Προς το περιεχόμενο

"Roger Waters - The Wall" live στην Αθήνα 8-9-12 Ιουλίου 2011


Papalampraina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

καλα αυτο το πραμα δεν ακουγεται ετσι κι αλλοιως απο....γεννησιμιου του.... ;D...σαν γεγονος μπορει να ηταν σπουδαιο σαν μουσικη ομως.....χεσε μεσα... ;D ο μονος που σωζεται ειναι ...λιγακι ο Χεντριξ...

 

;D ;D ;D ;D ;D Θα συμπλήρωνα και τον Alvin Lee ο οποίος του έδωσε και κατάλαβε...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 310
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

καλα αυτο το πραμα δεν ακουγεται ετσι κι αλλοιως απο....γεννησιμιου του.... ;D......

 

Και ανησυχούσα* που δεν έχω καταφέρει να ακούσω ποτέ πάνω από 10 λεπτά  ;D

 

 

;D ;D ;D ;D ;D Θα συμπλήρωνα και τον Alvin Lee ο οποίος του έδωσε και κατάλαβε...

 

Και ο  Joe Cocker που σε μια φάση πετάχτηκε το λαρύγγι στο πάτωμα, το μάζεψε, το έβαλε και συνέχισε.  ;D

 

 

*Αστειεύομαι. Δεν ανησυχούσα καθόλου.  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα αυτο το πραμα δεν ακουγεται ετσι κι αλλοιως απο....γεννησιμιου του.... ;D...σαν γεγονος μπορει να ηταν σπουδαιο σαν μουσικη ομως.....χεσε μεσα... ;D ο μονος που σωζεται ειναι ...λιγακι ο Χεντριξ...

με ολο το σεβασμο στην ηλικια σας Superfunk αλλα

wtf?  λιγακι ο Χεντριξ?

1969 lineup at woodstock: www.digitaldreamdoor.com/pages/music0_woodstock.html

 

(Crosby Stills Nash & Young, Greatful Dead, The Band, Blood Sweat & Tears, The Who, Sly & the Family Stone,  Joan Baez, Arlo Guthrie, Janis Joplin, Melanie , Creedence Clearwater Revival, Richie Havens, Santana , Jefferson Airplane κλπ)

Sorry, αλλα αυτους ειχαμε icons εκεινη την εποχη και την μουσικη τους ξεραμε και τους στιχους τραγουδουσαμε και μας επηρεασαν.

Οκ, καταλαβαινω οτι περι ορεξεως.. κολοκυθοπιτα.

Και οπως σωστα ,κατα την γνωμη μου παντα, γραφει ο warwickplayer :..μην ειστε ιεροσυλοι :'(

(@Superfunk,με καλη καλοκαιρινη διαθεση :))

woodstock_poster.gif.b3781d2dde1249da5cb7e5da691ba7ee.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

....

Sorry, αλλα αυτους ειχαμε icons εκεινη την εποχη και την μουσικη τους ξεραμε και τους στιχους τραγουδουσαμε και μας επηρεασαν.

....

 

Προσωπικά πίστευα ότι είσαι πολύ πιο νέος.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά πίστευα ότι είσαι πολύ πιο νέος.  ;D

Η ηλικια ειναι απλά ενα νούμερο. Όπως και τα κιλά μας.

Dear Harilatron, το προσωπικό σου πιστεύω,να το κρατήσεις ως έχει. ;)

"Age is an issue of mind over matter.  If you don't mind, it doesn't matter." ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"We are matter, the stars are matter, but it doesn't matter."

 

Παίδες, εννοείται ότι κάνουμε και λίγη πλακίτσα, για το ομαλό ξενέρωμα.

Μην αρπάζεστε.. πραγματική κριτική θα κάνουμε στο Blu-Ray...

 

:) :) :) :) :)

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδή ορισμένοι έχετε χάσει την μπάλα, επαναλαμβάνω.. Είστε τυχεροί όσοι δεν έχετε πάει ακόμη γιατί υπάρχει παράσταση και την Τρίτη. Θα είναι και η τελευταία όμως. ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ.  ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Καταρχήν να πω ότι δηλώνω μεγάλος fan των Pink Floyd. Έχω (σχεδόν) τα πάντα σε βινύλιο και γενικά τους εκτιμώ πάρα πολύ. Τα πιο πρόσφατα μέχρι τα πιο παλιά.

 

Η συναυλία μου άρεσε. Ο ήχος ήταν πολύ καλός, ειδικά για τη θέση μας (πάνω δεξία, στο άνω διάζωμα, πίσω απ'τα ηχεία). Πολύ θετικό ότι δεν κουφαθήκαμε!

 

Δύο σημεία που ήθελά να σταθώ μόνο, για κυρίως "ακαδημαϊκούς" ή "φιλολογικούς" λόγους αν θέλετε.

 

1. Το "να γαμηθεί η κυβέρνηση" με ενόχλησε αρκετά. Όχι επειδή είμαι πασόκος ή κάτι τέτοιο αλλά γιατί, όχι μόνο περιμένει να αντιδράσουμε ως πρόβατα (και έτσι έγινε), αλλά επιπλέον ο Άγγλος επισκέπτης μας, τουρίστας , και αγαπησιάρης του τόπου μας, έχω την υποψία ότι διατηρεί τα φορολογικά του στοιχεία στην Αγγλία, οπότε τελικά κλασμένη την έχει την Ελλάδα, ή ακόμη καλύτερα πιθανόν να προτιμά να πέφτουν οι τιμές.

 

Καλά τα συνθήματα, αλλά ο συγκεκριμένος ας έβγαζε τα έσοδα για την μείωση του χρέους της Ελλάδας. Καλύτερο μου φαίνεται σαν πλάνο! ;)

 

2. Δεν ένιωσα ιδιαίτερα την ιδέα της "συναυλίας", του ζωντανού παιξίματος. Αρκετά σημεία μου φάνηκαν υπερβολικά καλά (όσον αφορά την φωνή του Roger) και άλλα απλά ηχογραφημένα. Ο σταρ ήταν ένα ψύχουλο στη σκηνή που έδειχνε κυρίως σκηνές απ'την ταινία (που πολύ ωραια ήταν, αλλά εξακολουθεί να είναι προωθητικό προϊόν για τον δίσκο). τα καινούρια οπτικά εφε στον τοίχο ήταν αρκετά άσχημα (μιας και ασχολούμαι με παιχνίδια έχω υπόψην μου τι μπορεί να γίνει σήμερα με CGI), και το όλο στήσιμο με άφησε λίγο στο "απ'έξω", ή λίγο αποστασιοπημένο σε σχέση με τον τραγούδιστή, τη συναυλία κλπ.

 

Δεν ήταν ακριβώς συναυλία με άλλα λόγια. Μπορεί να φταίει το ότι ήμουν πολύ μακριά, μπορεί να φταίνε αρκετά πράγματα, αλλά και πάλι ένιωθα πολύ έντονα ότι έβλεπα την ταινία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικόλα, πάνω σε αυτό που λες, πριν πάω στην συναυλία μίλησα με έναν φίλο μουσικό που την είδε στο Παρίσι και μου είπε ότι ο ήχος ήταν ενοχλητικά καθαρός. Το παρατήρησα κι εγώ αυτό, αλλά στην αρένα που ήμουνα υπήρχε καλύτερη αίσθηση και επαφή με το stage οπότε το προσπέρναγες αυτό το συναίσθημα.

Need.More.Fuzz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου