Προς το περιεχόμενο

Ρεαλιστικο PianoVSTi ?


niktkd93

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχετε να μου προτεινετε καποιο καλο(βασικα το καλυτερο αν γινεται) Piano VSTi???

επεισης υπαρχει καποιο vst που να το χρησιμοποιω ως sustain pedal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο που έχω βρει μέχρι στιγμής είναι το Ivory. Πρέπει να βγήκε και το Ivory 2. Η εταιρία που το βγάζει είναι η Synthogy. Είναι αρκετά βαρύ όμως και πολλά dvd το install του. Ελπίζω να βοήθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πέραν του Ivory υπάρχουν τα παρακάτω:

 

1. Quantum Leap Pianos (θεόβαρυ, όχι απλά βαρύ)

2. Garritan Steinway

3. Galaxy II

4. Pianoteq 3.5

5. VSL Imperial Grand

 

και σίγουρα ξεχνάω και άλλα...

 

βάλε στο google, άκουσε, δες πιο σε ενδιαφέρει πιο πολύ από ήχο και έλα πίσω για περισσότερες πληροφορίες. Ή μπες ΕΔΩ και διάβασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ivory αν μπορεις να το βρεις..Ειναι ιδιαιτερα μεγαλο αλλα πολυ καλο..

 

Προσωπικα μου αρεσει πολυ το Alicia Keys της Native Instruments αν δουλευεις το Kontakt..

Ειναι αρκετα μικρο σε σχεση με το Ivory αλλα πολυ καλο...Τσεκαρε το.

Alex

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω για το Alicias Key, πολυ ρεαλιστικό χωρίς να ειναι τόσο βαρυ και να πιανει τον μισό σου δίσκο. Επίσης πάρα πολυ καλό πιάνο ειναι το Eighty Eight της SoniVox το οποίο πιστεύω οτι ξεπερνάει Ivory κτλ. Βέβαια αυτο είναι θέμα γούστου αλλα ακούστε το λιγο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το kontakt το εχω κατεβασει απο τοτε που το ειχε δωρεαν προσφορα

τι ειναι ακριβως?σαν το omnisphere?

 

To Kontakt ειναι μια μηχανη για να φορτωνεις τα συγκεκριμενα δειγματα που ειναι φτιαγμενα για το συγκεκριμενο sampler.

Δεν παραγει ηχους απο μονο του..Απλα ειναι ενα περιβαλλον φορτωσης και επεξεργασιας των δειγματων.

Δουλευει αυτονομα και ως VSTi.

Αν σε ενδιαφερουν γενικα τα samples καλο θα ηταν να το τσεκαρεις γιατι υπαρχει πληθωρα ηχων για το συγκεκριμενο sampler. Εγω προσωπικα το χρησιμοποιω σχεδον για καθε προγραμματισμενο ηχο που εχω χρησιμοποιησει..

Αlex

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου