Προς το περιεχόμενο

Πιατίνια ¶πο Τουρκία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψήνεται κανείς απο εδω μέσα να χτυπήσουμε καμμιά κωνσταντινούπολη να φέρουμε κανένα ziljian κ; ¶ν έχει κάποιος προσωπική εμπειρία σχετικά με τιμές - μαγαζία, please help :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν πήγα για τα ΜΟΤΟGP πριν από μία βδομάδα αλλά το μόνο που προλαβα να δώ από πιατίνια ήταν ένα μαγαζακι με λίγα πράγματα Istanbul Mehmet και Agop αλλά σίγουρα όχι Zildjian K γιατί όχι μόνο πλέον δεν παράγονται αλλά και είναι πανάκριβα και καρασπάνια. Αυτά δεν τα λέω εγώ αλλά άτομα από άλλα φόρουμ που πηγαίνουν εδώ και καιρό. Το καλύτερο μου το σύστησε ένας βέλγος. Πήγε στην Πόλη αφού πρώτα είχε επικοινωνήσει με την Agop ,γιατί όπως μου έιπε έιναι καλύτερη από της άλλες,λέγοντάς τους ότι ενιαφέρεται να δει πως φτιάχνονται και τελικά να αγοράσει ποιοτικά πιατίνια. Το άτομο πήρε 2 crash, HiHat, Ride, splash, china τα οποία διάλεξε με το χέρι από την παραγωγή που έιχαν σε στοκ(αυτό ούτε στα ονειρά μας να γίνει σε κοινό μαγαζί ακόμα και αν λέγεται Thomann) και έδωσε για όλο το σετ 850 ευρά!!! Mου είπε ότι κάνοντας τον λογαριασμό θα έδινε περίπου 3000 για τα ίδια πιατίνια στο Βέλγιο. Σημειωτέον ότι Agop είναι η καλύτερη μάρκα δίοτι δουλευουν εκεί τα παλία μαστόρια που είχε κάποτε πριν φύγει για αμερική η Zildjian σε αντίθεση με τις άλλες Mehmet, Bosphorus k.a. Ελπίζω να σαι κατατόπισα λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζεται να ψαξεις και πολυ....

 

Μολις πας στην πολη θα ρωτησεις που ειναι η ISTIKLAL JADESI (Λεωφορος Ανεξαρτησιας δηλ. της ανεξαρτησιας των Τουρκων απο τον...ελληνικο ζυγο ... :lol: :lol: :lol: )

 

στο τερμα της (η αν το δεις αναποδα στην αρχη της :lol: ) διπλα στο "τουνέλι" (τον πρωτο υπογειο σιδηροδρομο που κατασκευαστηκε ποτε δηλ. 8O ) ακριβως στην αφετερια του "νοσταλγικου" τραμ...ειναι μαζεμενα δεκαδες μαγαζια με μουσικα οργανα,οταν λεμε δεκαδες μιλαμε οτι θα πιξεις... :lol: Zildjan K δεν θα βρεις μια και ειναι...αμερικανικα πια :lol: :lol: θα βρεις ομως ΚΛΑΣΕΙΣ ανωτερα πιατινια με κορυφαια ολων τα BOSPORUS....(αν δουν οτι ενδιαφερεσαι να αγορασεις πολλα θα σε πανε στο εργοστασιο και θα σε κερασουν και το κατιτις σου....εμας μας κερασαν ενα....σουβλιστο αρνι!!! 8O )

 

τιμες? οι μισες απο οτι εδω :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζεται να ψαξεις και πολυ....

 

Μολις πας στην πολη θα ρωτησεις που ειναι η ISTIKLAL JADESI (Λεωφορος Ανεξαρτησιας δηλ. της ανεξαρτησιας των Τουρκων απο τον...ελληνικο ζυγο ... :lol: :lol: :lol: )

 

στο τερμα της (η αν το δεις αναποδα στην αρχη της :lol: ) διπλα στο "τουνέλι" (τον πρωτο υπογειο σιδηροδρομο που κατασκευαστηκε ποτε δηλ. 8O ) ακριβως στην αφετερια του "νοσταλγικου" τραμ...ειναι μαζεμενα δεκαδες μαγαζια με μουσικα οργανα' date='οταν λεμε δεκαδες μιλαμε οτι θα πιξεις... :lol: Zildjan K δεν θα βρεις μια και ειναι...αμερικανικα πια :lol: :lol: θα βρεις ομως ΚΛΑΣΕΙΣ ανωτερα πιατινια με κορυφαια ολων τα BOSPORUS....(αν δουν οτι ενδιαφερεσαι να αγορασεις πολλα θα σε πανε στο εργοστασιο και θα σε κερασουν και το κατιτις σου....εμας μας κερασαν ενα....σουβλιστο αρνι!!! 8O )

 

τιμες? οι μισες απο οτι εδω :wink:[/quote']

 

Μήπως ξέρεις κανέναν μαγαζάτορα να στείλω κανένα mail? Στείλε μου κανένα site, μου φένεται πως τό χεις ψάξει καλά :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζεται να ψαξεις και πολυ....

 

Μολις πας στην πολη θα ρωτησεις που ειναι η ISTIKLAL JADESI (Λεωφορος Ανεξαρτησιας δηλ. της ανεξαρτησιας των Τουρκων απο τον...ελληνικο ζυγο ... :lol: :lol: :lol: )

 

στο τερμα της (η αν το δεις αναποδα στην αρχη της :lol: ) διπλα στο "τουνέλι" (τον πρωτο υπογειο σιδηροδρομο που κατασκευαστηκε ποτε δηλ. 8O ) ακριβως στην αφετερια του "νοσταλγικου" τραμ...ειναι μαζεμενα δεκαδες μαγαζια με μουσικα οργανα' date='οταν λεμε δεκαδες μιλαμε οτι θα πιξεις... :lol: Zildjan K δεν θα βρεις μια και ειναι...αμερικανικα πια :lol: :lol: θα βρεις ομως ΚΛΑΣΕΙΣ ανωτερα πιατινια με κορυφαια ολων τα BOSPORUS....(αν δουν οτι ενδιαφερεσαι να αγορασεις πολλα θα σε πανε στο εργοστασιο και θα σε κερασουν και το κατιτις σου....εμας μας κερασαν ενα....σουβλιστο αρνι!!! 8O )

 

τιμες? οι μισες απο οτι εδω :wink:[/quote']

 

 

Επιβεβαιώνω!

Ο ντράμμερ μας μόλις γύρισε από την Πόλη και μου είπε ότι πήρε τηλέφωνο στην BOSPORUS, ήρθαν και τον πήραν από κεντρική πλατεία (γιατί δεν είχε ιδέα από τα "κατατόπια"), τον πήγαν στο εργοστάσιο, τον ξενάγησαν σε ΟΛΗ τη διαδικασία παραγωγής, αγόρασε ό, τι αγόρασε και τον γύρισαν πίσω!

Εννοείται, του έριξαν τις μπηχτές τους περί "βιομηχανοποιημένου" προϊόντος της Istanbul κτλ... :lol: (στην οποία, όπως μου είπε ο φίλος μου, όταν τηλεφώνησε, δεν ήξερε κανένας να μιλήσει αγγλικά! :lol: )

 

Αν θες, στείλε πμ να σας φέρω σε επαφή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τυποι στην Bosporus ειναι απιστευτοι! (καλα μη περιμενεις οτι εχουν και Proficiency :lol: :lol: αλλα τα ...ελληνικα τους ειναι μια χαρα.. :lol: :lol: :lol: )

 

τους πετυχε στη Φρανκφουρτη ο ντραμμερ μου & τον θυμηθηκαν αμεσως!Αποτελλεσμα: του "χαρησαν" στην κυριολεξια (μιλαμε για ελευτελιστικη τιμη) ενα πιατινι απο αυτα που ειχαν για δοκιμες!!

 

Βεβαια οταν μιλαμε για "εργοστασιο"...μιλαμε ουσιαστικα για μια..παραγκα σε ενα φτωχο προαστιο της Πολης με εναν...ξυλοφουρνο & κατι γερουληδες που σφυροκοπανε ολημερις πιατινια!!!! :lol: πιο "χειροποιητα" δεν γινεται!!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(καλα μη περιμενεις οτι εχουν και Proficiency :lol: :lol: αλλα τα ...ελληνικα τους ειναι μια χαρα.. :lol: :lol: :lol: )

 

Ελληνικά? :lol: Btw , με τελωνεία και τέτοια τί παίζει? :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΑΟΣ παιζει...ειδικα αν πας με το τρενο σιγα μην ασχοληθει ο ....συνηθως μεθυσμενος (η ανυπαρκτος) τελωνειακος με το να ψαξει το βαγονι σου :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: στις 4 τα ξημερωματα που θα περνας τα συνορα... :lol: :lol: :lol:

 

αλλα και με το αεροπλανο να πας απλα θα πεις στον τελωνειακο οτι ειναι μπακιρενιοι δισκοι για τον...καφε.. :lol: :lol: :lol: (1 λιρα τον εναν τον πηρα...για.. :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Κι εγώ δίσκοι για τον καφέ είπα ότι είναι!!!!! :lol: :lol: :lol:

 

Ο ντράμμερ μας μόλις γύρισε από την Πόλη και μου είπε ότι πήρε τηλέφωνο στην BOSPORUS, ήρθαν και τον πήραν από κεντρική πλατεία (γιατί δεν είχε ιδέα από τα "κατατόπια"), τον πήγαν στο εργοστάσιο, τον ξενάγησαν σε ΟΛΗ τη διαδικασία παραγωγής, αγόρασε ό, τι αγόρασε και τον γύρισαν πίσω!

Εννοείται, του έριξαν τις μπηχτές τους περί "βιομηχανοποιημένου" προϊόντος της Istanbul κτλ... icon_lol.gif (στην οποία, όπως μου είπε ο φίλος μου, όταν τηλεφώνησε, δεν ήξερε κανένας να μιλήσει αγγλικά! icon_lol.gif )

 

Eίχα σχεδόν την ίδια εμπειρία! Μάλιστα ο ένας από τα 3, αν δεν κάνω λάθος, αδέλφια μιλάει άψογα Ελληνικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου