Προς το περιεχόμενο

Vintage Strat truss rod Ερώτηση


Iliaspap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά

 

'Έχω μια vintage fender CS που έχει την βίδα του Truss Rod στην πλευρά του σώματος, εάν βγάλω την μάσκα πάλι δεν έχω πρόσβαση, οπότε ο μόνος τρόπος για να ρυθμιστεί είναι να βγάλω το neck. Σε αυτή την περίπτωση δεν φθείρονται οι στροφές από της βίδες στο μπράτσο; Δηλαδή έστω ότι θα χρειαστεί 2 φορές το χρόνο ρύθμιση, ασε που μπορεί να μην πετύχει με την πρώτη φορά η σωστή κλήση, κάποια στιγμή από το βίδωνε ξεβίδωνε δεν θα ανοίξουν οι στροφές;

 

Hate it when people compare David Gilmour to God..... He is a great guy but he is not Gilmour!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως δεν υπαρχει αλλος τροπος. Οι στροφες που λες δεν θα ανοιξουν. Εγω βαζω βγαζω μανικια και δεν χαλαρωνει τιποτα. Λιγο προσοχη θελει - μην σφιγγεις σαν το Κουταλιανο και δεν θα εχεις προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν θα παθει τιποτα,βεβαια δεν θα πεσεις και εξω αν περασεις τις βιδες με λιγο κερι (απο αυτα που αναβουν οχι απο αυτα που γυαλιζουν τα αυτοκινητα ;D) για να εχει λιγο λιπανση η βιδα και να μη τρωει το ξυλο.

 

Αλλα και να ανοιγανε σιγα τα αυγα,λιγη κολλα και 2-3 οδοντογλυφιδες και παλι μια χαρα θα ειναι οι τρυπες,ετοιμες για πολλες......penetrations... ;D

 

Δηλαδή έστω ότι θα χρειαστεί 2 φορές το χρόνο ρύθμιση

 

που μενεις αγορι μου?στη Φιλανδια? ;D

 

σιγα μη θελει 2 φορες το χρονο ρυθμιση η κιθαρα .

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tnx για της απαντήσεις σας.

 

χαχα, οχι δεν μενω Φιλανδία, αλλά λέω just in case, να μην γίνει η κιθαρούλα μου σαν την τζουλια..  ;D και μετα παω να βιδώσω και δεν καταλαβαίνει τπτα.

 

Thanks και πάλι

Hate it when people compare David Gilmour to God..... He is a great guy but he is not Gilmour!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγα μη θελει 2 φορες το χρονο ρυθμιση η κιθαρα .

 

Μη το λες...Εξαρτάται από το πάχος του...μανικακίου! ;D

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλου πραμ'του μπασ' παλκαρι μ' κι αλλου η κιθαρ...... ;D,τι περμενς να συ καν'του τζαζμπας' με του μπρατσου του καλαμακι.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω Θεσσαλονικη μερια παντως και ειδικα στο Jazz Bass ειμαι με το allen να βρισκεται καπου κοντα και ευκολα...

 

έτσι...έτσι..έτσι... ;D Ζούμε όμως στην ομορφότερη πόλη της Ελλάδας,μη τα θέλουμε κι όλα δικά μας... :P

 

αλλου πραμ'του μπασ' παλκαρι μ' κι αλλου η κιθαρ...... ;D,τι περμενς να συ καν'του τζαζμπας' με του μπρατσου του καλαμακι.... ;D

 

και οι κιθάρς αγουόριμ και οι κιθάρς... ;D

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου