ανοίξω ποτέ πάνω από το 3,5-4 (εντάξει δεν έχω παίξει και στο Olympic Stadium  ;D  ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ακουσει και τον bugera και αυτον και απλα για μεταλ καταστασεις ειναι οτι πρεπει στα λεφτα που διαθετει το παληκαρι.

Το θεμα ειναι οτι θελω εναν ενισχυτη all-around και οχι μονο για μεταλ.και εννοειται θελω να αποφυγω τα πολλα πεταλια.κυριως τα distortion.και πιστευω αυτο το πετυχαινει πολυ καλα ο 333xl.

Τελικα κανα link θα μου στειλετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι θελω εναν ενισχυτη all-around και οχι μονο για μεταλ.και εννοειται θελω να αποφυγω τα πολλα πεταλια.κυριως τα distortion.και πιστευω αυτο το πετυχαινει πολυ καλα ο 333xl.

Τελικα κανα link θα μου στειλετε?

 

Καλη επιλογη παντως!

Ψαχνω σε οσα site ξερω και ολοι οι Bugera ειναι out of stock :o :o

OrangeRocker50...Goblin!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παιδια δοκιμασα αυτες τις μερες: Bugera 333xl, Peavey Valveking 112, Blackstar ht-20 studio... και εχω να πω τα εξης:

Βugera: Πολυ ωραια καθαρα σχετικα γεματα θα ελεγα, το Crunch καναλι καλουτσικο δεν με τρελανε και το Lead εξαιρετικο και πολυ ωραιο το 'xl'.

 

Peavey: Το μονο που μου αρεσε ηταν το Boost στο Lead. Οχι οτι ειναι κακος αλλα ειναι κατωτερος ηχιτικα τουλαχιστον απο τον Bugera.

 

Blacktar: Τα καλύτερα καθαρα απο τους τρεις παρα πολυ γεματα αλλα στο βρωμικο προτειμω του Bugera. Ισως με ενα πεταλακι ομως να τον ''ετρωγε''. Ομως ειναι και 150 ευρω πανω.

 

Οποτε προτεινω Bugera και Blackstar και προσωπικα για εμενα απεκλεισα τον Valveking

ΛΑΛΑΛΑΛΑΛΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου