Προς το περιεχόμενο

Mayones Regius 6


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια,

 

ειναι καποιος που εχει/ η εχει παιξει με το συγκεκριμενο οργανο και με καποια Jackson ωστε να μπορει να κανει μια συγκριση στις ταστιερες?

 

Ειμαι στην διαδικασια και σκεφτομαι να επενδυσω, αλλα εχω μεγαλη απορια κατα ποσο θα με βολεψει η ταστιερα τους.

 

Επαιξα με μια Regius 6 αλλα ηταν custom μοντελο, ασεταριστη, βαρυτονη με 11αρες χορδες και action στον θεο οποτε δεν μπορω να πω οτι με βολεψε. Επισης μου φανηκε οτι το πλατος της ταστιερας ηταν μεγαλυτερο απο της Jackson.

 

Με το οτι ειναι 16" και οχι combound ειμαι οκ, εχω κι αλλες 16", αλλα το πλατος?

 

Μπορει καποιος να με ενημερωσει αν ισχυει αυτο με ολες τις Regius 6 η επεσα σε περιπτωση?

Ητοι μεν πρωτιστα χαος γενετο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Έχω παίξει ελάχιστα με μία που είχα βρει τυχαία σε μία έκθεση πριν 2 χρόνια. Εξαιρετικό όργανο, εργονομικά, ακουστικά, αισθητικά, όπως και να το δεις ήταν εξαιρετικό.

 

Το θέμα μου ήταν και είναι με αυτά τα όργανα ότι επενδύεις όπως είπες και εσύ αρκετά χρήματα και αν δεις στην πορεία ότι δε σου κάνει, αναγκάζεσαι να τα σκοτώσεις.

 

Αν πηγαίνεις για μουσικό γάμο καλώς, αν είσαι σε φάση αναζήτησης, τότε πήγαινε προς κάποια high tier Jackson.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την απαντηση.  Το εχω σκεφτει αυτο που λες, αλλα εχω ηδη ενα πολυ καλο οργανο Jackson και ενα καστομ οργανο που ειναι στα ιδια σπεκς neck-wise.

 

Θα την ξαναπιασω στα χερια μου και θα δω. Το θεμα ειναι οτι ασεταριστη κλπ λιγα θα καταλαβω.

 

Απο ο,τι καταλαβαινω παντως το παχος ειναι ιδιο με Jackson, αλλα ενω το πλατος στο nut ειναι ιδιο, της Jackson μενει ολο 43mm και της Mayones παει 43 μεχρι 58, ανοιγει δηλαδη.

Ητοι μεν πρωτιστα χαος γενετο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Αν και λίγο αργά υπάρχουν και αλλα μοντέλα κιθαρών σε καλες τιμές τύπου mayones οπως οι  kiesel που ειναι της carvin καθώς και οι solar guitars του Ola Englund που ήταν πρωην signature σειρά του εν λόγω κιθαρίστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου