Προς το περιεχόμενο

Κατι ηξερα & δεν πηρα εισιτηρια για την Amy Winehouse


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σόρυ ρε παιδιά, τι είναι αυτά που λέτε; Υπάρχουν και νέοι άνθρωποι που τα διαβάζουν. Λίγο προσοχή στο τι γράφουμε.

 

μη λες τετοια θα σε πουν.... φασιστα.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλα δεν ειπαμε να αρχισουν τις ενεσεις αλλα απλα υπαρχουν πολλα παραδειγματα που ειναι η εξερεσεις του κανονα.

Και οι ρεμπετες μας δηλαδη νυφαλιοι ηταν;

Φιλε ζουμε σε μια εποχη που βλεπουμε τι παθαινει καποιος οταν πινει απο αλκοολ μεχρι πρεζα.

Το τι επιλογες θα κανουμε εχει να κανει με την παιδια μας και το πως μας εχουν ενημερωσει οι γονεις, μεγαλυτερα αδερφια κ.λ.π. (Για σχολειο ουτε λογος)

και εγω μεγαλωσα σε περιοχη που ολα ηταν χυμα και εχω βρεθει και με παρεες που πιναν ασε να μην πω  και μετα απο 10-15 χρονια βλεπω σε τι φαση ειμαι εγω και αυτοι που εχω επιλεξει να κανω παρεα και που καταληξαν αλλοι που την ειδαν μαγκες και αλλοι που δοκιμασαν αλλα την καναν μετα απο λιγο. Ξερω ατομα που εχουν κοψει χρονια και ειναι κυριλε και ξερω και ατομα που πινουν ακομα αλλα τουλαχιστον το κανουν με ενα μετρο ωστε να γλυτωνουν την αυτοκαταστροφη τους. Νομιζω οχι μονο εγω αλλα ολοι εχουμε τετοια παραγειγματα.

Δεν νομιζω ο πιτσιρικας που θα εχει διαβασει τα παραπανω σχολια τωρα μετα απο δυο ωρες εχει παει να πιει γιατι δεν τρεχει τιποτα!!!

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rory Gallagher που αποτι ξερω ηταν O ξιδακιας, οπως ο Jimi Hendrix, Bob Marley, Jim Morrison, Pink Floyd, Guns n' Roses, Rolling Stones που εχουν πιει οτι ναρκωτικο εχουν βρει μπροστα τους και πολλοιιιιιιιιιιιιιιιιιιι αλλοι.

 

Πραγματικά δε θέλω να πάει εκεί η κουβέντα αλλά γράφονται και πράγματα ολίγον κουλά. Για τους μισούς από αυτούς που ανέφερες (και για ένα κάρο άλλους), θες μήπως να κουβεντιάσουμε πώς έζησαν, σε τι ηλικία έφυγαν και από τι πήγανε; Θες επίσης να πούμε για το πόσο πιο πλούσια θα ήταν η μουσική που μας αρέσει αν ζούσαν ακόμη ή είχαν πεθάνει πολύ αργότερα;

 

Ναι οι εθισμοί μπορούν να ελεγχθούν από κάποιους. Λίγους. Ο κανόνας είναι ότι σε καταστρέφουν.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω μαζι σου σε ολα και δεν ειπα ποτε το αντιθετο.

Αν η εμι μπορουσε να το ελεγξει θα καναμε σημερα κουβεντα;

Δηλαδη ειναι κουλο που ο Waters θα κανει σε λιγες ημερες συναυλια στην χωρα μας, οτι οι Rolling Stones (που ειναι εξακοσιων χρονων) ακομα παιζουν,  οτι  ο Ozzy Osbourne ζει ακομα χαχαχαχα; ποτε τους ειδες αυτους να βγαινουν σε συναυλια και να ειναι μπαχαλο; Διαβασε προσεκτηκα τι λεω.

Δεν λεω πουθενα οτι επιδοκιμαζω την χρηση καθε ουσιας (και το αλκοολ μεσα οχι επειδη ειναι ελευθερο να το ξεχναμε (εκτος απο αυτους που εχουν την ετοιμη δικαιολογια οτι δεν ειναι παρανομο))

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες επίσης να πούμε για το πόσο πιο πλούσια θα ήταν η μουσική που μας αρέσει αν ζούσαν ακόμη ή είχαν πεθάνει πολύ αργότερα;

Βέβαια παραμένει το προαιώνιο ερώτημα το κατά πόσον θα ήταν πιο πλούσια η μουσική τους αν δεν πήγαιναν και από κείνη την πλευρά;

Μπορεί, μπορεί και όχι.

Εγώ ξέρω ότι δεν θα ήθελα να έχω έναν frontman έναν Morisson, μια Winehouse.

Από την άλλη, ποιος θα ξερε τους γύρω τους (Band of Gypsies, Doors, Big Brother κλπ κλπ) αν δεν υπήρχαν αυτοί.

Όπως και να χει παραμένει η πεποίθησή μου ότι πρόκειται για τρισμέγιστη μαλακία ένα trade off αμφίβολου ταλέντου με την ίδια σου τη ζωή.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι δε το παμε λιγο αντιστροφα, μη τα δαιμονοποιουμε ολα.., τι θα ηταν η ποιηση του ΜORRISON, η τρελλα του KEITH MOON , το συναισθημα  του BILL EVANS , η φωνητικες αποχρωσεις της JOPLIN , το φλου μουσικο ιδιο-τροπο στυλ του ΠΑΥΛΟΥ...

 

Μην εχουμε αυταπατες, οι καλυτερες στιγμες τις μουσικης ηταν παραγωγες...ουσιων σε εγκεφαλους διανοιων που ακροβατουσαν πανω σε τεντωμενο σχοινι...!

IF THE SHIT FITS    ,  WEAR IT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι θα ηταν η ποιηση του ΜORRISON, η τρελλα του KEITH MOON , το συναισθημα  του BILL EVANS , η φωνητικες αποχρωσεις της JOPLIN , το φλου μουσικο ιδιο-τροπο στυλ του ΠΑΥΛΟΥ...

 

Ζωντανά;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το φλου μουσικο ιδιο-τροπο στυλ του ΠΑΥΛΟΥ...

 

Μην εχουμε αυταπατες, οι καλυτερες στιγμες τις μουσικης ηταν παραγωγες...ουσιων σε εγκεφαλους διανοιων που ακροβατουσαν πανω σε τεντωμενο σχοινι...!

Ρε ανθρωπε μου πας καλα?τι λες τωρα?ας αρχισουμε ολοι να μαστουρονουμε για να γραφουμε μουσικη...ελεος!διαβαζουν και μικρα παιδια...εκτος και αν εισαι κ εσυ ο ιδιος μικρο παιδι...

οσο για τον παυλο συγνωμη που θα σε απογοητευσω αλλα χωρις τους Σπυριδουλα ο παυλος......δεν.......

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην εχουμε αυταπατες, οι καλυτερες στιγμες τις μουσικης ηταν παραγωγες...ουσιων σε εγκεφαλους διανοιων που ακροβατουσαν πανω σε τεντωμενο σχοινι...!

 

Μάλιστα.....

 

Ωραιότατα....

 

Θεσπέσια....

 

Προσπαθώ να κάνω θετικές σκέψεις γιατί μου έρχονται λέξεις που δεν πρέπει.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου