Προς το περιεχόμενο

minor mood


gregg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Minor mood in the evening :)

 

(το ανεβαζω απο το box.net γιατι δεν γινοταν να το μικρυνω χωρις να χασει πολυ σε ποιοτητα. Προτεινω να το κατεβασετε για το ακουσετε.)

 

http://www.box.com/s/sdmcyqgrsths5ltqhyy8

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ωραίος...  ;D Από τα καινούργια είναι; Μου άρεσε ιδιαίτερα το double bend στο 1:20  ;) ;D

 

Πάντως δεν θα το έλεγα ακριβώς minor το mood, μάλλον sweet melancholic...

 

ΥΓ: Και τώρα θα περιμένω να διαβάσω την κριτική... του you know who  ;D ;D ;D, αλλά επειδή ξέρω τα γούστα του, πιστεύω ότι θα του αρέσει (βέβαια νομίζω ότι θα κάνει ένα σχόλιο για το 2:46-2:48  ;D ;D ;D).  

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ: Και τώρα θα περιμένω να διαβάσω την κριτική... του you know who  ;D ;D ;D, αλλά επειδή ξέρω τα γούστα του, πιστεύω ότι θα του αρέσει (βέβαια νομίζω ότι θα κάνει ένα σχόλιο για το 2:46-2:48   ;D ;D ;D).  

Λοιπόν το προσόν των μεγάλων παικτών είναι εκεί που πάνε να βγουν έξω, να το σώζουν αριστοτεχνικά. ;)

Κατά τ' άλλα όπως έχω ξαναπεί, ο Gregg είναι από τις μεγαλύτερες κιθάρες εδώ μέσα, και είναι ιδιαίτερη χαρά (αλλά και τιμή) για μένα, το να βρεθώ μαζί του στη σκηνή. :)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Κατά τ' άλλα όπως έχω ξαναπεί, ο Gregg είναι από τις μεγαλύτερες κιθάρες εδώ μέσα, και είναι ιδιαίτερη χαρά (αλλά και τιμή) για μένα, το να βρεθώ μαζί του στη σκηνή. :)

 

Πραγματικά, πέρα από την πλακίτσα που μπορεί να κάνουμε, ο Gregg είναι από τους καλύτερους στο forum- και είναι φοβερό πως ένα τόσο low profile παιδί (o gregg είναι από τους πιο ήρεμους και χαλαρούς που έχω συναντήσει, εξαιρετικά ευγενική φυσιογνωμία) όταν παίζει (και τα χώνει) μεταμορφώνεται σε... καταιγίδα.

 

Θα βρεθείτε μαζί στην σκηνή; Ενδιαφέρον...  ;)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο παιξιμο Γκρεγκ!(Το Thrill is gone δεν ειναι?)

Ωραιος ηχος αν και ειχε λιγο παραπανω βαθος απ οτι θα ηθελα(γουστα ειναι αυτα).

Ζηλευω τον τροπο που ακουγονται καποιες φρασεις απο τα δαχτυλα σου! :)

 

Διυλιζοντας τον κωνωπα:Ειναι δυσκολο να γεμισεις ενα τετοιο στυλ με σολο για 4 λεπτα.

Ισως χρειαζοταν καποια χρωματικα περασματα για να αποφυγεις τις επαναληψεις σε καποιες φρασεις.

Διυλιζοντας τον ακομα περισσοτερο:Θα σου προτεινα να ''διακινδυνευσεις''-πειραματιστεις και με τις αλλες θεσεις της πεντατονικης και με την μεταξυ τους συνδεση.

Ειμαι σιγουρος οτι με την τεχνικη και το φρασεολογιο που εχεις,το οποιο ειναι πια ''τυπωμενο''στον εγκεφαλο,θα ανακαλυψεις καινουρια πραγματα και θα εμπλουτισεις το ηδη πανεμορφο παιξιμο σου!

Μην ακουγομαι σα ξερολας δασκαλος κιθαρας τωρα.. :-\

Κανω φιλικες παραινεσεις! ;)

 

Ευγε παιχταρα μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο gregg!Μ αρεσουν πολυ αυτα τα αλα Albert King σηκωματα στο θεο που κανεις

αλλα και τα πιο Green σημεια.Ολο δηλ.Ευγε!

Σου χρωσταω κι ενα dvd του Robillard(απ το Gazarte).Θα το χεις συντομα.

Ισως χρειαζοταν καποια χρωματικα περασματα για να αποφυγεις τις επαναληψεις σε καποιες φρασεις.

Ρε δασκλαλε μπας κι εισαι φιουζιονας και το κρυβεις?Κατι τ αμαξι κατι o Govan κατι

ο Ηοwe.Μπας και?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε δασκλαλε μπας κι εισαι φιουζιονας και το κρυβεις?Κατι τ αμαξι κατι o Govan κατι

ο Ηοwe.Μπας και?

Tι να κανω ρε μαμωτ..Λεφτα για Mustang του '65 δεν ειχα,o Αllen Collins σχωρεθηκε,ο Gary Rossington δεν ξεκουνιεται να ρθει...Ουτε κανας Artimus Pyle δε μας κανει τη χαρη... ;D...Συμβιβαζομαι με τους φουζι(τσου)οναδες.. ;D

 

Μ αρεσει πολυ το φουζιον αλλα...αντε παιχτο αμα εισαι καλαμπορτζης αυτοδδιδακτος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου