Προς το περιεχόμενο

σωστη θεση tuner


doken

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας,μπορειτε σας παρακαλω να μου πειτε ποια ειναι η πιο σωστη θεση να μπει ενα true bypass tuner? Πρωτο πεταλι στη σειρα η στην εξοδο για tuner που εχει το volume pedal (low lmpedence boss) το οποιο κ χρησιμοποιω μετα τα drive πεταλια μου (fuzz,overdrive, eg) .δοκιμαζοντας το και στις 2θεσεις ειδα οτι κουρδιζει το ιδιο αρα λογικα το ζητουμενο ειναι το καλυτερο σημα για τον ενισχυτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η στην εξοδο για tuner που εχει το volume pedal

 

σε αυτη τη θεση το σημα σου δεν περναει καθολου μεσα απο το tuner οποτε λογικα ειναι καλυτερο.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτη τη θεση το σημα σου δεν περναει καθολου μεσα απο το tuner οποτε λογικα ειναι καλυτερο.

 

thanks superf. Μου κανει εντυπωση παντος οτι σε αυτη τη θεση το tuner μπορει κ να μεινει παντα on κ να γραφει τα ακορντα που παιζω ενω σαν πρωτο πεταλ μολις το αναβαο ηχος εκοβε τελειως.αρα η σωστη θεση για κουρδιστιρια ειναι στο volume pedal

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτη τη θεση το σημα σου δεν περναει καθολου μεσα απο το tuner οποτε λογικα ειναι καλυτερο.

Aφού είναι TBP, αλλά και να μην ήταν, γιατί να χάσει τη δυνατότητα να κουρδίζει χωρίς ν' ακούγονται τα 'Ντιν-ντιν". ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απαντησα στην ερωτηση του ‘‘τι ειναι καλυτερο για το σημα‘‘ ενα πεταλακι ακομα και tbp επηρεαζει το σημα,αν και νομιζω οτι στην εξοδο tuner του volume pedal μπορεις με το volume ΚΛΕΙΣΤΟ να εχεις εξοδο προς το tuner & να κουρδιζεις αθορυβα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου