Προς το περιεχόμενο

Νέος Δίσκος - ΕΚΜΕΚ


argytar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίζει να κατεβώ Παρασκευή Ζαλονίκη. Αν όντως γίνει και βολέψει, θα περάσω μια βόλτα. Το αυτό ισχύει και για το cd.

 

Εννοείται πέρνα να τα πούμε αν βολέψει,θα χαρώ πολύ!!!

 

Θα εμφανιστείς γενειοφόρος ή όχι ??  ;D ;D ;D (Μπερδεύει το άβαταρ αλλά έχω δει τα βίντεοζ οπότε οκεϊκ)

 

Για τους υπόλοιπους φίλους εν Αθήναις ,ετοιμάζουμε live μέσα στον Ιούνιο ,θα ενημερώσω εγκαίρως να κάνουμε ,αν έχετε όρεξη, και καμιά μπυροποσία.

 

 

 

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Θα εμφανιστείς γενειοφόρος ή όχι ??   ;D ;D ;D (Μπερδεύει το άβαταρ αλλά έχω δει τα βίντεοζ οπότε οκεϊκ)

 

Μην ανησυχείς , θα το καταλάβεις αν έρθω. Θα δεις (από το stage), μερικές (όχι όλες) γυναίκες να λιποθυμούν  :P :P :P :P Είμαι ξουρισμένος! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ανησυχείς , θα το καταλάβεις αν έρθω. Θα δεις (από το stage), μερικές (όχι όλες) γυναίκες να λιποθυμούν  :P :P :P :P Είμαι ξουρισμένος! ;D

Mερικές!! LOL

Κορίτσια.... ο LK!

Ok τότες!!  ;D 8) :o

ΛΚ... ερώτηση... Γρετς ή τελεκάστερ στο live? (ή και τα δύο??)

 

Μόλις βρήκα ένα site που αφήνει να ακούσετε δείγματα του δίσκου

 

check it!!

 

http://www.music-bazaar.com/main.php?page=album&id=42079

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ΛΚ... ερώτηση... Γρετς ή τελεκάστερ στο live? (ή και τα δύο??)

 

 

Φυσικά και τα δύο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις τελειωσα την ακροαση.

 

Μου αρεσει...... :)

 

Καλη επιτυχια...

 

Ποτε με το καλο το βιντεοκλιφ?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις τελειωσα την ακροαση.

 

Μου αρεσει...... :)

 

Καλη επιτυχια...

 

Ποτε με το καλο το βιντεοκλιφ?

 

Μεγάλη μας τιμή Νικόλαε!!  :)

Χαίρομαι πάρα πολύ!

Το βίντεο κλιπ ... όταν αποφασιστεί το 'single' τότενες!

 

Μες στο καλοκαίρι το υπολογίζουμε ... θα δούμε!

Έχεις να προτείνεις κάποιο? Μεχρι στιγμης επικραττεί η διασκευη 'εσυ εισαι η αιτια'... αλλα θα δουμε!

 

many thanks man :)

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αν και δεν ρωτήθηκα, και αν μου επιτρέπεις, και φυσικά δεν το άκουσα (θέλω να πάρω το cd), να κάνετε video clip δικό σας κομμάτι. Αν κάνετε διασκευή:

1ον πέρα από τα copyright issues που τίθενται στο youtube (δεν ξέρω αν τα έχεις ψάξει) δεν μιλάω για τα εν γένει copyright issues εν Ελλάδι (που προφανώς τα λύσατε, αφού το cd κυκλοφόρησε),  τίθεται και θέμα προβολής της δικής σας δουλειάς (γιατί τρέχατε τόσο καιρό αλήθεια) . Εκτός αν μου πεις ότι δεν μας ενδιαφέρει το youtube, και εγώ τότε θα σου πώ , καλά τότενες, αλλά το βίδεο θα το δεις εσύ, ο drummer και η εξαδέλφη του μπασίστα. .

2ον Φυσικά η διασκευή θα φέρει πιο πολλά views (στο youtube) , αλλά πέρα από το vanity (και δεδομένου ότι δεν είσαι-στε partner- και ούτε θα γίνεις-ετε) , αν είναι να «φανείς-ειτε », ας είναι η δική σας δουλεία. Δεν είστε cover band, έχετε υλικό. Είστε δισκογραφημένοι πλέον. Αυτά, και sorry που πετάχτηκα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν ρωτήθηκα, και αν μου επιτρέπεις, και φυσικά δεν το άκουσα (θέλω να πάρω το cd), να κάνετε video clip δικό σας κομμάτι. Αν κάνετε διασκευή:

1ον πέρα από τα copyright issues που τίθενται στο youtube (δεν ξέρω αν τα έχεις ψάξει) δεν μιλάω για τα εν γένει copyright issues εν Ελλάδι (που προφανώς τα λύσατε, αφού το cd κυκλοφόρησε),  τίθεται και θέμα προβολής της δικής σας δουλειάς (γιατί τρέχατε τόσο καιρό αλήθεια) . Εκτός αν μου πεις ότι δεν μας ενδιαφέρει το youtube, και εγώ τότε θα σου πώ , καλά τότενες, αλλά το βίδεο θα το δεις εσύ, ο drummer και η εξαδέλφη του μπασίστα. .

2ον Φυσικά η διασκευή θα φέρει πιο πολλά views (στο youtube) , αλλά πέρα από το vanity (και δεδομένου ότι δεν είσαι-στε partner- και ούτε θα γίνεις-ετε) , αν είναι να «φανείς-ειτε », ας είναι η δική σας δουλεία. Δεν είστε cover band, έχετε υλικό. Είστε δισκογραφημένοι πλέον. Αυτά, και sorry που πετάχτηκα.

 

 

 

Εγώ σόρρυ γιατί εννοείται πως η ερώτηση απευθύνεται και σε όλους τους φίλους συμφορουμίτες που θέλουν να συνδράμουν με μια γνώμη (και δυο μη σου πω)!

 

Έπειτα θα συμφωνήσω κι εγώ πως καλύτερα να ήταν κάτι δικό μας,

η διασκευή ήταν μια πρόταση της εταιρίας να γίνει το πρώτο σίνγκλ (μιας και το τραγούδι το ξέρουν όλοι-άμεσα αναγνωρίσιμο σε όλες τις ηλικίες) αλλά δεν έχει παρθεί ακόμη καμία απόφαση! Τα δικαιώματα κλπ έχουν αποδοθεί στον τρισμέγιστο Μανώλη Χιώτη (estate)

μέσω του νομικού τμήματος της εταιρίας και της ΑΕΠΙ. Δεν ξέρω τι παίζει και με τα μουσικά κανάλια τύπου MAD κλπ, αλλά ο δρόμος πλέον ειναι το διαδίκτυο ...

 

Θα δούμε εν καιρώ θα κάνουμε ενδομπαντικό συμβούλιο και θα αποφασίσουμε...

 

Υγεία !

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Επανέρχομαι με review. Όχι του live (σου εξήγησα τον λόγο ;D) αλλά του cd.

Art Direction: Ωραίο cover (το είχαμε δει αυτό βέβαια) , ωραίο και το booklet, ευανάγνωστο και ωραίο lay out .

Ήχος: Ωραία ηχογράφηση – επαγγελματική .

Μουσική: Το πιάσατε το νόημα! Είστε 'Ελληνες στην Ελλάδα, αποφασίσατε να δισκογραφήσετε (βάλατε λεφτά και θέλετε να τα βγάλετε) , άρα φυσικά δεν θα παίξετε experimental – post country – self destroyed heavy rock με στοιχεία psychedelic disco και τόνους electric tex mex! Τουτέστιν αυτό το style  (σας αρέσει -δεν σας αρέσει / μας αρέσει δεν -μας αρέσει, έχει μεγάλες πιθανότητες να πουλήσει στην Ελλάδα ;)) . Καλά το σκεφτήκατε λοιπόν, καλώς το πράξατε. Εν γένει , χαρούμενη- με δυνατότητα να τη χορέψεις  - μουσική. Έξυπνο track και τα Χριστούγεννα θα είναι πάντα επίκαιρο και θα ακούγεται…τα Χριστούγεννα

Στίχοι: Απλοί, λιτοί και απέριττοι. Με θεματολογία οικεία για τους περισσότερους, εύκολοι να τους θυμηθείς και να τους σιγοτραγουδήσεις (βοηθά και η γραμμή φωνητικών σε αυτό). Χωρίς να σε κουράζουν με κρυφά – βαθιά νοήματα (αν εξαιρέσεις το «Έγινες άντρας» ;D ;D) , αυτή είναι η POP.

Πρώτο Single - Video: Τη θέση αυτού εύκολα βλέπω να την παίρνει το «Αχ, Μαρία», και εσείς αυτό πιστεύετε (έστω και υποσυνείδητα) , αλλά δεν είναι τυχαίο που είναι και πρώτο track στη σειρά. Κομμάτι που απευθύνεται σε κοινό από 18 έως 30, γυναικείο.... θα σαρώσει σαν video. Θα βαρεθείτε να το βλέπετε share στο FB. Είναι τραγούδι με το οποίο θα κάνει εύκολα relate η Μαρία…..η Νίκη, η Ελπίδα, Η Στέλλα …………..και πάρα πολλές άλλες κορασίδες και δεν θα κρατηθούν, θα το μοιραστούν με τις/ τους φίλους τους.

ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου