Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα σε korg X50


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά.Πριν 4,5 μήνες πήρα το korg X50 και τις τελευταίες μέρες 3 φορές έκανε το εξής ενώ έπαιζα άρχισε να κάνει κάτι περίεργους ήχους αντί για νότες ακουγόταν όπως όταν κουρδίζεις μια κιθάρα δηλαδή πατούσες τη νότα και ακουγόταν σαν να ανεβοκατέβαινε μόνη της και ο ήχος ήταν παραμορφωμένος.Το πρόβλημα εξαφανίζεται αν αλλάξεις όργανο.Έχει καμιά ιδέα κάποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είχε τύχει κι εμένα ένα παρόμοιο πρόβλημα σε κάποιο αρμόνιο που είχα και τελικά διαπίστωσα ότι προερχόταν από το pitch wheel.

 

Δυστυχώς δεν ξέρω να σου πω τρόπους για επιδιόρθωση του προβλήματος αυτού καθώς εγώ είχα πάει το όργανο στο service της αντιπροσωπείας.

Αν μένεις Αθήνα ή Θεσσαλονίκη, προτείνω να το πας κι εσύ μια βόλτα από το Bon Studio αφού το όργανο είναι ακόμα εντός εγγύησης.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για την άμμεση απάντηση.Ευτυχώς μένω θεσσαλονίκη οπότε θα το πάω.Και σε σένα παραμόρφωνε τον ήχο πέρα από το ανεβοκατέβασμα τονικότητας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και η περίπτωση να αλλαζει τιμες καποιο knob απο μονο του όπως έκανε εμενα το triton le. Σε καθε περιπτωση, το πας για ελεγχο και φτιαξιμο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αν μένεις Αθήνα ή Θεσσαλονίκη, προτείνω να το πας κι εσύ μια βόλτα από το Bon Studio αφού το όργανο είναι ακόμα εντός εγγύησης.

+1000

Γενικότερα, ότι είναι εντός εγγύησης στην αντιπροσωπεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου