Προς το περιεχόμενο

Eπιστροφη ....Ποιανου??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

¶ντε μπράβο ρε παιδιά! Γιατί θα τράβαγα ότι μαλλιά μου έχουν απομείνει αν εφευγε έτσι ο abraxas λόγω πχ του malmsteen μπουζουξη κλπ!

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 103
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εντάξει, κλείστε τα στόματα τώρα... :D

 

Καιρός να εξηγηθούμε... Μερικοί θα διαβάσουν πράγματα που δεν τους αρέσουν, αλλά τι να κάνουμε...

 

Όπως ξέρετε οι περισσότεροι παλιοί σταμάτησα να γράφω σαν dienekes μετά από μια κόντρα με τον Wow!. Αν αφορούσε εμένα δεν θα είχα πρόβλημα, αφορούσε όμως έναν καλό φίλο που δεν άξιζε τέτοιας μεταχείρισης, ειδικά από κάποιον που υποτίθεται καταλαβαίνει και κάτι παραπάνω. Ο φίλος «alfasud» είναι κάποιος που θα μπορούσε να προσφέρει στο φόρουμ από τη σκοπιά του. Το ειρωνικό είναι ότι ανάλογη συμπεριφορά είχε αντιμετωπίσει στο avforum, με τελικό αποτέλεσμα να τον δεχτούν μετά από λίγο καιρό μετά βαΐων και κλάδων (όταν επιτέλους είδαν και άκουσαν αυτά που έλεγε από κοντά).

 

Από κοντά και η συμπεριφορά του Γιάννη (yameth) ο οποίος κάλυψε απόλυτα τον Wow!. Με τον Γιάννη τουλάχιστον έχουμε πιει και μια μπύρα μαζί και τα έχουμε πει... θα περίμενα να είναι περισσότερο διαλλακτικός σε ορισμένα θέματα... Δεν πειράζει, καλή καρδιά.

 

Αποφάσισα κάποια στιγμή να επιστρέψω με μια διαφορετική persona, αυτή του Gideon Stargrave (λογαριασμός που καταστράφηκε άδοξα και αντικαταστάθηκε με αυτόν του Abraxas). Απέκρυψα απΆόλους όσους είχα επαφή εκτός forum το γεγονός, γιατί δεν ήθελα να με αντιμετωπίζουν «συνομωτικά» -έπρεπε να το ξέρουν ή όλοι ή κανείς. Ζητώ εδώ δημόσια συγνώμη αν κάποιος αισθάνεται προσβεβλημένος, σε καμμία περίπτωση δεν είχα να κερδίσω όμως κάτι απΆαυτό. Ίσα ίσα που μερικές φορές με έτρωγε να το αποκαλύψω στους 2-3 φίλους που μιλούσαμε εκτός φόρουμ, αλλά συγκρατιόμουν...

 

Είχα κάνει μια συμφωνία με τον εαυτό μου πως αν κάποιος με ρωτούσε ευθέως θα το παραδεχόμουν δημοσίως πως ήμουν κάποτε ο dienekes. Παραδόξως αυτό δεν έγινε, παρά τις εμφανείς, νομίζω, ομοιότητες του γραπτού στυλ.

 

Προφανώς δεν προσπάθησα να ξεγελάσω κάνεναν και ποτέ δεν μπήκα και σταμάτησα να χρησιμοποιώ το παλιό μου Nick όταν ξεκίνησα να χρησιμοποιώ το καινούργιο. Ήθελα να δω αν θα μπορούσα να ξεκινήσω πάλι χωρίς τις ενδεχόμενες αντιπάθειες του παρελθόντος και να «ξανακερδίσω» αν θέλετε τη θέση μου σΆαυτή την μικρή κοινότητα.

 

Όπως φαίνεται πέτυχα το δεύτερο ενώ απέτυχα παταγωδώς στο πρώτο...

 

Τα γεγονότα της τωρινής αποχώρησης μου είναι λίγο πολύ γνωστά. Η μαύρη αλήθεια είναι πως έχω πολύ μικρό δείκτη ανοχής στους ηλίθιους. Μπορώ να συγχωρήσω κάποιον ο οποίος θα με προσβάλει ακόμα, αρκεί να καταλάβω ότι είναι αξιόλογος άνθρωπος κατά βάθος. Δεν μπορώ να κάνω το ίδιο με κάποιον που είναι φελλός. Και μου φαίνεται παράξενο να είμαι στο ίδιο «καφενείο» μαζί του.

 

Μερικές συζητήσεις πάντως με φίλους από το φόρουμ με έκαναν να δω λίγο διαφορετικά τα πράγματα... Προσέξτε... όπως κάθε οικοσύστημα έτσι και το φόρουμ διαθέτει κάθε μορφή ζωής... από τα ανώτερα θηλαστικά μέχρι τα μικρόβια... και αν και καμμιά φορά τα παράσιτα μπορεί να ενοχλήσουν αυτούς που βρίσκονται στην κορυφή της τροφικής αλυσίδας, η ενόχληση είναι μάλλον παροδική να ανάξια λόγου. Ειδικά μπροστά στην προοπτική να συναναστρέφεται κανείς –μερικούς έστω- καλούς φίλους στο ίδιο επίπεδο.

 

Σε άλλες πάλι περιπτώσεις έγιναν κόντρες με ανθρώπους που εκτιμώ πολύ εκτός φόρουμ... Για παράδειγμα τα «είπαμε» ένα χεράκι με τον Κώστα (kotsadoros), ο οποίος είναι μια χαρά παιδί και τον γνώρισα και από κοντά επί τέλους (στο live). Ελπίζω να καταλαβαίνει αυτό που λέω παραπάνω, ότι στο φόρουμ έχουμε να κάνουμε με μια persona κάποιου και όχι με το ίδιο το πρόσωπο... Κώστα συγνώμη για τα νεύρα και που σου πρόσβαλα τον χοντρούλη ρε.... :P :wink:

 

Δεν μΆαρέσει να κάνω τον φίλο σε κανέναν: εξακολουθώ να θεωρώ υπεροπτική και ακατάλληλη για moderator την -τότε τουλάχιστον- στάση του Wow!. Το κακό είναι πως ο Wow! πετάει κάτι τέτοια «που και που» ανάμεσα σε περιόδους υποδειγματικού moderating. ¶ποψη που ενισχύεται και από τελευταίο του post στο thread για τα αυτοκίνητα. Θαυμάστε:

 

«Είναι γνωστό ότι τα καλύτερα αυτοκίνητα είναι τα alfasud”.

 

Ένα ολόκληρο χρόνο μετά;;; Κρίνετε μόνοι σας κατά πόσο αυτό στοιχειοθετεί συμπλεγματική συμπεριφορά ή όχι. Αν πάλι είναι χιούμορ, τότε μάλλον δεν είμαι εφοδιασμένος με τα κατάλληλα γονίδια για να το κατανοήσω...

 

Προσπαθώντας να «συγχωρώ αλλά να μην ξεχνάω», είναι κατανοητό ότι με κάποια μέλη δεν μπορώ να έχω πολλά πολλά... Λυπάμαι αν είναι φίλοι σας, μεταξύ σας μπορεί να τα βρίσκετε... αλλά...

 

Στις διάφορες ενσαρκώσεις μου σαν Dienekes, Gideon και Abraxas μπορεί να έχω συνολικά μέχρι και 2000 post… στα περισσότερα από τα οποία ελπίζω να μη λέω βλακείες! Αυτό σημαίνει αν μη τι άλλο ότι έβαλα στην καρδιά μου το φόρουμ... ανεξάρτητα από ό,τι άλλο.

 

Ναι, το ξέρω είμαι λαμόγιο, αλλά ένα λαμόγιο με τις καλύτερες προθέσεις (γιΆαυτό οδεύω καρφί για την Κόλαση... ευτυχώς θα έχω καλή παρέα όπως φαίνεται)

 

Αρκετά σας κούρασα/νευρίασα, fire away! :!:

 

(για την αντιγραφή: Βασίλης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ...ΚΑΘΕΣΤΕ;;;;;;;' date='

 

 

antouan_z=yameth......... :D :D :D :D :D :D[/quote']

 

Yameth, αν κρίνω από τη φωτογραφία, θα ήθελα πολύ να γνωριστούμε.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν έχω πάθει ΠΛΑΚΑ!

Προσπαθώντας να συνέλθω, θα πω ότι ΧΑΡΗΚΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ, με την επιστροφή του ... Diene-xas (ή αλλιώς Διενεξάς) :lol: και ότι συμφωνώ με αυτά που γράφει!

 

Σίγουρα, όπως και στη ζωή, δεν μπορούν να είναι φίλοι όλοι με όλους, αλλά δεν είναι απαραίτητοι οι τσακωμοί...

Κάποιες φορές, το να αγνοείς κάποιον, είναι καλύτερα από το να τσακώνεσαι μαζί του ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος ο billy!!! :wink:

Μεταξύ μας συγνώμη για το (λαμόγιο :lol: ) δεν ξέρω αν ήσουν σε συναισθηματική φόρτιση και το εξέλαβες ως καμιά κακιά κουβέντα !!! Προς Θεού δηλαδή!

Φαντάζομαι ότι μήλησα όπως θα μήλαγα σε ένα φιλαράκι να πάμε για καφέ και έχει χαθεί κάμποσο καιρό...... :wink: μεταξύ μας πάντως.........

πριν μπω ως μέλος στο φόρουμ..... διάβαζα ως επισκέπτης πάνω από χρόνο και σε είχα κατατάξει τότε στην κατηγορία των κιθαρωδών με σχετική άποψη επί του θέματος! όταν χάθηκες από dienekes αλλά χωρίς ΚΑΝ να μου περνάει από το μυαλό και βρέθηκε ο Γεδεών, είχα πει στο άσχετο στον sauperfunk ρε συ αυτός ο Γεδεών Αστρόταφος είναι πολύ ΟΚ έχει πολύ καλή άποψη ως κιθαρίστας!!! Μετά χάθηκε αυτός :roll: και φάνηκε ο Abraxas! πάλι τα ίδια σκεφτόμουν (ΟΥΤΕ κατα διάνοια όμως ότι ήσουν εσύ) και λέω τι γίνεται ρε π%$# μου πάνω που αρχίζεις να μιλάς με 2-3 παίκτες για σοβαρά :lol: :lol: λέμε τώρα πράγματα αυτοί εξαφανίζονται για τον έναν ή τον άλλον λόγο!!!!!! με μια λέξη στη γκλάβα μου έλεγα ΠΑΡΑΝΟΙΑ!

και τώρα συνιδητοποιώ δεν είναι πολοί οι τύποι σαν και σένα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Ξεκόλα billy και να τα λέμε on line στην κόλαση ας πάει όποιος θέλει (για την ακρίβεια σιγά μην πάμε εκεί.... μείνε αθήνα Ιούλιο και τα λέμε) εγώ σε λίγω πάω να παίξω κιθάρα :wink:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώντας να «συγχωρώ αλλά να μην ξεχνάω»' date=' είναι κατανοητό ότι με κάποια μέλη δεν μπορώ να έχω πολλά πολλά... Λυπάμαι αν είναι φίλοι σας, μεταξύ σας μπορεί να τα βρίσκετε... αλλά... [/quote']

 

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο. Περιέργως, αυτό που σου φαίνεται αυτονόητο δικό σου δικαίωμα (και είναι) δεν το αναγνωρίζεις σε εμένα. Επειδή δηλαδή ο alfasud είναι φίλος σου, έπρεπε να τον κάνω και εγώ κέφι; Και - σε τελευταία ανάλυση - το ίδιο ισχύει και για τα μέλη του άλλου φόρουμ; Μήπως θα έπρεπε να συστήσεις στον φίλο σου να προσέχει περισσότερο το πως συστήνεται αφού λες (και το πιστεύω) ότι ο άνθρωπος είναι αξιόλογος; Αν εγώ πάω σε μία παρέα και με αντιπαθήσουν, τότε ίσως φταίει η παρέα. Αν όμως πάω σε δέκα παρέες και δώσω λάθος εντύπωση, τότε φταίω οπωσδήποτε εγώ.

 

Επίσης, παρέλειψες να πεις ότι κανείς δεν έδιωξε από το φόρουμ τον φίλο σου. Εκείνος αποφάσισε (ίσως από ανάλογη μικρή ανοχή σε ηλίθιους σαν εμένα) να μην συμμετέχει πλέον. Το ίδιο ισχύει και για τον dienekes βέβαια. Εκτιμώ απολύτως το αξίωμα της μικρής ανοχής σε ηλίθιους, αλλά δεν αντικαθιστά την ικανότητα ορθής κρίσης προκειμένου να ξέρει κανείς ποιος είναι όντως ηλίθιος και ποιος δεν είναι.

 

Όπως και αν έχει, είχα πλήρη συναίσθηση όλων αυτών των παραμέτρων όταν προ ολίγου έδωσα και εγώ τις δύο ψήφους μου για την επιστροφή του dienekes και του abraxas, μη-γνωρίζοντας ότι πρόκειται για το ίδιο πρόσωπο. Στο μέλλον - γνωρίζοντας την ευθιξία σου - θα είμαι πολύ προσεκτικός στον τρόπο με τον οποίο σου απευθύνομαι και - για τ' όνομα του Θεού - αν τύχει και έρθει κάποιος άλλος φίλος σου στο φόρουμ, στείλε μου ένα π.μ. για να είμαι προσεκτικός και απέναντί του.

 

We cool?

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου