Προς το περιεχόμενο

Ενας Μεγάλος Καλλιτέχνης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο ¶νθρωπος Αυτός έχει προοπτικές, ανατρέπει το hip - hop και την αισθητική των ελληνικών βιντεοκλίπ όπως την γνωρίζουμε σήμερα.

 

Στα χνάρια του Μεντζέλου του παλιού.

 

Δεν ξέρω αν έχει βάλει ήδη κάποιος το link στο noiz, αν ναι ας το σβήσουν οι αναγεννησιακοί mods μας

 

Δεν ξέρω αν το link που δίνω παραβαίνει ήθη και κανόνες του noiz, αν δεν είμαστε έτοιμοι σαν μουσική κοινωνία του noiz να το δεχτούμε, αν είναι ακόμα ευπεπτο .

 

Αν είναι έτσι ας το βγάλουν πάλι οι mods και να με συγχωρέσei o admin

 

Αλλά είναι πραγματικά καλλιτεχνική έκφραση, είναι ενα ανερχόμενο αστέρι, ενας απίστευτος μουσικός

 

 

Εξάλλου έχει κανονικά live στο ενεργητικό του, συντομα και στην Αττική

 

http://uk.youtube.com/watch?v=wv2lWqbFLIY

 

......... ελπίζω να είμαι ο πρώτος που το έβαλα στο noiz........ δεν είδα κάτι

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειράζει που εγώ δεν είδα κάτι το ανατρεπτικό??? Δε λέω κάνει προσπάθεια το παιδί και φένεται να το'χει, αλλά από κει και περα...

 

Δυστυχώς η ευτυχώς στην Ελλάδα με αυτήν τη θεματολογία δεν νομίζω να του βγάλει δίσκο και να τον προωθήσει κανενας, λόγω του ψευτοπουριτανισμού και ψευτοκαθωσπρεπεισμού που μας διακατέχει ως λαό. Για τον ίδιο λόγο τα πρώτα κομμάτια του Μεντζέλου (σε κάποια συμμετείχε και ο Μυθριδάτης και άλλοι γνωστοί) καθώς και πάαααααααααααααααααααααααααρα πολλών άλλων έμειναν και κυκλοφόρησαν underground.

 

Από κει και πέρα τα περι πρωτοτυπίας και ανατρεπτικότητας δεν νομίζω ότι ισχύουν, αφού σχεδόν όλοι οσοι ανήκουν στο χώρο του hip hop Ελληνες και ξένοι έχουν καταπιαστεί αρκετά με τη συγκεκριμένη θεματολογία, και σε πολύ μεγαλύτερο βάθος μάλιστα από τον φίλο μας...

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν έχεις δίκιο, είναι ο έλληνας shaggy, ο άνθρωπος, δεν το βλέπεις?

κανείς δεν το αποδίδει όπως αυτός, δίνει μια γελοιότητα στη φάση, αυτό είναι ανατρεπτικό

 

Ασε τωρα, είναι μεγάλος καλλιτέχνης

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν έχεις δίκιο' date=' είναι ο έλληνας shaggy, ο άνθρωπος, δεν το βλέπεις?

κανείς δεν το αποδίδει όπως αυτός, δίνει μια γελοιότητα στη φάση, αυτό είναι ανατρεπτικό

 

Ασε τωρα, είναι μεγάλος καλλιτέχνης[/quote']

 

Οι χιπ-χοπαδες την γελοιότητα την έχουνε στο αίμα τους, η σάτιρα τους είναι άχρηστη.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν έχεις δίκιο' date=' είναι ο έλληνας shaggy, ο άνθρωπος, δεν το βλέπεις?

κανείς δεν το αποδίδει όπως αυτός, δίνει μια γελοιότητα στη φάση, αυτό είναι ανατρεπτικό

 

Ασε τωρα, είναι μεγάλος καλλιτέχνης[/quote']

 

Οι χιπ-χοπαδες την γελοιότητα την έχουνε στο αίμα τους, η σάτιρα τους είναι άχρηστη.

 

 

Δε θα τολμούσα να το πω εγώ, αλλά ίσως και να συμφωνω :wink: :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οι χιπ-χοπαδες την γελοιότητα την έχουνε στο αίμα τους' date=' η σάτιρα τους είναι άχρηστη.[/quote']

 

α να γεια σου....

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ Κώστα οι μεταλλάδες ξεχειλίζουν από σοβαρότητα! :lol:

 

Oι περισσότεροι τολμώ να πω πως ναι....ή μάλλον πιο πολύ από κάποιους άλλους......

 

Βέβαια υπάρχουν εξαιρέσεις.....αλλά φαινόμενα του στυλ "άντε γραμμήσου" "πάρε μου μια πίπα" "πόσο μαλάκας είσαι" "ντου από παντού" "θέλω σεξ στο αεροπλάνο" προς στιγμήν δεν εχουμε συναντήσει.....

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου