Προς το περιεχόμενο

Κιθαρίστας που σας έχει ''επηρεάσει'' στο παίξιμό σας.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω ειμαι πιο ωραιος ρε...Και ας μην εχω φρατζα ;D...χαχα...ενταξει μην τρελαθουμε μετριος τελειως και αγυμναστος...Και ειμαι και πιο ψηλος ;)

qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Είναι μάλλον περισσότεροι απ'όσο μπορώ να θυμηθώ και να γράψω εδώ. Πάντως έχω καταλήξει κυρίως σε δυο άτομα:

 

Dave Mustaine

 

Chuck Berry

 

 

Για μένα και οι δυο απίστευτοι μουσικοί-συνθέτες-κιθαρίστες-τραγουδιστές. Ο ένας εξαιρετικός μέσα απ'την πολυπλοκότητά του και ο άλλος μέσα απ'την απλότητά του.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Φίλιππος Πλιάτσικας είναι ο κιθαρίστας που με έχει εξαιρετικά καθοριστική επιρροή στο παίξιμό μου

 

( Να σημειώσω ότι το όργανο που παίζω είναι τριγωνάκι στα κάλαντα )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

( Να σημειώσω ότι το όργανο που παίζω είναι τριγωνάκι στα κάλαντα )

 

Έλεος...  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

 

 

 

 

 

Εδώ θα ήθελα να συμπληρώσω πως ο Ωδειοκώστας δεν ήτο καλλονός, Απόλλων γεννηθήτω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως είσαι ο Marathon με άλλο λογαριασμό? ;D

Mπα...

Εγω ενα βασιλικο εχω στο μπαλκονι και βαριεμαι να τον ποτισω.. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως?

 

πάρα πολυ ομως..αν ακουσεις καποια δικα του που εχω πριν γινει ..σταρ θα σοκαριστεις.. ;)

 

οντοπικ:srv,malmsteen..(για την ακριβεια αυτοι οι δυο με εκαναν να την ..πιασω και να ξεκινησω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Είδα πολύ ενδιαφέροντα ονόματα,αλλά πολύ λίγοι λέτε γιατί σας επηρέασαν.Εγώ έκανα αυτό το thread γιατί είμαι καινούργιος και ήθελα να σας γνωρίσω καλύτερα,οπότε ας πω κι εγώ με τη σειρά μου ότι άρχισα να παίζω κιθάρα λόγω του Randy Rhoads (solos όπως αυτά του Crazy Train,Mr.Crowley,Believer και flying high again δεν υπάρχουν απλά,τρομερά σε τεχνική αλλά και με πολύ ωραίο χρώμα).Μετά,όσον αφορά τον Buckethead,άσχετα από το lifestyle του,είναι ένας καταπληκτικός κατά την ταπεινή μου γνώμη κιθαρίστας,με τρομερή τεχνική,συναίσθημα εκεί που πρέπει.Highlight του το τρομερό atonal 8 finger taping που σε κάνει να λες : Πού το σκέφτηκε ο ''φούστης''?

 

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου