Προς το περιεχόμενο

Κιθάρα στο σπίτι: σε Stand ή στη θήκη της


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή με προβλημάτισαν οι έντονες αλλαγές του καιρού το προηγούμενο διάστημα και οι επιπτώσεις που έχουν αυτές στα αγαπημένα μας όργανα, θέλω να μάθω αν προτιμάτε stand για τις ακουστικές και ηλεκτρικές κιθάρες σας ή αν τις αφήνετε στις θήκες τους.

Έψαξα να βρω πληροφορίες αλλά δεν βρίσκω κάτι συγκεκριμένο και αιτιολογημένο.

Βοηθάτε αδέρφια  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Μόνο και μόνο επειδή βαριέμαι τη σκόνη, τις έχω όλες στη θήκη τους. Κατά τα άλλα δεν τίθεται από όσο ξέρω κανένα απολύτως θέμα με το να τις έχεις σε stand.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει γίνει μια εκτεταμένη συζήτηση πάνω στο θέμα. Δεν ευκαιρώ να την βρω τώρα, έχε υπομονή και θα σε κατευθύνουμε.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή με προβλημάτισαν οι έντονες αλλαγές του καιρού το προηγούμενο διάστημα και οι επιπτώσεις που έχουν αυτές στα αγαπημένα μας όργανα, θέλω να μάθω αν προτιμάτε stand για τις ακουστικές και ηλεκτρικές κιθάρες σας ή αν τις αφήνετε στις θήκες τους.

Στη θηκη της μισανοιχτη πανω στο σταντ...οσο ποιο καθετη ειναι η κιθαρα τοσο το καλυτερο...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν παίζεις και δεν την σκουπίζεις απο τον ιδρώτα και την βάζεις μέσα στη θήκη είναι θέμα χρόνου να οξυδωθούν τα μεταλικά μέρη

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Stand και πάλι stand...Προσωπικά με το μπάσσο μου την είχα πάθει!Το έβαζα στην θήκη αφού το καθάριζα αλλά τα μεταλλικά σημεία άρχισαν να οξειδώνονται!

 

Και την κιθάρα μου και το μπάσσο πλέον σε stands και αν τύχει καμια μέρα και δεν παίξω απλά κοιτάζω λίγο το κούρδισμά τους και τα περνάω και με ένα πανάκι για την σκόνη!

 

Στο παρελθόν έχουν ανοίξει κι άλλα θέματα με τον συγκεκριμένο προβληματισμό!Αν κάνεις ένα search θα βρεις πολλά πραγματάκια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τα ψυχολογικά προβλήματα από το βάλε βγάλε στη θήκη το πρωσυπογράφω κι εγώ. Ήμουν πολύ κοντά όταν τις έβαλα στο stand και ησύχασα. Αυτό με την οξείδωση όταν είναι μέσα στη θήκη δεν το καταλαβαίνω. Κανονικά θα έπρεπε να υπάρχει λιγότερη υγρασία μέσα εφόσον η κιθάρα σκουπιστεί.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου