Προς το περιεχόμενο

Libraries ήχων (πρόβλημα μάλλον)


AdithetoS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

όμορφα τοποθετείσαι Wow! στο όλο θέμα με μια γρήγορη ματιά που έριξα σ' αυτά που έγραψες!

 

Και έχουμε και λέμε... γκουχου γκουχου! :)

 

1ον, προβλήματα αντιμετωπίζουν όλοι, δε μπα να 'σαι πειρατής δε μπα να' σαι κι ο μπους, εδώ κι ο ΘΕΟΣ αντιμετωπίζει προβλήματα με τους ηλίθιους που γεννιούνται στον κόσμο αυτόν εδώ, άρα λοιπόν, ότι κι αν βρω μπροστά μου θα το αντιμετωπίσω ανάλογα την αξία του! τώρα για τα προγράμματα φαντάσου, η αξία τους μπροστά μου πέφτουν τελείως αν χρειαστεί! Το μουσικό μέρος δεν έχει να κάνει με την τεχνολογία κι έτσι πίσω δεν έχω μείνει... Μουσική παίζω και χωρίς προγράμματα! Και σύμφωνα με το νόμο της φύσης (που τη ζω μαζί με όλους σας) από τεχνολογία, να φάν κι κότες κι ούτε που θα μου λείψει! Το άτομο δε, που αναφέρεις κι όχι κατά κανόνα, το θεωρώ "βολεψάκια" (δεν είναι πάντα έτσι βέβαια, ανάλογα το πρόβλημα και γενικός ανάλογα)

 

Τώρα στο θέμα του CD πάλι θα γελάσω με την ψυχή μου γιατί το έλυσα μέσα σε μια νύχτα, ψάχνοντας και μαθαίνοντας ταυτόχρονα (και καινούρια προγράμματα) ;) Λοιπόν, το συγκεκριμένο cd ήταν της ΑΚΑΙ, χαλασμένο δεν ήταν, ούτε το drive μου επίσης, ιούς δεν είχε, Ήταν δε, ας πούμε μια μορφή ISO, στην οποία περίπτωση ξέρω τι να κάνω και στην τελική αν διαβάσεις τι έγραψα όταν άνοιξα αυτό το θέμα (πρόβλημα) θα δεις ότι ανάφερα ξεκάθαρα το τι αντιμετώπισα! Μόνο αόριστος δεν ήμουνα.

δε ξέρω αν κάλυψα την κουβέντα σου.

 

Επίσης έχω μάθει να μιλάω για ότι μόνο ξέρω, έχω δει πολλά θέματα σε forums στα οποία μπορώ να πω κάτι αλλά όταν δεν είμαι σίγουρος προτιμώ να το αφήσω σε κάποιον/ους άλλους το οποίο και κατέχουν περισσότερο! σε καμία περίπτωση δε μπαίνω να αφήσω λόγο από τον οποίο ανοίγονται άλλα θέματα! Αυτά εν ολίγης από τη μια μεριά απ΄τις μεριές μου! :)

 

Το ψάξιμο που γεννιέται από το πρόβλημα και καταλήγει να το λύνεις μόνος σου, "σχεδόν πάντα" πιάνει τόπο!

Το ψάξιμο που γεννιέται από το πρόβλημα και καταλήγει να στο βρίσκουν άλλοι, "σχεδόν πάντα" πιάνει πάτο!

 

τα λέμε....

ίδα τα όνειρα σάρκα να παίρνουνε,

τώρα μαζί του τα βλέπω πεθαίνουνε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πιθανότητα να ήταν το CD της Akai την ανέφερα και εγώ και άλλος. Δεν καταλαβαίνω γιατί γέλασες με την ψυχή σου. Γέλασες επειδή εμείς ξέραμε ποιο ήταν μάλλον το πρόβλημα ενώ δεν έχουμε το CD αλλά εσύ δεν ήξερες ενώ το είχες;

 

Επίσης, βεβαίως ήσουν αόριστος. Libraries (και όχι Lybraries) υπάρχουν σε πολλά-πολλά διαφορετικά φορμά, οπότε το να λές ότι δεν μπορεί να διαβαστεί ένα cd απλώς δεν είναι αρκετό σαν πληροφορία.

 

Και ναι μεν θα συμφωνήσω μαζί σου για το ότι πολλοί έχουν προβλήματα, αλλά ΕΙΔΙΚΑ τα προβλήματα που έχουν οι χρήστες πειρατικού λογισμικού ξεχωρίζουν διότι: α) όσο πάει θα γίνονται περισσότερα, β) τα επιβάλλουν μόνοι τους στον εαυτό τους (και μάλιστα έχουν το νεύρο να θεωρούνται έξυπνοι, επειδή δεν πληρώνουν).

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι δεδομενο οτι με το νομιμως αγορασμενο λογισμικο το help suport ειναι βεβαιο.

Εγω διαφωνω στην τακτικη της απαξιωσης των χρηστων που ρωτανε κατι εδω και οχι στο custumer suport τους, και στην ανιμετωπιση τους αυτεπαγγελτως σαν κλεφτες και σε οποιαδηποτε ερωτηση τους απαντουν δικαζοντας και τιμωρωντας τους: ''αγορασε το προγραμμα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γέλασα γιατί κι άλλη φορά έχει ξαναγίνει κάτι τέτοιο και πάλι τη λύση τη βρήκα παρά τις άσχετες απαντήσεις που έπαιρνα! και σε λίγο χρονικό διάστημα...Επίσης δε λέμε λύση το να πεις "πάω στη μαμά να με ταΐσει"

 

δε ξέρω αν ήμουνα τόσο μα τόσο ξεκάθαρος στο ερώτημα που άφησα σαν θέμα αλλά με ερώτηση στην ερώτηση θα μιλάγαμε τώρα πιο πολύ για το θέμα!

 

δε συμφωνώ κι εγώ απόλυτα με την πειρατεία, αλλά όπως κυλάει γενικός το θέμα σε πολλούς τομείς, δε κάνουν κι άσχημα! ούτε έξυπνοι το παίζουν πολλοί από αυτούς που δεν έχουν τη δυνατότητα να το αγοράσουν από τη μαμά εταιρία! Και στην ουσία το πρόβλημα δε γεννιέται από τους ίδιους όπως λες, από αυτούς που το προστατεύουν υπάρχει! απλά ας το σκεφτούμε, απλά! όταν κάποιος έχει φόβο έχει και το πρόβλημα! :)

 

και θα το ξαναπώ, αν ξέραν μαθηματικά θα ήταν και πλουσιότεροι!

και ιστορικά δες το και όπως θες, θέλετε! ;) δε το παίζω έξυπνος, τα γεγονότα μιλάνε...

ίδα τα όνειρα σάρκα να παίρνουνε,

τώρα μαζί του τα βλέπω πεθαίνουνε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια επιπλέον βοήθεια-συμβουλή στο θέμα samples, libraries, ήχοι ή όπως αλλιώς θέλει να το πει κάποιος είναι να προσπαθούμε να τα ανοίγουμε με κάποιο πρόγραμμα του στυλ cd-xtract που διαβάζει τα περισσότερα από τα format που μπορεί να απασχολήσουν τον καθένα μας. Οπότε ακόμα και κάποια μετατροπή (π.χ. από AKAI σε wav ή σε soundfonts είναι άμεση και εύκολη).

 

Φιλικά.

Παναγιώτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστός ο πάνος! Βρήκα την άκρη όπως τα λες! αλλά έπρεπε να μιλήσεις νωρίτερα ορε αδερφέ ;) να 'σαι καλά όπως και να 'χει...

ίδα τα όνειρα σάρκα να παίρνουνε,

τώρα μαζί του τα βλέπω πεθαίνουνε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου