Προς το περιεχόμενο

Libraries ήχων (πρόβλημα μάλλον)


AdithetoS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω πάρει από ένα φίλο 2 τέτοια cd και όταν τα βάζω στο dvdrom που γράφει το εξής: Windows can not read from the disk. The disk might de corrupted, or it could be using a format that is not compatible with Windows.

 

Τι να κάνω?

ίδα τα όνειρα σάρκα να παίρνουνε,

τώρα μαζί του τα βλέπω πεθαίνουνε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη φίλε, αλλά μιας και είμαι ο επίσημος κακός του φόρουμ, :lol: :lol: μάλλον λέω να στην πω τώρα... :D :D

 

Τις τελευταίες μέρες έχεις ανοίξει ένα σωρό θέματα με προβλήματα που έχεις σε κλεμμένο λογισμικό. Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι θα θέλει κάποιος να βασανιστεί μαζί σου για κάτι που ξεκινάει από μια δική σου (πέρα για πέρα 'λάθος') προσέγγιση;

 

Ξαναλέω: δεν πρόκεται να τελειώσουν τα βάσανά σου, αν δεν πάρεις σοβαρά αυτό που θέλεις να κάνεις, που σημαίνει να βάλεις πιθανώς το χέρι στην τσέπη και να αγοράσεις αυτό που χρειάζεσαι και που θα δουλεύει σίγουρα :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα το ότι εχει cds με libraries δεν σημαίνει κάτι...Μπορεί και να είναι νόμιμες....

 

Τώρα σχετικά με το θέμα...Υπάρχουν 2 περιπτώσεις...Η το cd είναι χαλασμένο...Ή όντως πάς να κάνεις κάτι "πειρατικό" που δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω, δοκίμασε να κάνεις ένα copy τα αρχεία στο σκληρό και δες από εκεί αν μπορεί να τα διαβάσει. Μου είχε τύχει εμένα μια φορά κάτι παρόμοιο και με αυτό το τρόπο λύθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

akai είναι boody! ξέρεις τι μπορεί να γίνει μήπως

 

 

ΔΕ ΒΑΖΩ ΤΟ ΜΑΧΕΡΙ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ "ΚΑΚΕ" ΕΣΥ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ

 

ΕΛΕΩΣ, ΑΜΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ, ΑΠΑΝΤΑΣ ΑΝ ΘΕΣ, ΑΛΛΙΩΣ ΜΗ ΜΕ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΩ ΚΙ ΕΓΩ ΣΕ ΟΤΙ ΛΕΣ :D

ίδα τα όνειρα σάρκα να παίρνουνε,

τώρα μαζί του τα βλέπω πεθαίνουνε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕ ΒΑΖΩ ΤΟ ΜΑΧΕΡΙ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ "ΚΑΚΕ" ΕΣΥ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ

 

ΕΛΕΩΣ' date=' ΑΜΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ, ΑΠΑΝΤΑΣ ΑΝ ΘΕΣ, ΑΛΛΙΩΣ ΜΗ ΜΕ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΩ ΚΙ ΕΓΩ ΣΕ ΟΤΙ ΛΕΣ :D[/quote']

 

Καταρχάς μη φωνάζεις

 

Κατά δεύτερον δε λες να καταλάβεις ότι αυτά που σου γράφω είναι προς το συμφέρον σου. Όσο για το 'παράνομο' του πράγματος, ας επέμβουν αν το θεωρούν αναγκαίο οι mods, δεν ασχολούμαι άλλο.

 

Κατά τα άλλα όπως λέει και ένα σεβάσμιο μέλος του φόρου, ΒΑΣΑΝΙΣΟΥ! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω ότι πρέπει να ενδιαφέρει αυτούς τους Mods το τι έχει ο καθένας σπίτι του και ιδιέτερα πως το έχει! θα είναι χάσιμο χρόνο τουλάχιστον γι' αυτούς.

Εδώ είμαστε αν δε κάνω λάθος για να ρωτάνε/με κι αν θέλουνε/με και ξέρουνε/με να απαντάνε/με....

 

κι αγαπητέ μου! θα γελάσω με όλη μου την ψυχή!

γιατί αν βασανιζόμουν από τα υλικά γύρω μου, θα 'χα αυτοκτονήσει τώρα!

 

ΒΑΣΑΝΙΣΟΥ! χααχαχαχα καλό! ;)

ίδα τα όνειρα σάρκα να παίρνουνε,

τώρα μαζί του τα βλέπω πεθαίνουνε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως πρεπει μαζι καθε απορια-βοηθεια που εχουμε, να επισυναπτουμε και το τιμολογιο αγορας του προγραμματος που μας δυσκολευει???

 

Ενταξει. ειπαμε να μην δινουμε λινκς κτλ σε πειρατικα sites αλλα οχι και με το που ρωταει καποιος κατι να επεμβαινουν τα λαγωνικα- σεκιουριταδες που μυριζονται πειρατεια και να χαλανε το καθε θεμα !!! :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως πρεπει μαζι καθε απορια-βοηθεια που εχουμε' date=' να επισυναπτουμε και το τιμολογιο αγορας του προγραμματος που μας δυσκολευει???[/quote']

 

Όχι, σε καμία περίπτωση. Εν' τούτοις, ο Abraxas δε λέει αυτό. Λέει (πολύ σωστά) ότι στην περίπτωση του AdithetoS, ο άνθρωπος έχει φάει ένα software overdose το οποίο προφανώς έχει ξεπεράσει κατά πολύ τις γνώσεις που έχει προλάβει στο μεταξύ να συγκεντρώσει. Έτσι, κολάει σε πράγματα που είναι απολύτως βασικά, εμποδίζεται από το να προχωρήσει απρόσκοπτα με το μουσικό μέρος της υπόθεσης και (το κυριότερο) ενδιαφέρεται πλέον για το πως θα ξεπεράσει γρήγορα-γρήγορα τα "προβλήματα" που έχει, παρά για το πως θα συμπληρώσει τις γνώσεις του.

 

Όλα αυτά, δεν είναι ΟΚ. Ένα πιο έμπειρο μέλος το ξέρει ότι αυτός ο δρόμος δεν οδηγεί πουθενά και το λέει και καλά κάνει. Απ' την άλλη, είναι ακριβώς αυτό το έλλειμα γνώσεων που εμποδίζει τον AdithetoS από το να περιγράψει με επάρκεια το πρόβλημά του. Τι συμβαίνει με το συγκεκριμένο cd; Είναι σε φορμά AKAI; Είναι χαλασμένο το δισκάκι; Είναι χαλασμένο το Drive; Μήπως είναι κάτι που του δώσανε και έχει μέσα ιούς; Είναι αξιόπιστη (έστω, πειρατική) η πηγή από την οποία το βρήκε; Μήπως περιέχει ένα ISO που πρέπει να το "κάψει" σε άλλα cd για να διαβαστεί; Πως στην ευχή μπορούμε να ξέρουμε τι συμβαίνει όταν ο AdithetoS κάνει μία τόσο αόριστη περιγραφή;

 

Στην περίπτωση του νόμιμου software περισσότερες από τις μισές πιθανότητες δεν θα υπήρχαν, άρα και το έλλειμα γνώσεων θα είχε μικρότερη σημασία. Αυτό λέμε.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου